Wpis z mikrobloga

  • 0
@paruweczkowy_kapitalista pewnie bait ale Ci odpisze. dajesz im co roku 20% albo sami zaczną #!$%@? bo u konkurencji dostaną lekko 30% wiecej. pracuje się dla kasy a nie rodzinnej atmosfery. A jak nie ma budżetu zawsze możesz spróbować z hindusami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Dobry bejcik, aż dziwne że tak dyskutują :D
Po 1 szukasz pomocy na wykopie, serio? Po 2 udajesz że nie chodzi o kasę. Piszesz że potrzebujesz pasjonatów nie chciwych na kasę. Wolałbyś być pasjonatem zarabiającym 10k, czy pasjonatem zarabiającym 15k?

Btw rodzinna atmosfera nie istnieje w korpo, przyjdą gorsze czasy przygotują tabelki w excelu i wywalą 30% tej twojej 'rodziny' bez mrugnięcia.
A patrząc na twoje pytania i miejsce gdzie je zadajesz
  • Odpowiedz
ja chcę w zespole pasjonatów, a nie najemników. Jakieś pomysły?


@paruweczkowy_kapitalista: pasjonaci kosztują 2x tyle co najemnicy, także z fartem. A w ramach poprawy atmosfery zacząłbym od wywalenia scrum mastera i daily na rzecz np. bi-weekly. Jeśli nie płacicie ~20/30/45/60+ za juniora/mida/seniora/leada to pasjonatów będziecie mieć w zespole na max rok.
  • Odpowiedz
@paruweczkowy_kapitalista @Poldek0000 no właśnie tylko skąd ta pazerność na kasę? Tu naprawdę źle się nie zarabia.. Ja rozumiem robić za najniższą i dostać 40% podwyżki, co może oznaczać że nie będziesz dziadował..ale moich pracowników stać na wszystko i mogą sobie spokojnie odkładać i godnie żyć..


Ale jak jest okazja zarobić więcej za tyle samo poświęconego czasu, to nie patrzy się specjalnie na nic innego.

Jestem programistą, zarabiam dobrze, jak na polskie warunki
  • Odpowiedz
@paruweczkowy_kapitalista: To mnie mega zastanowiło. Załóżmy, że zarabiasz 3500 netto i dostajesz 40% podwyżki -> masz 4900, pewnie sporo się zmienia, na więcej możesz sobie pozwolić. A teraz załóżmy, że zarabiasz 20k i taka podwyżka podbija Ci do 28k. To jest prawie dodatkowe 10k, za które chociażby możesz wziąć hipotekę na dom czy mieszkanie albo odłożyć na biznes. Więc przy takich kwotach podwyżki rzędu 30-40% jeszcze bardziej mogą zachęcić do podjęcia
  • Odpowiedz
@paruweczkowy_kapitalista grunt to dobre dopasowanie do zespołu. Czasami trzeba odrzucić dobrego specjalistę, który tego nie ma. Aha no i oczywiście jak hajs się nie zgadza to przegrana walka. Musisz być co najmniej w średniej w branży. Przerabiałem to kilka razy.
  • Odpowiedz