Wpis z mikrobloga

Rozczula mnie radość nietechnicznych ludz którzy cieszą się, że AI pozbawi pracy #programista15k
Oni myślą że wtedy inżynierowie zostaną bez pracy, bo nic innego nie potrafią. Otóż nie. Nawet gdyby tak się stało (nie stanie się) to programiści wygryzą ludzi z wszelkich innych, łatwiejszych zawodów (przynajmniej tych nieregulowanych) bo przeciętny programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach.
Także jak już chcecie się bać, to bójcie się o siebie, nie o nas.
  • 168
AI pozbawi pracy #programista15k


@Creamfields: zapomnij, dzięki Copilotom i różnym takim wydajność jeszcze bardziej wzrośnie i programiści będą automatyzować kolejne branże.
Kiedyś w dziale było 10 księgowych pracujących na papierze, dziś 3 zrobi to samo, 7 na bruk.
Dajcie mnie to AI

zawsze mnie bawi to wysokie mniemanie programistów o sobie XD


@JaredXxX: @Canova: ta cała "toksycznoć" wspominana wyżej to syndrom dzieciaka, co zaczął zarabiać i się jara. Co
@Myzreal: 3k na rękę oferujesz czy co xD? Bo to nawet na listach dla nowicjuszy "jakie pytania na rozmowie jest" :D

Seniorzy z 3 letnim stażem, co nie jak zapytasz o zlozonosc to wyskakuje niebieski ekran…


@BreathDeath: Włoże kij w mrowisko i powiem, że w dzisiejszych czasach ważniejsze jest, żeby programista rozumiał biznes niż ogarniał złożoności obliczeniowe różnych kolekcji, które może wygooglać w 30s.
nie ma bardziej toksycznej grupy jak programiści. Ten cały nacisk na dzielenie się wiedzą, pomaganie innym to takie zamaskowane wywyższanie się na zasadzie "ja umiem ty nie to ci z łaski pomogę". Szczególnie wśród młodych ludzi nie spotkałem jeszcze nikogo normalnego kto nie będzie nawijał o tym co robi przez 3 godziny na zmianę z chwaleniem się ile to on nie zarabia i na co to on wydaje kasę.


@Canova: Mordo,
@Creamfields: Programisci beda najlepsi w jakiejkolwiek pracy z edytorem tekstu, bo maja obcykane szybkie pisanie i znaja te wszystkie skroty - jak ja patrze jak pracownik biura specjalnie siega po myszke zeby w wordzie o 1 slowo przeskoczyc czy zeby zapisac plik, to az mi sie chce krzyczec z braku cierpliwosci. A programisci do tego znaja takie sztuczki jak np. zaznaczenie URL dwuklikiem i przeciagniecie go na puste miejsce na liscie
@Creamfields:
Kiedyś pracowałem w ochronie w biedrze i był tam taki student informatyki na pół etatu. Inteligentny chłopak, pewnie teraz jest dobry w jakiejś informatycznej dziedzinie, ale w tej biedronce szło mu średnio, taki zamulony i do praktycznych, manualnych czynności(rozkładanie towaru, kasa) nadawał się co najwyżej średnio. Także już czekam na te hordy zamulonych chłopaków z dwoma lewymi rękami, które wszystkich powygryzają, bo są dobzi w komputerkach XD
@SmakoszKotow: ale faktycznie widać, jakie to są toksyczne dzieci aspergerowe, a wystarczy pierwszy lepszy udar (nie życzę) i dołącza do ludzi, którymi tak gardzi pan burak 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widać, że pokory jeszcze żyćko nie nauczyło, już nie wspominam o tym, że społeczeństwo, które się będzie składało z pracowników fizycznych, AI i oligarchów to jest jedna, kur..a, wielka tragedia, ale tego już pan programista nie
@Kroledyp: Tak xD

Programista 15k z wykopu: Wygryziemy cię z twojej pracy, bo jesteśmy techniczni i w miesiąc nauczymy się wszystkiego, bójcie się

Też programista 15k z wykopu: O boże, o jezu, pani sklepowa z biedronki coś do mnie powiedziała, mogłem iść do żabki nano, bo boję się kontaktu z ludźmi, dobrze że jest home office. Jak to muszę iść do biura?? O boże o jezu tam są dziewczyny i będą
większość zawodów wymaga jakichkolwiek umiejętności społecznych, więc nie, nikogo nie wygryzą


@BigC: śmieszą mnie te wojenki i uważam post OPa za co najmniej śmieszny, ale jeśli twierdzisz, że programista=brak umiejętności społecznych, to widać, że znasz ten zawód tylko z mitów. Od wielu lat tak nie jest, masa spotkań, ustaleń, rozmów. Ktoś bez umiejętności społecznych sobie nie poradzi, jak w każdej innej pracy wymagającej komunikacji z innymi
@BreathDeath: Włoże kij w mrowisko i powiem, że w dzisiejszych czasach ważniejsze jest, żeby programista rozumiał biznes niż ogarniał złożoności obliczeniowe różnych kolekcji, które może wygooglać w 30s.


@Yahoo_: Musisz wiedzieć co wygooglować. Musisz też wiedzieć, że to jest ważne. Fakt, że w większości projektów to możesz to olać, bo są proste i najwyżej klient poczeka te 0.5 sekundy więcej na przetworzenie requestu albo dostawi się serwer. Jednakże są też