Wpis z mikrobloga

Rozczula mnie radość nietechnicznych ludz którzy cieszą się, że AI pozbawi pracy #programista15k
Oni myślą że wtedy inżynierowie zostaną bez pracy, bo nic innego nie potrafią. Otóż nie. Nawet gdyby tak się stało (nie stanie się) to programiści wygryzą ludzi z wszelkich innych, łatwiejszych zawodów (przynajmniej tych nieregulowanych) bo przeciętny programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach.
Także jak już chcecie się bać, to bójcie się o siebie, nie o nas.
  • 168
  • Odpowiedz
@Creamfields: Nie rozumiem tego zachwytu nad samym sobą, który prezentuje cześć programistów. Jakieś wojenki, kto jest bardziej pro, szydzenie z testerów albo frontend dev. Prawda jest taka, ze większość programistów to tłumoki, jak im framework albo orm zabrać to jak dziecko we mgle. Seniorzy z 3 letnim stażem, co nie jak zapytasz o zlozonosc to wyskakuje niebieski ekran…
  • Odpowiedz
  • 11
@BreathDeath:
"Jakieś wojenki, kto jest bardziej pro, szydzenie z testerów albo frontend dev. "

Ktoś tu nie zrozumiał hermetycznego branżowego humoru. Niezbyt dziwne.

"jak im framework albo orm zabrać to jak dziecko
  • Odpowiedz
@Creamfields: Nie wiem, ale mnie nie śmieszy ten hermetyczny branżowy humor polegający na tym, żeby gardzić wszystkimi, kto nie dodaje kolejnego endpointu do kolejnego CRUDa...

Nie zdarzyło się nigdy nigdzie.


@Creamfields: Nie wiem gdzie pracujesz, że znajomość złożoności obliczeniowej popularnych algorytmów nie jest ważna. Spoko, każdy endpoint po 2 sekundy user wytrzyma, ewentualnie karta podpięta do dostawcy infry. ;)
  • Odpowiedz
@Creamfields: nie ma bardziej toksycznej grupy jak programiści. Ten cały nacisk na dzielenie się wiedzą, pomaganie innym to takie zamaskowane wywyższanie się na zasadzie "ja umiem ty nie to ci z łaski pomogę". Szczególnie wśród młodych ludzi nie spotkałem jeszcze nikogo normalnego kto nie będzie nawijał o tym co robi przez 3 godziny na zmianę z chwaleniem się ile to on nie zarabia i na co to on wydaje kasę.
  • Odpowiedz
@Creamfields: większość współczesnych "programistów" to ameby umysło, które nadawałaby się na bycie kurierem, a nie do pracy umysłowej. I takich cymbałów (chociażby z wykopu) spokojnie może zastąpić AI. Zwróć uwagę na słowo "większość".

Nie odpisujcie, i tak tego nie odczytam, bo nie będzie mi się chciało szukać tego komentarza, jak chcecie, to białka sobie wołajcie.
  • Odpowiedz
@Creamfields: Ale co ty gadasz, przecież informatycy szczególnie ci z młodego pokolenia do 30 lat. To żadna elita a zwykli często głupi a społecznie ludzie. To że nauczył się klepać kod to nie znaczy, że jest nad wyraz poradny
  • Odpowiedz
@Creamfields: zawsze mnie bawi to wysokie mniemanie programistów o sobie XD Ja chodziłem do technikum technicznego, klasy informatycznej i aż robiło się tam od debili i półmózgów; cud że ktoś ten motłoch przyjął na studia xD A to przecież jedno z lepszych tech w wielkopolsce
  • Odpowiedz
@Creamfields: Po prostu zamknij gębę i staraj się nie przykładać do rozwoju AI, bo po twoich wypocinach widzę, że z pracą nie będziesz miał łatwo poza it.
  • Odpowiedz
@BreathDeath: Wystarczy popatrzeć na to jak wyglądają serwisy po aktualizacjach, dramat, choćby to że na wykopie wymyślili pasek na który nie da się najechać bo jest tak cienki. Czasem myślę że umysł ścisły to umysł ograniczony.
  • Odpowiedz