Wpis z mikrobloga

Jakiego auta szukać w budżecie do 12k zł? Różowa dojeżdża do pracy ekspresówką, więc wszelkie małe bzyki odpadają z miejsca ze względu na oczekiwanie komfortowej jazdy z prędkością 120 km/h codziennie. Jednocześnie chciałbym żeby auto w eksploatacji nie było nadmiernie drogie i upierdliwe.
Z moich obserwacji to w tym budżecie chyba najlepiej byłoby patrzeć za:
- Vectra C (poliftowa, 1.9 150 KM chyba ma najwięcej sensu)
- Peugeot 307/308 (nie znam się na Francuzach, dziwi mnie ze w tym samym budżecie pojawiają się te trzy modele, o 307 słyszałem, że miały jakąś wadę fabryczną, która groziła samozapłonem auda, nie wiem, czy warto ( ͡º ͜ʖ͡º)
- Peugeot 407 (ten zwis przedni mnie trochę odstrasza od codziennej eksploatacji tego auta, silnik to też pewnie ten diesel 136 KM)
- Citroen C5 - chyba dobrze wyposażone auto jak na swoją cenę
- Golf 5 (raczej szukałbym kombi, ale trochę ich mało, najlepszy silnik to pewnie 1.9 105 KM BKC)
- Astra H (tu słyszałem o wadliwych skrzyniach biegów, które mogą narobić kłopotów i wygenerować koszty)
- klasyczny Passat B5 po lifcie, którego można kupić o ładnych parę tysięcy poniżej 10k
- A4B6, które jest chyba niewspółmiernie drogie do tego, co oferuje
- Focus Mk2 (co sądzicie o aucie ogólnie i jaki silnik, pewnie 1.8 tdci)

Co sądzicie o tych autach, jakie są spostrzeżenia, jakie macie inne propozycje? Generalnie ja myślałem nad "małym kombi" typo u Golf czy astra, ale golfów mało, astra z tą skrzynia ma ponoć problemy, więc może lepiej kupić coś o segment większego? Na razie nie mamy gówniaków, ale kto wie, co przyniesie czas XD
No generalnie chciałbym prosić o jak najwięcej porad dotyczących modeli w tym budżecie, co polecacie, czego nie, dlaczego w tej samej cenie stoją 307 i 308, na co uważać we Francuzach (całe życie w vagu here xd), dlaczego vectry są tak tanie w porównaniu do konkurencji?
#samochody #motoryzacja #kupautozmikro #pytanie #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa #opel #vag #citroen #volkswagen #peugeot #peugeot307 #peugeot308 #ford #audi
Shatter - Jakiego auta szukać w budżecie do 12k zł? Różowa dojeżdża do pracy ekspresó...

źródło: uzywany-opel-vectra-c-wciaz-wart-uwagi

Pobierz
  • 95
@Shatter Tak jak pisze kolega @wuju84, przy tej cenie to trzeba szukać auta, które wymaga najmniej wkładu i możliwie najmłodszego. Sam w astrze G z 2004 zostawiłem ostatnio 2200 za wymianę rurek hamulcowych,serwis hamulców i jakieś duperele. Kwestia czy naprawy bieżące będziesz ogarniać sam czy zlecać, ale trzeba.brac pod uwagę że ceny usług i części poszły w górę.
Szukanie mniej popularnych modeli to też jakie rozwiązanie, np. fiat croma, mega wygodny
@maciek30_pl że wszystkich aut, które miałem, tylko benzynowe wiązały się z problemami, a przy jeździe po blisko 100 km dziennie raczej nie chcesz jeździć autem typu 1.6, które pewnie na krótkie odcinki byłoby spoko, ale przy 120 km/h to już komfort jest średni.
@magiol to trochę małe auto, teraz ma golfa IV, który jest ciasny i średnio komfortowy przy takich trasach.
@trzaichlac69 niby tak, ale wiem z doświadczenia osób dookoła, że renault
Vectra C (poliftowa, 1.9 150 KM chyba ma najwięcej sensu)


@Shatter: to 16 V. Tej to chyba nie polecali. Klapy wirowe się urywały wpadały do silnika.
8V polecali, ale to juz tylko 120km.

A4B6


Tarcze + klocki tył przód w 1.6 benzynie to 2k z robotą w tej chwili.
@Shatter: takie auto, jak stara vectra C w dieslu za 12k, moze okazać sie skarbonką do którego w rok wpakujesz drugie 12k albo i więcej. Nie musi tak być, ale może. Jasne, że opel i tak będzie pod tym względem lepszym wyborem niz stary merc, czy lexus, albo inne bmw v6.

Moze zobacz jakad Octavię lub superba1.9 tdi.
Tez nie gwarantuję, że to musi być super wybór, ale podobnie jak opel
@programista15cm zawsze szukam aut max do 100 km ode mnie, bo szukam za tanich aut żeby się bujać przez pół Polski, a nie czuję potrzeby kupna czegoś nowszego, więc wiadomo
@noobarian Octavia 2 to też jakiś tam pomysł, ale superb - to w sumie nie jest przypadkiem Passat B5, tylko trochę nowszy (ale i nie zawsze), ale znacznie droższy?
@trzaichlac69 robota to nie problem, tylko koszt części przy 99% rzeczy ma znaczenie