Wpis z mikrobloga

@Poldek0000 no właśnie tylko skąd ta pazerność na kasę? Tu naprawdę źle się nie zarabia.. Ja rozumiem robić za najniższą i dostać 40% podwyżki, co może oznaczać że nie będziesz dziadował..ale moich pracowników stać na wszystko i mogą sobie spokojnie odkładać i godnie żyć..
  • Odpowiedz
@paruweczkowy_kapitalista na koniec dodam, że u mojego kuzyna w zespole mieli podobny problem. Po wywaleniu scrumowca zwolniła rotacja, znalazły się pieniądze na premie, a wydajność projektów również wzrosła.

To nie jest tak, że go nie lubili, po prostu był czarną owcą w tej rodzinie.

A może niewystarczająco pasjonowało go przesuwanie ticketow w Jirze.
  • Odpowiedz
@paruweczkowy_kapitalista Kilka rzeczy - obiecuj i nie dotrzymuj słowa; jak będzie pytał o podwyżkę czy awans opowiadaj mu o rozwoju osobistym i tym, że to może mu pomóc; jak zauważysz, że stara się bardziej niż reszta, daj wszystkim jednakowe podwyżki roczne. Zadziała. A tak serio, to klucz jest odwrotnością podanych przykładów.
  • Odpowiedz
@taki_typa nie troluje. Czemu wstyd? Prestiż, dobra kasa, no i perspektywy rozwoju na ścieżce menedżerskiej..Jestem scrum masterem dopiero od 3 miesięcy, to nie mam wielkiego doświadczenia w zarządzaniu zespołem..a zależy mi na atmosferze i żeby ludzie nie odchodzili. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@paruweczkowy_kapitalista: Mimo że bait, zdradzę ci kolejny sekret, programiści po pracy często mają w pompie dodatkowe pisanie kodu czy szkolenia, bo mają swoje hobby i rodziny. Chyba że za nadgodziny zapłacisz. Jak ktoś uważa, że podwładni po godzinach za darmo mają #!$%@?ć szkolenia i kod to się niech nie dziwi, że #!$%@?ą gdzieś, gdzie po 8 godzinach zamykają laptopa i fajrant i do tego nawet więcej kasy mają bo Janusz
  • Odpowiedz
@paruweczkowy_kapitalista: Generalnie po przeczytaniu tego wątku to już widać, że słabo tam u was i żadnego porządnego devka nie utrzymasz.

Ja jako top star (lub pasjonata jak to okreslasz) pracuję tam, gdzie jestem doceniony i szanuje się moją wiedzę. Jestem proszony o zdanie i propozycje rozwiązań na styku biznes - IT i jeżeli mam rację to moje rozwiązania są wybierane do wdrażania.

#!$%@?ą mnie niemiłosiernie jak muszę pracować z partaczami na każdym odcinku od grafików, przez UXy, testerów i marketing. Na dłuższą mete zawsze specjalista będzie miał wrażenie że nie ma "kim" robić zajebistych tematów i zaczyna się rozglądać za lepszym
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: żyjesz w bańce. Ja potrafię pracować 36 godzin jeżeli temat mi się opłaca i jest ciekawy. Żyjesz fatamorganą idealnego work life balance.

Od razu od devka widać, że jest tylko etatowym zabieraczem miejsca biurowego i prądu, jeżeli z uporem lepszej sprawy pilnuje 8h pracy i rowno o 16 zamyka laptopa.

Pasjonat zrobi tak: wie że jego wydajność spadnie jeżeli przekroczy dana ilość roboczogodzin w dobie i tygodniu i będzie
  • Odpowiedz
@makeDoise: Ale #!$%@? XD
Jak trzeba coś skończyć to się siedzi i kończy, ale mam ciekawsze rzeczy do roboty po 8 godzinach w pracy, niż 4 kolejne godziny pracy. Zwłaszcza jak ktoś ma rodzinę i nie wiem, dzieci którymi chce się zająć, by nie wyrosły na dzbanów robiących po kilkanaście godzin dziennie.
Powiesz sobie, dobra jutro tylko 4, a to tu spotkanie, tu coś tam, tu nagle znowu trzeba coś
  • Odpowiedz
Potwierdzasz tylko to co mówię. Typowy dev, to tylko siedzi tyle godzin ile musi, żeby nie było przypału, coś tam naklepie, żeby było, że pracował i tylko żyje od wypłaty do wypłaty (lub FV do FV).

Jak ja mam takie osoby w zespole to ja sobie zdaję sprawę jak takiemu zrobić wygodne stanowisko i dostaje same nudne, powtarzalne tematy z instrukcją jak ma robić, żeby nie popsuł. Wszyscy zadowoleni. Ja się rozwijam
  • Odpowiedz
@makeDoise: No popatrz, jestem takim co robi 8 godzin i fajrant, a jednak dostaje własne projekty do prowadzenia i to ja decyduje jak będziemy je tworzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powtarzam, jak masz takie #!$%@? podejście do współpracowników to nic dziwnego że będą uciekać gdziekolwiek gdzie ciebie nie ma. Dostaniesz potem coś bardziej zarządczego i będzie problem czemu nikt u ciebie nie chce robić XD
  • Odpowiedz