Wpis z mikrobloga

Rozczula mnie radość nietechnicznych ludz którzy cieszą się, że AI pozbawi pracy #programista15k
Oni myślą że wtedy inżynierowie zostaną bez pracy, bo nic innego nie potrafią. Otóż nie. Nawet gdyby tak się stało (nie stanie się) to programiści wygryzą ludzi z wszelkich innych, łatwiejszych zawodów (przynajmniej tych nieregulowanych) bo przeciętny programista po miesiącu będzie ogarniał ich robotę lepiej niż nie-techniczni po gównostudiach.
Także jak już chcecie się bać, to bójcie się o siebie, nie o nas.
  • 168
  • Odpowiedz
@Yahoo_: Hm, mój argument polegał na tym, że takie chodzenie na skróty i ignorowanie optymalizacji w końcu ugryzie programistę w dupę kiedy dużo z nich nałoży się na siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale może masz rację, głównie to programiści mają fioła na punkcie mikrooptymalizacji rzeczy (ale w sumie to są chyba najbardziej fun taski, chociażby dla mnie :P). Masz rację, przekonałeś mnie :D
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: każda operacja jest inna i stawka jest zupełnie inna. Zanim chirurg przeprowadzi operacje uczy się około 10 lat, i to ciężko. Wkładając tyle pracy, czyli praktycznie całe dnie programistą juniorem można zostać w pół roku. Nawet w 3 lata nie dasz rady wykształcić kardiochirurga, a już dobrego - bez szans. Programuję, więc naprawdę nie da sie mi wmówić jakie to jest trudne i nieosiągalne. Są zawody mniej lub bardziej powtarzalne,
  • Odpowiedz
każda operacja jest inna i stawka jest zupełnie inn


@Faraluch: to zupełnie jak z projektami w it

Zanim chirurg przeprowadzi operacje uczy się około 10 lat,


To nie jest prawda, zaczynasz operować po dostaniu się na specjalizację i też nie jest to tak, że wcześniej człowiek nie jest w stanie prowadzić operacji. Po prostu zawód lekarza jest regulowany ustawowo a programisty nie i dlatego taka różnica w czasie jest. W czasie
  • Odpowiedz
Więc już dziś zawód przyszłości to obsługa SI i kierowanie jej pracą.


@KochanekAdmina: Najpierw to SI musi powstać, a jeśli powstanie SI, które jest w stanie pisać duże systemy na bazie wymagań klienta i je debugować jak coś się #!$%@?, to będzie to oznaczało, że stworzyliśmy AGI/ASI, a wtedy będziemy mieli większe problemy niż istnienie jakiegoś zawodu programisty.

Na razie większe problemy mają graficy. Jeden prompt i masz coś na co
  • Odpowiedz