Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 400
Zadanie takiego pytania już powinno być dyskwalifikujące od przyznania kredytu.

Taka osoba nie wykonała nawet podstawowego research o stopach procentowych, marżach i nawet nie poszukała pierwszego lepszego kalkulatora. Nie wspominając o analizie ryzyka.
Niestety takich agentów to mamy pewnie że 2/3 kraju i spora grupa jest już kredytobiorcami XD

Teraz to jeszcze pół biedy, bo KNF ich skutecznie odcięła rekomendacją, ale przy stopach 0.1% tacy walili drzwiami i oknami po kredyt.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #stopyprocentowe
Pobierz
źródło: comment_1665723114C0WkYZ6QV7ALOxpRKztI9J.jpg
  • 85
@miki4ever: no chociazby dlatego ze jakby przeczytal umowe ktora podpisuje to by widzial ze w niej jest napisane ze wysokos raty jesli bierze sie oprocentowanie zmienne to WIBOR+marza. Nie czytanie umow u ludzi to tez standard.
Branie kredytu hipotecznego jak robi aie to z glowa to nie jest granie w ruletke- jeden juz splacilem, drugi niedlugo zamkne tez sporo przed czasem. Tylko ze jak wyzej wiem co podpisuje i przygotowuje sie
@borjaki: Ale to w Polsce. Na zachodzie nie masz takich cudów, masz gwarantowana przez Państwo stała ratę.
To jest chore, żeby szary człowiek, który po prostu nie zna się na tego typu uregulowaniach, musiał analizować cała umowę, aby wziąć kredyt. Zwykła strata czasu. Po to jest Państwo, żeby gwarantowało mi pewne rzeczy, po to płace podatki, ze jak wziąłem kredyt i płace 1000€ przez 10 lat to tak mam gwarantowane.
@miki4ever: no ja rozumiem to ze na zachodzie jest latwiej, ale no co poradzisz w tym kraju wszedzie sa dziwne przepisy nawet w Ekstraklasie jakis dziwny przepis od kilku lat ze w meczu ma byc 1 mlodzierzowiec a w pucharze 2. No i co glupie to ale trzeba sie stosowac i znac by nie dostac walkowera.Analogicznie w kredytach tez trzeba znac reguly gry by potem nie byc zdziwionym jak Marta Ostrowska
@borjaki @mookie chłopski rozum rozwikłał zagadkę wszechświata. Chodzi tylko o to, że polak jest gupi, a niemiec mundry. Ot, całe myślenie wykopka. #!$%@? tam z niuansami, chłopska logika jest prosta jak budowa cepa. Wykopek wytłumaczył wszystkim, że po prostu polacy sa głupi (z wyjątkiem wykopka, który zna się na wszystkim i zanim weźmie kredyt to umowę przeczyta osiem razy, będzie negocjowal z bankami poszczególne podpunkty i jeszcze #!$%@? parę obliczeń i swoim
@GrammarNazi: no faktycznie przeczytanie umowy i poznanie definicji wskaznikow w niej zawartych to rocket science.
Ej a jak samochod kupujesz w salonie to tez nie sprawdzasz oferty u kilku dilerow? Bo wiesz ze cena z rabatem moze byc o robre kilka % inna.
No mam wrazenie ze to Ty zycia nie znasz i wieksze zakupy to jeszcze prxed Toba.
@borjaki: Jeszcze jedno. Nie każdy jest tak inteligentny jak ty. Właśnie to jest ta różnica, na zachodzie człowiek średnio inteligentny, jak ja, chce kupić dom to go kupuje i zna jasne reguły spłaty. W Polsce trzeba być na twoim poziomie, żeby to zrobić, a takich ludzi dużo nie ma. Ja kończyłem matematykę dyskretna i prawie robiłem z tego doktorat, a jakoś sam nie jestem na takim poziomie jak ty, żeby ogarnąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pastibox: zadanie takiego pytania nigdy nie będzie dyskwalifikujące od przyznania kredytu. Ba, to jest lepszy klient niż ten co zadaje pytania. Ważne, by podpisać umowę, pętla na szyję i jazda.
@pastibox: Mnie już nic nie zdziwi. Ostatnio dzwoni do mnie babcia i opowiada o mojej kuzynce, która wzięła kredyt na mieszkanie, no i w obecnej sytuacji trochę ją raty cisną. Bała się do mnie napisać z prośbą o radę, więc pożaliła się babci (która pewnie już ma z powodu tego telefonu stan przedzawałowy i dzwoni do providenta, żeby pomóc wnuczce). Powiedziałem, żeby mi wszystko opisała i postaram się jej to jakoś
@GrammarNazi

Nie wina ludzi że są głupi.... Tylko edukacji....

I ty naprawdę wierzysz, że gdyby tylko ktoś tym ludziom w podstawówce (bo to matematyka na poziomie 5-7kl) wyłożył jak działa kredyty to coś by to zmieniło?.... naprawdę?....

KAŻDY miał naukę % w podstawówce i to wieeele godzin. No i co?... I ci ludzi skończyli ta podstawówkę, idą do sklepu i jak mają napisane "promocja - 25%" to 80% nich nie potrafi policzyć
@Tomus88: Znam przypadek, że rodzice jedno z dwóch dzieci zataili przed bankiem aby dostać odpowiedni kredyt.
Jest na to paragraf, konkretnie art. 297 kk (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5). Ale kto by karał rodziców z bombelkiem czy tam dwoma( ͡° ͜ʖ ͡°)