Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@kubas_782: Niech zgadnę? Macie duet w Play? Polecam stamtąd wypitalać, właśnie jestem po przenosinach. Za zaoszczędzona kasę kup sobie skyshowtime bo jest za 12zł do kwietnia, na rok. Potem już koniec promo. Nie współdzielisz netflixa?
Za kilka lat będziesz miał ponad 4k wiecej z tego co wyliczasz. Skończysz płacić kredyt, raty, dzieci pójdą do szkoły i luz.
@kubas_782: „Ubogimi kieruje bogaty,
sługą wierzyciela jest dłużnik. „ /Prz. 22,7/

1 Pewna kobieta spośród żon synów prorockich zawołała do Elizeusza tymi słowami: «Twój sługa, a mój mąż, umarł. A ty wiesz, że twój sługa bał się Pana. Lecz lichwiarz przyszedł, aby zabrać sobie dwoje moich dzieci na niewolników». 2 Krl 4,1

Jedni mówili: «Synów naszych i córki nasze oddajemy w zastaw* celem nabycia zboża, by jeść i żyć». 3 A
@Maly_Jasio: kot na starość nie poda ci szklanki wody, nie pomoże wejść po schodach, nie zawiezie do lekarza. Chłopie myśl trochę bardziej długofalowo. Dzieci to najwspanialsza rzecz jaką człowiek ma w życiu
@kubas_782: kolejny dowód na to że dzieci się nie opłacają, zresztą ich wartość na czarnym rynku spada z wiekiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

u mnie wydatki szczęśliwie zamykają się w 3000-4000 (już wraz z zakupami), dzieci brak, rachunki co najmniej połowe niższe, kredytu też szczęśliwie brak. No i mieszkanie czynszowe w spółdzielni, więc czynsz trza bulić (500zł) ale przynajmniej ogrzewanie i woda dużo tańsze. Jak patrze na
@EvilRogue: mam to i to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@arinkao ja mam w nju kobitka w play. W sumie to wychodzi razem 50zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Netflix współdzielonych, spotify współdzielony.
Wszystkich, którzy się martwią moja wypłata - spokojnie.
Odkładam miesięcznie mniej więcej tyle ile mam kosztów stałych ;)
@kubas_782:

A tymczasem w Holandii:

Kredyt - 1100 wartość kredytu 300 tys euro, wartość domu po 5 latach 500tys euro. Kredyt na 30 lat, oprocentowanie stałe 1,48% na 20 lat
Szkoła prywatna katolicka - 150 euro, BSO (opieka przed i/lub po szkole jak Ci zmiany nie siądą) - jakieś 30 euro resztę
Prąd i gaz (ogrzewanie gazowe) od stycznia objęte dofinansowaniem rządowym - €170 euro bez względu na porę roku rachunki