Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@Masterpolska94: bojler plus ogrzewanie podejrzewam 50%-70% zużycia
@troll_konto_001 Mam stara, stara umowę z mcfit na czas nieokreślony jak zaczynali ekspansję w Polsce i były tak tanie abonamenty jak się podpisało umowę na 2 lata. Teraz jest na czasie nieokreślonym :) dokładniej 39 zł xD
@kubas_782: mam podobnie, ale rata podskoczyła o 100% i tak łącznie z leasingiem 10k miesięcznie.
Ten kraj to wielki cyrk.
Jakbym miał dojeżdżać jeszcze do roboty to przy obecnych cenach paliwa miesięcznie musiałbym wydawać dodatkowo z 1,5k
Jak nie wyjdziemy na ulicę to nic się nigdy nie zmieni.
Jakoś zachód potrafi wyjść i robić #!$%@? za byle co a u nas rupia nas bez mydla i wszyscy tylko gorzkie żale na
w górach sa straszne stawki za wodę/ścieki. Właśnie stamtąd pamietam ceny 25-30zl m3


@kubas_782: nie, nie mieszkam w górach. Wójt mojej gminy najpierw wyremontował oczyszczalnie i hydrofornie za pieniądze mieszkańców gminy po czym rok później nie odpłatnie przekazał całą instalację spółce powiatowej a ta sobie ubzdórała że KAŻDY, KAŻDY JEDEN dom musi być podłączony pod kanalizację. A że u mnie jest jeden z nainiższych współczynników zaludnienia w Polsce.... W gminie są
@kubas_782: Ogrzewanie mi już w sumie odpadło w tym miesiącu to zobaczę jaki rachunek przyjdzie. Tylko tak się zastanawiam co z tym bojlerem robić, bo no nieciekawie to wygląda. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze jeden miesiąc i już będzie po tym limicie 2000 i wejdą jeszcze większe rachunki. Nie wiem zobaczę jeszcze czy to może z lodówką coś jest dodatkowo nie tak albo ta nieszczęsna pralka.
@kubas_782: wlasnie dlatego dzisiaj ludzie czekaja z zalozeniem rodziny do 35 lub nawet 40 roku zycia bo chca sie ustatkować a te matoły z rządu nie rozumieją że na założenie rodziny i godne życie zarobki ludzi 20+ nie pozwalają...
Chyba że mieszkasz z rodzicami i rodzice beda wychowywac ci dzieci jak bedziesz w robocie
@kubas_782: a to ciekawe bo we Wrocławiu samorząd dopłaca część do żłobka a Państwo daje jeszcze 400 żłobkowego, u mnie z wyżywieniem i dodatkowymi zajęciami w prywatnym żłobku wychodzi ok 1000zł
pieniążków od PiS na dzieci nie odliczył.

Najwalniejsze ze spłacasz długi "raty" i jeszcze masz czas na siłownie i wykop :D