Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Lwke

Lwke

Dołączył 6 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 11075
  • Znaleziska 413
  • Mikroblog 10662
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 23
PrzodownikPracyZaGrosze
PrzodownikPracyZaGrosze
5 godz. i 29 min temu
  • 351
Mój dziadek pracował, a babcia nie, więc miała czas wychowywać dzieci.
Mój ojciec pracował, a mama nie, więc miała czas wychowywać dzieci.

Ja pracuje i moja żona też bo jak nie zapłacimy raty kredytu to nas bank dojedzie, a z jednej wypłaty to powodzenia życzę.

Moi dziadkowi i rodzice nie mieli kredytu na mieszkanie, dostali od miasta/zakładu pracy.
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 2 godz. i 28 min temu via Android
  • 5
@PrzodownikPracyZaGrosze: Twoi dziadkowie żyli przeciętnie dekadę krócej, w---------i tanie g---o niskiej jakości, bo jakościowe/importowane jedzenie było poza zasięgiem, a o jakichkolwiek dobrach luksusuowych, wyjazdach zagranicznych czy innych zachciankach mogli sobie pomarzyć. Jeśli chcesz żyć jak w PRL, proszę bardzo - miłego cofnięcia się w jakości życia o 60 lat
  • Odpowiedz
Lwke
Lwke 2 godz. i 3 min temu via Android
  • 0
@maciss: na pewno jest ciekawsze, niż jedzenie w kółko tego, co można wyprodukować w bloku wschodnim. Nasza dieta, nawet jeśli nie jest (choć jest) bardziej zdrowa, jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana
  • Odpowiedz
radek7773
radek7773
radek7773
6 godz. i 46 min temu
  • 436
Mam znajomych w Niemieckim T-Mobile i Makro.. sytuacja jest tragiczna, zaczęły się pierwsze zwolnienia, firmy są na skraju bankructwa

XD

#bekazpisu #tvrepublika #polityka
radek7773 - Mam znajomych w Niemieckim T-Mobile i Makro.. sytuacja jest tragiczna, za...

źródło: 1000006561

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 2 godz. i 52 min temu via Android
  • 0
@radek7773: niemieccy producenci paszy dla świń przeżywają właśnie załamanie nerwowe
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
wczoraj, 02:38:13
  • 472
Dramat z tym rozszerzeniem mundialu do 48 drużyn, i potem takie drużyny jak Hiszpania, czy Belgia psują poziom mistrzostw
#mecz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke wczoraj, 08:53:27 via Android
  • 6
@Mariuszzuk: Jeszcze chwila i zaczną brać na mundial ogóry pokroju San Marino czy innej Polski
  • Odpowiedz
Krs90
Krs90
29.05.2026, 07:31:14
  • 203
#polityka #bekazprawakow #kanalzero #wojna #heheszki #wojsko
Tłumaczenie jak 5 latka w przedszkolu xD też dostajecie tego typu koszulki w prezencie?
Krs90 - #polityka #bekazprawakow #kanalzero #wojna #heheszki #wojsko
Tłumaczenie jak ...

źródło: obraz_2026-05-29_092816051

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 29.05.2026, 11:57:11 via Android
  • 5
@Krs90: Rozumiem, że tatuaż też mu kolega zrobił kiedy nie patrzył
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
27.05.2026, 19:11:46
  • 69
Krótkie podsumowanie ruskich "nietwmirzeanalogów"

Kindżały miały być niezestrzeliwalne
SU57 miały być niewidzialne
T14 Armaty miały być

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 28.05.2026, 06:58:39 via Android
  • 0
@Grzesiok:

T14 Armaty miały być


Może im się p------o i to T14 są niewidzialne
  • Odpowiedz
ChlopoRobotnik2137
ChlopoRobotnik2137
28.05.2026, 04:44:59
  • 510
Udało się dojść , zrobiłem dziś 55,56 km. Jestem w makdolca przy autostradzie , jest 21:43 i nie wiem gdzie będę spać . Chyba w jakie krzaki pójdę bo gdzie indziej . Już zimno się zrobiło no i teraz czuję te km w ciele .

To moje zamówienie , wziąłem deala z
- mc double
- 4 nugetsy
- małe frytki
ChlopoRobotnik2137 - Udało się dojść , zrobiłem dziś 55,56 km. Jestem w makdolca przy...

źródło: image_picker_B2EFBFC7-244C-43F1-83D2-9C1E71D46DF6-41203-000004A148A90AD4

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 28.05.2026, 06:53:34 via Android
  • 0
@ChlopoRobotnik2137: chłop bez makdolca dostaje p-------a. Smakowo różni się od polskiego Mcd?
  • Odpowiedz
john-eek
john-eek
15.05.2026, 06:36:27
  • 272
#trump #usa #koreapolnocna #bekazprawakow #bekazpodludzi
john-eek - #trump #usa #koreapolnocna #bekazprawakow #bekazpodludzi

źródło: dyku7lpub81h1

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 15.05.2026, 10:49:10 via Android
  • 1
@john-eek: chyba nie mieli pieniędzy na większy pomnik, bo coś chudy ten Trump
  • Odpowiedz
El_Kamilos23
El_Kamilos23
14.05.2026, 07:18:31
  • 49
Instytut Danych Z Pupy prosi o uzupełnienie ankiety w celu weryfikacji zamożności Wykopu. Dziękuję.
#finanse #nieruchomosci #ekonomia #ciekawostki #ankieta

Ile masz oszczędności? (PLN)

  • 0-1000 8.9% (486)
  • 1000-5000 5.5% (304)
  • 5000-15000 9.2% (505)
  • 15000-30000 11.9% (654)
  • 30000-100000 20.9% (1149)
  • Ponad 100000 33.9% (1858)
  • (Jestem na minusie:]) 9.7% (530)

Oddanych głosów: 5486

  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 14.05.2026, 16:14:23 via Android
  • 0
@El_Kamilos23: wiele osób zastanawia się dlaczego tyłu polaków ma takie małe oszczędności. Ja żądam odwrotne pytanie: po cholerę niektórzy mają na koncie taką nadpłynność? Przecież te pieniądze można spożytkować w znacznie lepszy sposób niż kisić je w skarpecie
  • Odpowiedz
Lwke
Lwke 14.05.2026, 16:56:51 via Android
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: czyli nie masz 200 000 oszczędności, tylko 50 000. Oszczędności = środki płynne
  • Odpowiedz
Djuk94
Djuk94
10.05.2026, 06:34:19
  • 183
Dlaczego w Polsce nie ma żadnej sieciówki podobnej do Costco? Tam pizza pepperoni 46cm średnicy, gdzie jest sporo sera kosztuje 9,95 usd, czyli 36zł PLN, w Polsce ciężko znaleźć takie pizze poniżej 50 zł, a teoretycznie powinno być taniej :/
#jedzenie #pizza
Djuk94 - Dlaczego w Polsce nie ma żadnej sieciówki podobnej do Costco? Tam pizza pepp...

źródło: 1

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 10.05.2026, 10:54:09 via Android
  • 0
@Djuk94: model biznesowy Costco nie do końca sprawdziłby się w Europie. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby jakiś holender czy inny wloch byłby skłonny jechać swoim wielkim pickupem, żeby spędzić pół dnia w sklepie położonym na skraju miasta i kupić 30 galonów coli, 300 paczek m&msów, 20 t shirtów gównianej jakości i 300 jajek.
  • Odpowiedz
Lwke
Lwke 10.05.2026, 13:19:00 via Android
  • 0
@Cichy133: Makro
1. Działa w nieporównywalnie mniejszej skali. Costco zarabia w miesiąc tyle, ile Makro/Metro w trzy kwartały
2 jest mniejsze powierzchniowo
3. Jest używane głównie przez posiadaczy małych biznesów. Konsument detaliczny woli inne, mniejsze sklepy, bo po jaką cholerę miałby kupować 3 palety żarcia w hurcie?
  • Odpowiedz
jabol6000
jabol6000
06.05.2026, 03:49:39
  • 988
#heheszki
jabol6000 - #heheszki

źródło: 1000011419

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 06.05.2026, 08:41:04 via Android
  • 10
@GabrielOcello:

natura

skoro ten typ na zdjęciu ma taką dziewczynę, to chyba jednak ta wasza "natura" czy inny "blackpill" chyba nie są do końca prawdą
  • Odpowiedz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
05.05.2026, 08:16:10
  • 370
Ludzie, którzy pochodzą z prowincji, a mieszkają w top miastach - wy też jesteście tacy rozdarci, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania? Ja mam swoje mieszkanie w TOP3 i obydwoje z partnerką pracujemy zdalnie. Gdybym sprzedał mieszkanie i może troszkę dołożył - to kupiłbym sobie dom w małym mieście, z którego pochodzę. Fajnie byłoby mieć domek, jakiś mały ogródek - szczególnie to jest super w takie dni jak ostatnio. Dodatkowo, niedaleko byłaby rodzina.
NadwornyPanicz - Ludzie, którzy pochodzą z prowincji, a mieszkają w top miastach - wy...

źródło: image

Pobierz
  • 267
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 05.05.2026, 13:32:59 via Android
  • 1
@svatco:

Do przedszkola 7 minut w jedną stronę - w mieście nieosiągalne. Zakupy w Lidlu - dojazd 5 minut, w mieście wojewódzkim minimum 30 minut w korkach.


XD

W mieście wojewódzkim: kilkanaście szkół/przedszkól w promieniu 2 km, dzięki czemu twój gówniak może sobie wybrać to które najbardziej mu odpowiada, zamiast być skazanym na jedną placówkę w gminie. Tak samo ze sklepami. Kilka minut piechotą w którąkolwiek stronę i trafiasz na
  • Odpowiedz
pistolet
pistolet
28.04.2026, 10:51:36
  • 138
#rosja #ukraina #wojna #polityka #bekazkacapow #bekazprawakow

Plusujcie starszego porucznika S.Z.U. Roberta Brovdi, czyli Madziara od słynnych Ptaków Madziara (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) To chyba m.in. dzięki niemu Ukraińskie czarnoziemy zmieniły się ostatnio w maszynkę do mięsa z wydajnością 30.000 kacapów na miesiąc (to bardzo dużo kacapów, uwierzcie mi). Batyr na pewno tego nie zrobi, bo
pistolet - #rosja #ukraina #wojna #polityka #bekazkacapow #bekazprawakow

Plusujcie s...

źródło: 2PyktkpTURBXy9jYWMzYTg3ZTU3ODIzNTA5MzhiOTdjYTQxMDkyNTlmZC5qcGeSlQMAPs0H0M0EZZMFzQMHzQGz

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 28.04.2026, 12:05:20 via Android
  • 27
@pistolet:

starszego porucznika

Majora, dostał awans. Chociaż za takie wyniki major to też zdecydowanie za mało
  • Odpowiedz
codziennaKasia
codziennaKasia
codziennaKasia
24.04.2026, 08:41:09
  • 757
To jednak zasługuje na oddzielny post i dyskusje o moich traumach xD

jestem tak stary, że:
- czytałem foldery wakacyjne z wczasami typu egipt / tunezja niczym książki przygodowe, uważając, że takie wczasy w tych bajecznych hotelach przy plaży to jest jakaś kompletna abstrakcja dostępna tylko dla jakichś bogaczy z telewizji. Teraz do takiego hotelu na tydzień to mogę polecieć za 2 dniówki, a i czasem za jedną jak się dobrze poszpera i trochę
codziennaKasia - To jednak zasługuje na oddzielny post i dyskusje o moich traumach xD...

źródło: image

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 24.04.2026, 12:36:04 via Android
  • 5
@codziennaKasia: Urodziłem się trochę później (2000) i średnio pamiętam czasy przed wejściem do UE, ale jak teraz o tym myślę, to we wczesnych latach naszego szybkiego wzbogacania się też było wiele rzeczy, które w dzisiejszych czasach wydają się zupełnie absurdalne:
- zaczęły się pojawiać galerie handlowe, których otwarcie było świętem jakby w mieście otworzyli muzeum światowego formatu
- w tych galeriach ludzie jarali się otwarciem jakiejkolwiek zachodniej sieciówki odzieżowej, nawet jak sprzedawała
  • Odpowiedz
R_O_T_T_E_N
R_O_T_T_E_N
24.04.2026, 04:38:32
  • 804
#heheszki
ROTTE_N - #heheszki

źródło: 1000026836

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 24.04.2026, 06:24:26 via Android
  • 0
@R_O_T_T_E_N: to na dole to opony do samochodu Flintstonów
  • Odpowiedz
dudi-dudi
dudi-dudi
21.04.2026, 05:55:41
  • 625
#gastronomia #januszebiznesu #polska
dudi-dudi - #gastronomia #januszebiznesu #polska

źródło: 1000125722

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 21.04.2026, 11:18:43 via Android
  • 1
@IceMan_1542: a takie żebranie o opinie jest w ogóle dozwolone w Google maps?
  • Odpowiedz
Cybek-Mariankomanek
Cybek-Mariankomanek
08.04.2026, 02:44:42
  • 437
Cybek-Mariankomanek

źródło: images (54)

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 08.04.2026, 07:16:28 via Android
  • 2
Stare dziady dostają jeszcze "dobrze się trzymasz"
  • Odpowiedz
ZionOfel
ZionOfel
31.03.2026, 05:22:50
  • 3
Ale bym chciał widzieć go jako wygranego prawyborów prezydenckich Partii Demokratycznej i przyszłego prezydenta USA po Trumpie i nawet nie pytajcie, jakie są jego dwie przeciwniczki po stronie demokratów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam nadzieje, ze teraz wybiorą mądrzej.

#usa #wybory #polityka #newsom2028 #bekazlewactwa
ZionOfel - Ale bym chciał widzieć go jako wygranego prawyborów prezydenckich Partii D...

źródło: gettyimages-2231388676-20251026155119704

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 31.03.2026, 07:09:57 via Android
  • 1
@ZionOfel: 3 lata do wyborów a on już wie jacy kandydaci wezmą udział w prawyborach. Jak już bawimy się we wróżby to powiedz od razu czy legia spadnie bo chcę zakład postawić
  • Odpowiedz
JaNieGejJaPapiesz
JaNieGejJaPapiesz
19.03.2026, 10:27:43
  • 393
babe w moim kolchoz zwolnili a ona im dziekuje i pisze na linkedynie jacy oni nie wspaniali i że zyskała jako osoba xD
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 19.03.2026, 14:48:13 via Android
  • 9
@alkoJezus: myślisz, że takim wpisem cokolwiek zyska? Mogła nic nie dodawać, przynajmniej zachowałaby godność
  • Odpowiedz
chwed
chwed
18.03.2026, 09:58:36
  • 263
Popatrzmy sobie na cywilizację francuską i na cywilizację polskich parków przemysłowych.

We Francji np. podwyższenie wieku emerytalnego o dwa lata to nie jest zwykła decyzja administracyjna. To casus belli. Na ulice wylewają się tłumy. Palą się barykady, płoną opony, dym zasnuwa Pola Elizejskie, a związki zawodowe mają w pogotowiu całe arsenały… no, powiedzmy, bagietek, ale takich czerstwych, którymi można zrobić krzywdę. Francuski pracownik traktuje każdą niekorzystną zmianę jak osobistą zniewagę. Dla niego praca
chwed - Popatrzmy sobie na cywilizację francuską i na cywilizację polskich parków prz...

źródło: image

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 18.03.2026, 20:16:41 via Android
  • 0
@Neocaridina:

Im się system emerytalny nie domyka. Wiec pytanie jest co będzie jak im się kasa skończy.

Zadłużą kilka następnych pokoleń czy co?

Przytoczę tu pewne znane powiedzenie francuskich monarchów: "po nas choćby potop"
  • Odpowiedz
CzeczenCzeczenski
CzeczenCzeczenski
17.03.2026, 11:40:05
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lwke
Lwke 17.03.2026, 14:16:28 via Android
  • 1
Uniwersum Pennsylvania Avenue 1600
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >
  • przegryw dla normików, normik dla przegrywów

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.05.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 03.12.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking