Wpis z mikrobloga

Jakiego auta szukać w budżecie do 12k zł? Różowa dojeżdża do pracy ekspresówką, więc wszelkie małe bzyki odpadają z miejsca ze względu na oczekiwanie komfortowej jazdy z prędkością 120 km/h codziennie. Jednocześnie chciałbym żeby auto w eksploatacji nie było nadmiernie drogie i upierdliwe.
Z moich obserwacji to w tym budżecie chyba najlepiej byłoby patrzeć za:
- Vectra C (poliftowa, 1.9 150 KM chyba ma najwięcej sensu)
- Peugeot 307/308 (nie znam się na Francuzach, dziwi mnie ze w tym samym budżecie pojawiają się te trzy modele, o 307 słyszałem, że miały jakąś wadę fabryczną, która groziła samozapłonem auda, nie wiem, czy warto ( ͡º ͜ʖ͡º)
- Peugeot 407 (ten zwis przedni mnie trochę odstrasza od codziennej eksploatacji tego auta, silnik to też pewnie ten diesel 136 KM)
- Citroen C5 - chyba dobrze wyposażone auto jak na swoją cenę
- Golf 5 (raczej szukałbym kombi, ale trochę ich mało, najlepszy silnik to pewnie 1.9 105 KM BKC)
- Astra H (tu słyszałem o wadliwych skrzyniach biegów, które mogą narobić kłopotów i wygenerować koszty)
- klasyczny Passat B5 po lifcie, którego można kupić o ładnych parę tysięcy poniżej 10k
- A4B6, które jest chyba niewspółmiernie drogie do tego, co oferuje
- Focus Mk2 (co sądzicie o aucie ogólnie i jaki silnik, pewnie 1.8 tdci)

Co sądzicie o tych autach, jakie są spostrzeżenia, jakie macie inne propozycje? Generalnie ja myślałem nad "małym kombi" typo u Golf czy astra, ale golfów mało, astra z tą skrzynia ma ponoć problemy, więc może lepiej kupić coś o segment większego? Na razie nie mamy gówniaków, ale kto wie, co przyniesie czas XD
No generalnie chciałbym prosić o jak najwięcej porad dotyczących modeli w tym budżecie, co polecacie, czego nie, dlaczego w tej samej cenie stoją 307 i 308, na co uważać we Francuzach (całe życie w vagu here xd), dlaczego vectry są tak tanie w porównaniu do konkurencji?
#samochody #motoryzacja #kupautozmikro #pytanie #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa #opel #vag #citroen #volkswagen #peugeot #peugeot307 #peugeot308 #ford #audi
Shatter - Jakiego auta szukać w budżecie do 12k zł? Różowa dojeżdża do pracy ekspresó...

źródło: uzywany-opel-vectra-c-wciaz-wart-uwagi

Pobierz
  • 95
@ksiadz_kanonik: blacha ogólnie zdrowa, jakieś 2 drobne obcierki, jeden nalot korozyjny na nadkolu. Przebieg mniej niż 300k, polski salon. Do roboty na pewno turbo, ręczny i tarcze klocki przód. To tak żeby przeszło przegląd. Jakieś elementy zawieszenia jeszcze były, jak będę w domu po południu to podeśle wycenę od mechanika (koleżanka przed sprzedażą wyceniała naprawę), wyszło prawie 7k, dlatego zdecydowała się sprzedać za grosze. Ja oceniam faktyczny koszt naprawy na 3k,
@trzaichlac69 tak tak, w astrze jest, ale w przypadku vectry widzę, że najmocniejszy diesel to najbezpieczniejszy wybor, tylko kwestia ogarnięcia tych klap wirowych w razie potrzeby. Musiałbym doczytać jak diagnozować, czy problem się zbliża, jak zapobiegać albo jak się tego pozbyć xd
@Zgrywajac_twardziela "już jest" - pytanie od kiedy.
Toyoty Avensis faktycznie wydają się nie gnic, jak je oglądam, ale nie podobają mi się za bardzo wizualnie. Wydaje mi się, że do nich pasują ludzie noszący kaszkiet.
Accord w tym budżecie też będzie gnić
Nie wie czy jest jakieś mitsubishi albo nissan, który mógłby mnie zainteresować
Lexus to nie to
Hyundaie chyba też mi tu nie będą pasować, chociaż nie ukrywam, że te rejony
@Shatter:
Każde auto w budżecie do 12k może gnić, co byś nie brał, to trzeba sprawdzić stan blacharki. Avensis faktycznie dziadkowy jest, no ale to kwestia gustu oczywiście, Lexus porządne auto, ale IMO raczej za mały budżet na coś sensownego. Z Mitsubishi to pewnie tylko Lancer, ale nie wiem czy w tym budżecie coś znajdziesz. Ja osobiście mając takie wymogi jak Ty tutaj podajesz uderzałbym w Toyotę, Mazdę lub Hondę, nawet
@Shatter: a nie lepiej segment C w LPG? Po co na dojazdy passata brać. A4b6 jest droższe bo wykończenie w porównaniu do tych gównoplastików z listy to niebo a ziemia.