Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4387
#!$%@? mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze bo nie masz lokalu, kelnera i zastawy tylko kupujesz za drobne i #!$%@? na chodniku a w naszym kraju jest to tak celebrowane i trendy że hamburger w papierku w takiej ciężarowce kosztuje wiecej niż w knajpie xD
Pobierz Megasuper - #!$%@? mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze...
źródło: comment_1672222481sEBbF2HDY74dszn35DJwFB.jpg
  • 222
@LebronAntetokounmpo: całe to urzemieslniczanie wszystkiego łącznie z goleniem brody to wielka beka ale jak są frajerzy-klienci do zgolenia to niech ich golą . Ja jak chce zjeść coś pysznego czy ciekawego to idę do włoskiej, hinduskiej czy francuskiej knajpy i dostaje coś co przynajmniej naprawdę dobrze smakuje i nie robili tego amatorzy , do tego wszystko na dobrych składnikach i trzymające się kupy . Zapłacę może z 2 dychy więcej za
@Megasuper: Dokładnie, podobnie absurdalna jest sytuacja z fastfoodami w naszym pięknym kraju. W Stanach z założenia ma to być jedzenie szybkie i w miarę tanie, a u nas przecież ceny w makach czy kfc teraz są tak wysokie że przypominają nieśmieszny żart. Samo nazewnictwo "restauracja" mcdonald to już jest xD.
Jeśli FT oferuje coś unikatowego lub rzadkiego, albo coś czego w pobliżu nie ma na co nabrałem ochoty, to korzystam. Za co płacę więcej.
Street food to jest dziś już cały sektor gastronomii. I tak samo jak restauracja nie jest dobra, tylko dlatego że ma zawodowych kucharzy, tak samo food truck nie jest dobry tylko dlatego, że jest food truckiem. To samo dotyczy ceny. Problem polega na tym, że Polacy nie potrafią odróżnić dobrego żarcia od #!$%@?, więc i tu i tu serwuje im się gówno, bo zeżrą wszystko. A skoro tak, to się obniża koszty
@Iudex: przecież ta rewolucja nie miała sensu bytu, u nas króluje przecież dymanie w dupe wszystkich dookoła. W fudtraku miałeś #!$%@? hajsu ile wlezie do momentu aż hajp się nie skończy i tyle nie ma co dorabiać jakiejś ideologii.
Dobre knajpy się bronią jakością, reszta to taki kalejdoskop który co jakiś czas się zmienia bo właściciel stawia na szybki zarobek albo #!$%@? się zna na tym interesie i gra Żyda oszczędzającego
Czy ja wiem, jest kilka lokali które wykorzystało foodtrucka do reklamowania swojego miejsca. Nie drogo a jedzenie na prawdę pyszne i nie drogie bo 3/4 lata wstecz za 18/20zl można było zjeść burgera dobrego i się nim najeść. Odstępstwa od reguły się zdarzają.
@Megasuper: Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest zrobienie go samodzielnie. Najprostsza bułka burgerowa to zwykłe ciasto drożdżowe z cukrem, jajkiem, mlekiem i masłem. Robi się max. 2,5 h, a smakuje świetnie. Antrykot kupisz w każdym dyskoncie, a jak masz dobry mięsny w okolicy to już w ogóle bajka. Domowe smash burgery - ostatnio robiłem, coś pięknego. Te wszystkie burgerowe Atomowe Morświny nauczyły nas - laików jak to może wyglądać i chwała im