Wpis z mikrobloga

Rozczula mnie radość nietechnicznych ludz którzy cieszą się, że AI pozbawi pracy #programista15k
Oni myślą że wtedy inżynierowie zostaną bez pracy, bo nic innego nie potrafią. Otóż nie. Nawet gdyby tak się stało (nie stanie się) to programiści wygryzą ludzi z wszelkich innych, łatwiejszych zawodów (przynajmniej tych nieregulowanych) bo przeciętny programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach.
Także jak już chcecie się bać, to bójcie się o siebie, nie o nas.
  • 168
@Creamfields: Nie rozumiem tego zachwytu nad samym sobą, który prezentuje cześć programistów. Jakieś wojenki, kto jest bardziej pro, szydzenie z testerów albo frontend dev. Prawda jest taka, ze większość programistów to tłumoki, jak im framework albo orm zabrać to jak dziecko we mgle. Seniorzy z 3 letnim stażem, co nie jak zapytasz o zlozonosc to wyskakuje niebieski ekran…
@BreathDeath:
"Jakieś wojenki, kto jest bardziej pro, szydzenie z testerów albo frontend dev. "

Ktoś tu nie zrozumiał hermetycznego branżowego humoru. Niezbyt dziwne.

"jak im framework albo orm zabrać to jak dziecko we mgle."

Albo komputer XD to już całkiem. A taki kierowca bez samochodu zawsze se jakoś poradzi.

"Seniorzy z 3 letnim stażem, co nie jak zapytasz o zlozonosc to wyskakuje niebieski ekran…"

Nie zdarzyło się nigdy nigdzie.
@Creamfields: Nie wiem, ale mnie nie śmieszy ten hermetyczny branżowy humor polegający na tym, żeby gardzić wszystkimi, kto nie dodaje kolejnego endpointu do kolejnego CRUDa...

Nie zdarzyło się nigdy nigdzie.


@Creamfields: Nie wiem gdzie pracujesz, że znajomość złożoności obliczeniowej popularnych algorytmów nie jest ważna. Spoko, każdy endpoint po 2 sekundy user wytrzyma, ewentualnie karta podpięta do dostawcy infry. ;)
@Creamfields: nie ma bardziej toksycznej grupy jak programiści. Ten cały nacisk na dzielenie się wiedzą, pomaganie innym to takie zamaskowane wywyższanie się na zasadzie "ja umiem ty nie to ci z łaski pomogę". Szczególnie wśród młodych ludzi nie spotkałem jeszcze nikogo normalnego kto nie będzie nawijał o tym co robi przez 3 godziny na zmianę z chwaleniem się ile to on nie zarabia i na co to on wydaje kasę. A
@Creamfields: większość współczesnych "programistów" to ameby umysło, które nadawałaby się na bycie kurierem, a nie do pracy umysłowej. I takich cymbałów (chociażby z wykopu) spokojnie może zastąpić AI. Zwróć uwagę na słowo "większość".

Nie odpisujcie, i tak tego nie odczytam, bo nie będzie mi się chciało szukać tego komentarza, jak chcecie, to białka sobie wołajcie.