Wpis z mikrobloga

Rozczula mnie radość nietechnicznych ludz którzy cieszą się, że AI pozbawi pracy #programista15k
Oni myślą że wtedy inżynierowie zostaną bez pracy, bo nic innego nie potrafią. Otóż nie. Nawet gdyby tak się stało (nie stanie się) to programiści wygryzą ludzi z wszelkich innych, łatwiejszych zawodów (przynajmniej tych nieregulowanych) bo przeciętny programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach.
Także jak już chcecie się bać, to bójcie się o siebie, nie o nas.
  • 168
zapomnij, dzięki Copilotom i różnym takim wydajność jeszcze bardziej wzrośnie i programiści będą automatyzować kolejne branże.

Kiedyś w dziale było 10 księgowych pracujących na papierze, dziś 3 zrobi to samo, 7 na bruk.

Dajcie mnie to AI


@ssauczo_pauczo: Rewlucją w ksiegowości były komputery to fakt. Jednak teraz księgowych jest coraz więcej a nie mniej w firmach xd
Oni myślą że wtedy inżynierowie zostaną bez pracy, bo nic innego nie potrafią. Otóż nie. Nawet gdyby tak się stało (nie stanie się) to programiści wygryzą ludzi z wszelkich innych, łatwiejszych zawodów (przynajmniej tych nieregulowanych) bo przeciętny programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach.


@Creamfields: Właśnie #!$%@? 250.000 programistów w samym USA xD Na koniec dnia się okazuje że przeciwstawny kciuk robola jest trudniej zastąpić niż
@Creamfields: Otóż nie, programiści się tak łatwo nie przekwalifikują a poza tym w innych branżach może być podobnie jak chcą ludzi z doświadczeniem to na nic się zda ta zmiana kwalifikacji. IT to trudna działka, nawet wystarczy spojrzeć na tych którzy zasiedzieli się w starych technologiach programistycznych a teraz są nowe i nauka nowych technologii może stanowić nie lada wyzwanie. Natomiast AI jeśli wdrażanie tych rozwiązań nie będzie celowo blokowane przez
zapomnij, dzięki Copilotom i różnym takim wydajność jeszcze bardziej wzrośnie i programiści będą automatyzować kolejne branże.

Kiedyś w dziale było 10 księgowych pracujących na papierze, dziś 3 zrobi to samo, 7 na bruk.

Dajcie mnie to AI


@ssauczo_pauczo: Dokładnie to, ci wszyscy bóldupiący na zarobki programistów nie rozumieją jednej rzeczy - mają robotę tylko i wyłącznie dlatego, że jak narazie nie opyla się zapłacić Panu Programiście za zastąpienie ich skryptem. Jak
@Creamfields: Odpowiem na bait, ale co mi tam...
Nie, ale niekoniecznie z powodów jakie mogłyby się wydawać. Pracownicy fizyczni mają DUŻY problem z zwerbalizowaniem, uzasadnieniem i sformalizowaniem tego, co robią. Dla nich nauka czegoś to próby i błędy pod okiem fachowca.
Ktoś kto uczy się czytając dokumentację dostanie przy nich #!$%@?.
@Krolik: Spoko, ja nie jestem zawistny, tak jak autor posta, nie boli mnie to że ktoś chce się przebranżowić i nie życzę nikomu źle. Po prostu nie widzę szans na to, że programista wygryzie np. mnie z zawodu spawacza, bo mam kilkuletnią wprawę i jestem dobry w rzeczach manualnych, więc jak miałby to zrobić? Myślę, że z większością zawodów jest podobnie
Seniorzy z 3 letnim stażem, co nie jak zapytasz o zlozonosc to wyskakuje niebieski ekran…


@BreathDeath: hur dur, to jakieś nieżyciowe głupoty ze studiów! Na co to komu, kup sobie większy serwer. Seniorem to jesteś jak znasz frejmłorka do pisania webówki, to jest prawdziwe bycie seniorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chyba na kasie w biedrze ()

@PurpleHaze: Jestem IT a obsługi tokarki manualnej i frezarki nauczyłem się podstaw w 2 miesiące. Moi pracownicy bez szkół choćbym ich uczył 2 lata to dalej nie będą pamiętać która dźwignia jest do czego. I tak niestety będzie w innych zawodach.
Tak więc miło, że sobie ocieplasz wizerunek.
a co w tym złego? Pracy umysłowej, nieważne czy programisty, czy nie, nie da się efektywnie wykonywać przez 8 godzin.


@CytrynowySorbet: XD Wiem, że OP sobie zrobił furtkę o zawodach regulowanych, ale znając dość osobiście zarówno lekarzy i prawników powiem ci że można, a nawet trzeba.

skoro można wybierać, to się korzysta z wygód, nie widzę nic dziwnego. Jeśli można zrezygnować z marnowania czasu na dojazdy, to co w tym złego?
jak nie AI to i tak mamy już nadwyżkę pracowników na rynku, w tym roku na mida fullstack mieliśmy ponad 150 zgłoszeń XDDD


@cyjannn: I co z tego ile mieliście zgłoszeń? Ilu rzeczywiście się nadawało i czy udało wam się zatrudnić po taniości - to jest pytanie. Zgłoszeń jest sporo bo przez wysoką inflację i słabe podwyżki w tym roku wszyscy się rozglądają po rynku, ale to nie znaczy, że jest
@GienekZFabrykiOkienek: 10 osób na rozmowach, więcej nie było sensu. Ludzie sami oferowali stawkę poniżej widełek z 2-3 lata expa. Roku temu było max 5-10 zgłoszeń, teraz ludzie sami walą, mówię to na konkretnym przykładzie. Lepiej już było.
zesrasz się, a nie będziesz ogarniał ich pracę panie techniczny


@SmakoszKotow: A ja śmiem twierdzić, że moje ściany, podłogę, listwy przypodłogowe zrobiłem lepiej niż "zawodowi" budowlańcy-wykończeniowcy xD
Więc nawet jak mi to mityczne A.I. zabierze kiedyś robotę, to #!$%@? - mogę robić w budowlance.
@Creamfields: #!$%@?, że programisci sie czują lepsi i wywyższają i jacy są toksyczni, a prawda jest taka, że gdybyście zarabiali 5x tyle co wasz kolega z januszexu, pracujac 4x mniej z domu zamiast z jakiegoś obskurnego biura albo magazynu to też byście sie czuli lepsi xD taka ludzka natura, też by mnie piekło na waszym miejscu

natomiast to #!$%@?, że programiści to antyspołeczne przygłupy i by sobie nigdzie indziej nie poradzili
że można, a nawet trzeba.


@Urajah: to jest fizycznie niemożliwe. Sprawność mózgu spada, a rośnie przez to podatność na błędy, rośnie czas reakcji i spadają możliwości skupienia. I to nie jest mój wymysł, a to mówią badania. Jak ktoś twierdzi, że utrzymuje taką samą efektywność przez 8 godzin, to zwyczajnie kłamie.

Widzę po sobie i znajomych. Za tę wygodę płaci się tym, ze potem ciężko wrócić do prasowania koszul, dojazdów i
to jest fizycznie niemożliwe. Sprawność mózgu spada, a rośnie przez to podatność na błędy, rośnie czas reakcji i spadają możliwości skupienia. I to nie jest mój wymysł, a to mówią badania. Jak ktoś twierdzi, że utrzymuje taką samą efektywność przez 8 godzin, to zwyczajnie kłamie.


@CytrynowySorbet: Ty piszesz o jakiejś optymalizacji pracy mózgu, ergonomii pracy itp itd. Ja piszę o realiach pracy gdzie masz ludzi co pracują na pełnych obrotach (znowu,
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@widme: a ja jestem inzynierem konstruktorem, ktory w swojej karierze ma rowniez epizod projektowania tokarek. Ale kiedys w ramach przyslugi, postawilem znajomemu siec w malej firmie lacznie z kopaniem kabli i prowadzeniem ich po pomieszczeniach.

Tylko o czym to swiadczy? Dokladnie o niczym, tak samo jak twoje ogarniecie tokarki.

Bo wlaczyc urzadzenie, zrozumiec jak dziala wrzeciennik i skrzynka posuwow i jak sobie ustawic parametry to jedno. Ale wiedziec jak utoczyc gwint
@jmryftb44SKY: ten chat i generowanie obrazów zrobiły furorę, bo przebiły się do mainstreamu i łamią jakąś granicę w ludzkiej wyobraźni. W praktyce mogą mieć swoje zastosowania jako narzędzia, ale pamiętajmy, że przyszłość będą kreować rozmaite modele, które dopiero powstaną w kolejnych latach. Obecne pojedynczo może nie robią wielkiego wrażenia i więcej w tym powierzchownego efekciarstwa, a ludzie przypisują im większe możliwości, niż realnie posiadają. Niemniej jednak łatwo wyobrazić sobie sytuację, że
HansLanda88 - @jmryftb44SKY: ten chat i generowanie obrazów zrobiły furorę, bo przebi...

źródło: 44_54

Pobierz