Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@kubas_782: nie maja kredytu, a dzieci do dziadkow. Jako singiel ze swoim mieszkaniem, za 3k sie utrzymam, a reszte odloze. W tym 3k to i kluby i alko dobre, z 7 subskrybcji, gierki na steamie, zycie. Jak zarabialem swego czasu 10k to ~7 odkladalem. Po prostu kwestia, ze wiekszosc ludzi wraz ze wzrostem dochodow zwiekszaja i wydatki, czesto niepotrzebnie. Sam mam kolezaneczki, co mimo ze jedza z 3-4x mniej ode mnie
A silke mam mcfita od wielu lat na karnecie z początków jego powstania i chyba 39zl płace za no limit xD


@kubas_782: No to chociaz tu masz plus
U mnie ponizej 100 zł to juz sie w sumie nie da znalezc nic sensownego. Raczej 130+
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl


@kubas_782: Po pierwsze sprytnie zataiłeś, że co miesiąc dostajesz od podatników a fakt posiadania gówniaków 1000 zł. Powinieneś to odjąć od wydatków.

Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100

Siłownia 50


Zamiast siedzieć na Netflixie czy marnować czas na siłowni polecam zapisać się na jakiś krus językowy, zrobić uprawnienia na spawacza czy nauczyć sie programować. Ogólnie podnieść swoje kwalifikacje i zacząć zarabiać
@ziomus13: Nie napisałem że biedujemy, tylko że przynosimy do domu 14k, zostaje z tego tak na prawdę niewiele, a nie prowadzimy rozrzutnego życia.

3k na przedszkole, 3k na jedzenie, 1k na utrzymanie samochodów, 2500 kredyty + dodatkowo media w zależnosci od pory roku. Logopeda dla syna 500 PLN. Pierdoły jak siłownia, abonamentytelefoniczne, internet + netflixy ~500 PLN. Chcąc nie chcąc troche się uzbierało.

Z biegiem czasu jest z czego obciąc, bo
@hoRacy tylko w dużych miastach nie da się do nich dostać bo pierwszeństwo ma patola i Ukraińcy. moje dziecko idzie do przedszkola we wrześniu i chyba nawet nie będę próbował go rekrutować do państwowego bo i tak się nie dostanie. mam bardzo bliskiej okolicy dwa dobre prywatne przedszkola, można chodzić z buta. o przepełnieniu państwowych przedszkoli już nie wspominam...
@amstaf01: miszczu, a gdzie ty przeczytałeś, ze ja zarabiam 6600 i nie stać mnie na życie, które prowadzę? :) w twoim przypadku jeśli chodzi o zwiększanie kompetencji to w pierwszej kolejności czytanie ze zrozumieniem się przyda :)
Dostaje od podatników xD chłopie z pitu wynika, ze musiałbym chyba 4 kolejnych sobie zrobić żebym na 0 wyszedł.
@Korax Ale czy ja płacze, ze ich nie mam? Z mojej pensji żyje sobie z
@kubas_782:
Kredyt - 1300 (na zmiennej stopie od 2 lat)
Przedszkole publiczne + żłobek prywatny 2 dzieci - 200 + 1200
Czynsz - 800
Gaz - 30
Internet - 50
Telefony - 100
Paliwo, dwa samochody - 750

razem 4400
Zachciało się swojego mieszkania. A gdzie lego i gry planszowe, nie mówiąc o jedzeniu.