Wpis z mikrobloga

Jestem na urlopie w USA i muszę powiedzieć, że silniki V8, plastikowe reklamówki w sklepach i plastikowe słomki do napojów zwróciły mi smak życia. Rozmiar samochodów, miejsc parkingowych i cała infrastruktura jest po prostu genialna. Zlewaczała Europa przy tym wyglada jak gówno i będę musiał wrócić z płaczem.
#usa #bekazlewactwa
JudzinStouner - Jestem na urlopie w USA i muszę powiedzieć, że silniki V8, plastikowe...

źródło: FC489AE6-D47E-4AF4-A1C0-ED90AAB44920

Pobierz
  • 168
jakimś obsranym trzycylindrowym szumiącym barachłem 1.4TSI,

@JudzinStouner: Jakbyśmiał odrobinę pojęcia o samochodach to byś wiedział że 1.4TSI są 4 cylindrowe. Oczywiście co kto lubi, ale w moi samochodzie najbardziej cenię sobie ciszę i brak zbędnych dźwięków od napędu. Lubie też system start-stop który gasi silnik podczas postoju np na swiatłach, bu wtedy jest już zupełna cisza
on ma 28 galonów. Tankowałem ostatnio po 3.45 za galon.

@JudzinStouner: dalej wychodzi 96,6$ a nie 60.

Amerykańskie samochody są tak fajne, że nie przyspieszają, nie skręcają i nie mają wyposażenia - w porównaniu do europejskich aut to jest przepaść. Jedynym plusem to jest wielkość [jeśli ktoś potrzebuje] i brzmienie silnika.

Ale za to dużo palą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szmichal: w Holandii zbiorkom jest drogi. Dojedziesz wszędzie ale poza głównymi kierunkami wszystko jedzenie mega na około. Jak mam jechać dalej niż w obrębie miasta to wsiadam w auto. Pochodzę ze Śląska i w porównaniu do Rotterdamu to jedynie metra brakuje na Śląsku. Zbiorkom na Śląsku jest IMO lepszy niż w zuid Holland.
@JudzinStouner Problem z polaczkami jest taki, ze nigdzie nie byli i swoje wyobrażenie o danym kraju biorą z wiadomości dostępnych w internecie - człowiek przyjeżdża do jakiegoś miejsca i nagle zdziwienie, że przecież jest normalnie i ludzie sobie jako tako żyją xD

Zawsze znajdzie się argument na uwypuklenie jakichś nieprawidłowości w danym kraju tj. bezrobocie, bezdomność, jakaś przestępczość, a tu wyższy podatek, a tu się nie kalkuluje wynajem itp - no ale
@PDCCH: 800-1200 kilemetrów na 120 litrach
800 miasto i 1200 autostrada.

Niby nie ma tragedii ale to pewnie przy założeniu lekkiej nogi - myślę, że bez problemu w miejskich korkach wypije 20+ litrów benzyny na setkę
@JudzinStouner: haha o zlewaczalej Europie w porównaniu do USA mówi typ z Polski. Przedstawię ci nieznany fakt- Polska jest w Europie, drugi fakt jest taki, że USA jest o wiele bardziej zlewaczalej od USA
@JudzinStouner: Nikt Ci nie zabrania kupić sobie V8 w USA, na statek i za miesiąc masz w Polsce. I nawet bardzo drogo nie wyjdzie. Co do słomek i reklamówek to się z Tobą nie zgadzam zupełnie. Nie czuję żebym z czegoś istotnego zrezygnował oprócz ogromu śmieci.
Motoryzacyjnie też sobie radzimy jako tako. Ja na przykład mam v12, v8, v6, r4. I w każdym jest cos urokliwego i fajnego. A i tak