Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
  • Odpowiedz
  • 6
@hoRacy: Przecież starsza jest w publicznym przedszkolu, które uwaga - TEŻ KOSZTUJE :D
@Uuroboros No ja właśnie też nie wiem co żre tyle tej wody. Stawiam na deszczownicę, ale muszę się kiedyś zebrać i sprawdzić. Tak jak wspomniałem te 18m3 to suma ciepła + zimna. Bez dzieci szło nam 11m3.
@enron Niania na pełen etat minimum 3,5k. Jakoś tutaj mnie cebula trzyma żeby tyle wydać. Poza tym żłobek mam 300m od
  • Odpowiedz
@kubas_782: A po co Ci prywatny żłobek i przedszkole? Tak serio się pytam, jest wiele znakomitych jednostek publicznych


@hoRacy: chyba kpisz. Nie istnieją państwowe żłobki, zapisując się ze świeżo urodzonym dzieckiem jesteś na x-setnym miejscu na liście oczekujących. A OP policzył państwowe przedszkole, bo za darmo jest 5 godzin a do tego dochodzą dodatkowe godziny + wyżywienie i zbiera się kilkaset złotych. Prywatny żłobek za ~1500 jak u OPa to
  • Odpowiedz
  • 1
@RHarryH: też tak żyłem jak zbieraliśmy na chatę i wykończenie. Z tym, że musieliśmy bulić wynajem.
Potrafiłem zamknać miesiąc w 3000zł płacąc 1600 za wynajem. Jakieś 5 lat temu.
  • Odpowiedz
@enron Niania na pełen etat minimum 3,5k. Jakoś tutaj mnie cebula trzyma żeby tyle wydać. Poza tym żłobek mam 300m od domu, a różowa siedzi na HO.


@kubas_782: Niania to koszty kosmiczne. Wiele osób stwierdzających "a co, nie może zostać z babcią?" nawet nie pomyśli o tym, że żłobek i przedszkole nie tylko zapewniają opiekę dziecku, ale też mocno przyspieszają jego rozwój (zwłaszcza społeczny).
  • Odpowiedz
  • 0
@kubas_782 ale co to za miasto że musisz do prywatnego dawać? koszmarnie drogo jest za żłobek czy przedszkole, to wiem ale nie musiałem nigdy korzystać
  • Odpowiedz
@Uuroboros No ja właśnie też nie wiem co żre tyle tej wody. Stawiam na deszczownicę, ale muszę się kiedyś zebrać i sprawdzić. Tak jak wspomniałem te 18m3 to suma ciepła + zimna. Bez dzieci szło nam 11m3.


@kubas_782: to tak jak ja nie wiem co u mnie zżera prąd i wodę xD Produkcji z PV w zeszłym roku 10MWh a i tak muszę dopłacać (,)
  • Odpowiedz
@SzycheU:

Nie mamy kredytu na mieszkanie bo wynajmujemy na obrzeżach miasta więc ceny są niższe niż w centrum oraz nie mamy dzieci (i nie będziemy mieć). Wyjeb z tej listy też paliwo bo w dużym mieście komunikacja jest na tyle dobra, że oboje nie mamy prawa jazdy bo nam niepotrzebne. Siłownie i netfliksa też wyjeb.


Odlicz i zobacz ile wychodzi nam mniej bo nie lubię matematyki.

Z każdej wypłaty sporo nam
  • Odpowiedz
ja serio nie mam pojęcia jak funkcjonują ludzie zarabiający 3k.


@kubas_782: jak to jak? Ucinasz samochód, własne mieszkanie, dzieci, jakiekolwiek atrakcje w życiu, do tego dieta czokoszokowa i jakoś dociągniesz do końca miesiąca. Tylko po co wtedy żyć tak właściwie?
  • Odpowiedz
@kubas_782: poszalałeś nawet winka żonie nie postawiłeś żeby sobie raz w miesiącu walnęła wszyje.

to jest właśnie zżycie w Polsce, spokojnie żyjesz, pilnujesz wydatków....

a jak biedak użytkownik TV usłyszy ze tyle masz rachunków
to krzyczy bogacz, prywaciarz albo złodziej klasa zamożniejsza. Opodatkować ich
  • Odpowiedz