Wpis z mikrobloga

Rozczula mnie radość nietechnicznych ludz którzy cieszą się, że AI pozbawi pracy #programista15k
Oni myślą że wtedy inżynierowie zostaną bez pracy, bo nic innego nie potrafią. Otóż nie. Nawet gdyby tak się stało (nie stanie się) to programiści wygryzą ludzi z wszelkich innych, łatwiejszych zawodów (przynajmniej tych nieregulowanych) bo przeciętny programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach.
Także jak już chcecie się bać, to bójcie się o siebie, nie o nas.
  • 168
w tym roku na mida fullstack mieliśmy ponad 150 zgłoszeń XDDD


@cyjannn: Ale wiesz, że ludzie zgłaszają się do wielu firm, a nie do jednej? Jeżeli 10 osób zgłosi się do 100 firm, to każda ze 100 firm, będzie myśleć, że mają potencjalnych pracowników pod sam korek, a realnie, 90% nie będzie w stanie nikogo zatrudnić.
Ja nigdy nie miałem złych doświadczeń z programistami, a pare lat już pracuję. Zwykle to sympatyczni, pomocni ludzie.
Moja partnerka pracuje w innej branży i jak słucham z jakimi ludźmi musi się zadawać to sie za głowę łapie.
programiści bez większych problemów sprawdzą się w technicznych dziedzinach pokrewnych. Jak skończy się programowanie, to się przekwalifikuję na projektanta silników odrzutowych


@Krolik: Nom, już widzę jak ktoś od webówki zacznie projektować silniki odrzutowe XD. Już prędzej uwierzę w te uprawnienia SEP.
programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach


@Creamfields: Masz na myśli, że w miesiąc ogarniecie studia medyczne, nauczycie się dwóch nowych języków obcych, nabierzecie nagle people skills (z takim ego to imho 10 lat będzie za mało), zostaniecie wirtuozami instrumentów muzycznych, nauczycie się kodeksu karnego na pamięć, czy co jeszcze innego? Chętnie to zobaczę.
przeciętny programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach


@Creamfields: "kup parówki a jak będą jajka to weź 6" - to wcale nie jest żart. Człowieka potrafiącego zastosować samemu swoje umiejętności w domenie widzę raz na 20/30 razy
Wiec pisanie o tym, ze programista po miesiacu bedzie lepeij ogarnial wszelkie latwiejsze zawody, to objaw pychy i dosc malego ogarniecia.


@PurpleHaze: Nie powiedziałbym, że inżynier to łatwiejszy zawód od programisty, raczej na podobnym poziomie. Mowa o wszelkich gówno-analystach klepiących excela.
@Creamfields: panie u mnie w robocie programisci to sa takie mózgi ze jak by to eldorado sie skonczylo to polowa z nich to by firmy otworzyla tak maja łby na karku. Powiem nawet wiecej moja byla zona jest lekarka i jej ojciec jest lekarzem i przewinelo sie sporo ich znajomych i troche ludzi z tego fachu poznalem, to ich styl rozumowania czy inteligencja (srednia) jest znacznie ponizej tej grupy z mojej
że programisci sie czują lepsi i wywyższają i jacy są toksyczni, a prawda jest taka, że gdybyście zarabiali 5x tyle co wasz kolega z januszexu, pracujac 4x mniej z domu zamiast z jakiegoś obskurnego biura albo magazynu to też byście sie czuli lepsi xD taka ludzka natura, też by mnie piekło na waszym miejscu


@MythicRaider: Jestem w IT, nie czuję się lepszy (wysokość wypłaty nie świadczy o tym czy ktoś jest
@Creamfields: Chciałem już to samo wcześniej napisać, ale stwierdziłem, że na #!$%@? mam się udzielać niepotrzebnie skoro debile i tak nic nie zrozumieją :) W każdym razie potwierdzam, jak ktoś już jest programistą, to właściwie odnajdzie się w 90% innych zawodów z lepszymi wynikami niż dotychczasowi posiadacze prac w tych zawodach.
Seniorzy z 3 letnim stażem, co nie jak zapytasz o zlozonosc to wyskakuje niebieski ekran…


@BreathDeath: Ja jak jeszcze chodziłem do szkoły to dość mocno szlifowałem algorytmy. Teraz mam 8 lat doświadczenia komercyjnego jako backend dev. Przez te lata ani razu nie widziałem, żeby ktoś liczył złożoność obliczeniową algorytmu. Wydajność się mierzy benchmarkami, a nie na papierze.
zawsze mnie bawi to wysokie mniemanie programistów o sobie XD Ja chodziłem do technikum technicznego, klasy informatycznej i aż robiło się tam od debili


@JaredXxX: Ja też i mam podobne doświadczenia. Z tym, że pracę jako programiści dostają zupełnie inni ludzie :) Z mojej klasy w technikum programują może 4 osoby.
Mam nadzieję, że trzymasz się z daleka od projektowania jakichkolwiek systemów, które mają interakcję z ludźmi (czyli większość systemów IT). Jeśli uważasz, że 300 ms nie ma żadnego znaczenia i że to jest niezauważalny czas, to ja teraz już wiem kto te gówniane aplikacje pisze - tacy ludzie jak Ty.


@Krolik: XD. Sprawdź sobie ile łądują Ci się strony zanim zaczniesz #!$%@?ć głupoty. Dzwoń do google, microsoft itd. #!$%@? ich, żę
@Creamfields: ale #!$%@?ą commenterzy tutaj. Połowa pracy programisty to spotkania i analizy, reszta kodowanie xd a wy chyba myślicie że programista to nadal w piwnicy siedzi i klepie kernel Linuxa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yahoo_: słaby take. Wiadomo, trzeba balansować dodawanie ficzerów i optymalizację, ale takie oodejscie 'niewazne czy 300 czy 30' powoduje ogromby technical debt. Problem jest wtedy, kiedy takich komponentów będziesz miał 5, i nagle strona laduje sie juz dwie sekundy.