Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@masakrator2017: u mnie podobnie, prad to tylko oplaty stale, gaz w lecie z 80zl a w zimie 100zl na mc bo dogrzewam pradem, woda i kanaliza to z 80zl na mc, smieci z 80zl, internet 37, telefony z 40zl, netflixy z 40zl, paliwo do auta zony max kilkadziesiat zl bo poki co w domu siedzi z dzieckiem a do mojego z 300zl. Jedzenia nie marnujemy, nie kupujemy najdrozszych rzeczy ale tez
@kubas_782: zacznijmy od tego że Kredyt to nie są miesięcznie opłaty tylko twoja inwestycja, równie dobrze mogło to być i 8000 kredyt i napisać "jak żyć" biorąc taki kredyt nie zarabia się 2k na rękę chyba że jest się idiotą, to jest kraj dla biednych ludzi, tylko biedni nie generują takich kosztów jak ty napisałeś nie mówiąc już o dwójce kaszojadów, co wy nie wiecie co to antykoncepcja?
@kubas_782: Ja w sumie nie robiłem nigdy takiego zestawienia ale:
- Hipoteka za dom - 2k
- Szkoła + przedszkole 3k
- Prad 250
- Gaz 500
- Woda 100
- Śmieci 130
- Internet + Telefon + Netflixy/Spotify -300
-Siłka 150
-Paliwo 1,5k
- podatki gruntowe, od nieruchomości etc pewnie ze 100/mc
8k netto lekko bez jedzenia, ubrań, leków, jakiś dodatkowych opłat za samochody elektronika etc.
12k netto/msc średnio myśle.
@SzycheU: Zdanie o samochodzie to totalne kłamstwo. Mieszkałem w Warszawie przy samym metrze z samochodem jak i bez i nigdy w życiu bym się już samochodu nie pozbył. Lista Zalet jest za duża, żeby sobie wmawiać, że bez samochodu da radę. Można, ale koszt jest stanowczo za wysoki.