Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
  • Odpowiedz
  • 160
@Maly_Jasio: żłobek 1250 + jedzenie. Ze względu na polski ład i złodziejstwo w samorządach ucięli dofinansowanie połowie dzieciaków xD
Przedszkole wychodzi koło 450 (żarcie + zajęcia dodatkowe)
  • Odpowiedz
@kubas_782: 1. Tak mało na paliwo? To ty jeździsz dwa razy na miesiąc? 2. Co to za siłownia za 50 zł - to chodzisz dwa razy na miesiąc na jakieś zajęcia? U mnie karnet miesięczny kosztuje 160 zł ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 67
@szynszyla2018: prywatnym wozimy tylko dzieci do przedszkola i na zakupy. Służbowe mam oprócz tego.
A silke mam mcfita od wielu lat na karnecie z początków jego powstania i chyba 39zl płace za no limit xD
  • Odpowiedz
  • 185
@kubas_782: Mogą np nie mieć kredytu, ani dzieci, tak samo jakieś netflixy, skoro są bezpłatne alternatywy, i już odpada prawie 5K.
Sprzęt do domu też kupujesz z reguły raz na dekadę lub rzadziej.
  • Odpowiedz
@kubas_782: wegetują u starych jak ja xD nie mam kredytu ani bąbla ani większych aspiracji w życiu i jakoś się łączy koniec z końcem a jeszcze zwrot podatku przyszedł to se nawet auto naprawię ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest życie, mówię ci mordo xD
  • Odpowiedz
Tak mało na paliwo? To ty jeździsz dwa razy na miesiąc?


@szynszyla2018: zależy jakie ma auto, oraz gdzie jeździ. Jeżeli weźmiemy pod uwage spalanie 100% miasto, to w przypadku gazu mniej więcej potrzeba 10.5L a diesla około 6.1L na każde 100km.
Gaz kosztuje 3.13, diesel 7.00zł. Więc za 280zł można kupić 40L oleju napędowego co starczy na 655km miejskiej jazdy. lub 89L gazu, który wystarczy na 847km miejskiej jazdy. Z badań
  • Odpowiedz
  • 484
ja serio nie mam pojęcia jak funkcjonują ludzie zarabiający 3k


@kubas_782: tacy po prostu nie biorą hipoteki z ratą 2.5k i nie wydają 2k na prywatny żłobek.
  • Odpowiedz
@kubas_782: no ale 1400 Ci Państwo co miesiąc przelewa ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

U nas podobnie miras, z tym, że jedno idzie w tym roku do żłobka a drugie zmienia na przedszkole. Całe szczęście że u nas miasto dofinansowuje żłobki prywatne, więc płacimy tylko jakieś 800 zł z jedzeniem
  • Odpowiedz
  • 123
ja serio nie mam pojęcia jak funkcjonują ludzie zarabiający 3k.


@kubas_782: Nie mają kredytu i nie posyłają dzieci do prywatnych złobków/przedszkoli. Wtedy wychodzi 1952 zł i jest jeszcze tysiak na jedzonko :)
  • Odpowiedz