Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4386
#!$%@? mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze bo nie masz lokalu, kelnera i zastawy tylko kupujesz za drobne i #!$%@? na chodniku a w naszym kraju jest to tak celebrowane i trendy że hamburger w papierku w takiej ciężarowce kosztuje wiecej niż w knajpie xD
Megasuper - #!$%@? mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze...

źródło: comment_1672222481sEBbF2HDY74dszn35DJwFB.jpg

Pobierz
  • 222
#!$%@? mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze bo nie masz lokalu


@Megasuper: W czyim zamyśle? Bo cały ostatni boom foodtruckowy który wystartował w USA właśnie polegał na tym że mogłeś mieć pod nosem różnorodne jedzenie na wysokim poziomie, przygotowywane przez wykwalifikowanych kucharzy. Nawet kuźwa film nakręcono o tym jak kucharz porzuca pracę w fancy restauracji żeby prowadzić foodtrucka.

Foodtruck to nie jest obwoźna kuchnia, jeżeli
Jest akurat kilka powodów dlaczego foodtrucki w Polsce to patologia.
1) Kultura jedzenia poza domem - nie istnieje u nas coś takiego, nadal wyjście do restauracji to dla wielu osób zbędny wydatek, zjeść na mieście chodzimy żeby coś uczcić albo umówić się na randkę, nie są to casualowe wyjścia "bo mam ochotę na ciekawy smak, coś czego nie zrobię sobie w domu" albo jako lunch w trakcie pracy, to większość chodzi z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Vidan: w Warszawie jest ich sporo na śródmieściu i Mokotowie. W Lublinie są raczej garmażerki które czasem mają kilka stołów, ale zamysł podobny. Innych miast nie znam na tyle, ale też widziałem.
Te warszawskie są pełne studentów i okolicznych pracowników w godzinach 12-15. Przy metro politechnika kolejki aż wychodzą za lokal. Bo wychodzi taniej niż kebsy czy inne Subway'e, a żarcie jest jak domowe.
#!$%@? mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze bo nie masz lokalu, kelnera i zastawy tylko kupujesz za drobne i #!$%@? na chodniku a w naszym kraju jest to tak celebrowane i trendy że hamburger w papierku w takiej ciężarowce kosztuje wiecej niż w knajpie xD


@Megasuper: Tak jak w latach 90 frajerzy kupowali wszystko co zagraniczne i gardzili wszystkim co krajowe, tak teraz ciąg dalsy
nie płacą za to złamanego grosza


@munioman kto Ci takie bzdury naopowiadał, ten rynek jest zdominowany przez jedną sieć i płacą całkiem spore kwoty za te lokalizacje w parkach i wyłączność na tego typu stoisko. Nie ma szans, żebyś sobie tak handlował bez zapłaty dla zarządcy parku, bardzo szybko się zjawi straż miejska albo policja.
Bo wychodzi taniej niż kebsy czy inne Subway'e, a żarcie jest jak domowe


@pan-bartolomeu-dias: Wychodzi taniej, bo bary mleczne mają subwencję. Osobiście nie kumam argumentu "żarcie jak domowe", ale niestety, na Polskie nudne podniebienie takie podejście działa. Dla mnie jedzenie poza domem ma ten urok, że oprócz tego że nie muszę go robić to smakuje inaczej niż to co zwykle robi się w domu. Taki burger czy kebab albo curry zrobione
@Vidan: XD wyjdź z domu, dotknij trawy
Wszelkiego rodzaju bary mleczne są bardzo powszechne i za mniej niż 2 dychy można w takim zjeść solidny obiad, a twój hohoł o rzekomo niskiej jakości takich miejsc się sypie przed końcem argumentu bo ulepiłeś go z gówna i słomy.
Proste bary mleczne w których możesz dostać proste dania możesz spotkać zarówno na starym mieście w Krakowie, w uliczkach centrum w Warszawie, na rynku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@shiverr: jak idę do knajpy wydać połowę minimalnej dniówki to też bym chciał coś ciekawszego.
Jak masz przerwę obiadową w pracy/szkole to wolisz wydać stawkę godzinową i się bezpiecznie najeść czymś po czym nie będzie cię suszyć ani nie będzie ci się odbijać, czym się nie ubrudzisz, a danie bedzie podane szybko.