Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@MirkobIog: Czyli tak jak myślałem 10k podstawowe wydatki i zostaje 4k na głupoty.
To już jest całkiem Ok budżet. Jest za co zjeść w restauracji, czy pojechać na weekend. Kredyt spłaci się jeden, później kolejny się zaciągnie. Zawsze tak jest, jakiś wydatek się znajdzie. Raz na 5 lat trzeba odświeżyć mieszkanie/dom. Raz na 10 grubszy remont. W zasadzie posiadanie kredytu na 20% swoich dochodów to jest wg mnie jak najbardziej zdrowa
fakt - dzieci to największy pożeracz kasy. Szczególnie na samym początku.


@kubas_782: kurła żona właśnie wróciła ze smyka, kupiła młodemu (7mcy) jakieś 2 cienkie kurtki, wiosenny kombinezon, smoczki, głęboki talerzyk i cośtam jeszcze cyk 450zł a wszystko w wiosennych przecenach po ok 40-50%.

zaraz szczepienia meningokoki i któraś tam dawka tych standardowych to łącznie z 800zł, za chwile trzeba będzie fotelik wymienić w aucie, jakieś inne rzeczy no kosmos to jest
@SzycheU: no nie #!$%@? paliwa - życzę powodzenia w wożeniu zakupów dla 4-osobowej rodziny na tydzień tramwajem. Z ciekawości - jak nie macie oboje prawa jazdy to wyjeżdżacie w ogóle poza miasto? Netflix i siłownia to nie są w tym wszystkim aż tak duze koszty, nie przesadzajmy. W życiu nie chodzi przecież o to aby ledwo przeżyć od pierwszego do pierwszego siedząc jedynie przed kompem, tylko raczej większość ludzi oczekuje czegoś
@eltanol3000: już nawet nie wspominam o ciuchach bo mnie zjedzą xD ale ostatnio moja kobitka jest mistrzem kupowania ciuchów na vinted za dosłownie grosze. Moje dzieciory i tak wszystko ubrudza, szybko wyrastają. Nowe jedynie buty kupujemy.

No szczepienia to tez temat ma osobny post. No, ale przecież mogę darmowymi kłuć i się rzucam jak jakiś burżuj xD
Ehhh #!$%@? jak wy to robicie, że macie prądu na 100-200 złotych? xD
U mnie 400-500 to przeciętny rachunek za miesiąc. Tylko u mnie jest bojler do ogrzewania wody co chodzi nonstop i pranie się robi codziennie albo nawet dwa razy w zależności. Do tego ogrzewanie elektryczne, ale też nie zawsze się odpala, bo jest w miarę ciepło w mieszkaniu. No i lodówka oczywiście musi stale działać, ale to oczywista oczywistość.

To
@LandrynkowyKalabrakSpustoszenia: w punkt! Polacy dali sobie wmówić że mają wegetować, podczas kiedy góra się bawi naszym kosztem rozdając sobie miliony w dotacjach, załatwiając posady w spółkach skarbu panstwa. Ten kraj przy takiej niewolniczej mentalności jest skazany na zagładę. Niczym się nie rożnimy od tych łebków siedzących na zadupiu na dalekim kaukazie - byleby jakiegoś szczura do gara włożyć i aby sąsiad miał gorzej