Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 400
Zadanie takiego pytania już powinno być dyskwalifikujące od przyznania kredytu.

Taka osoba nie wykonała nawet podstawowego research o stopach procentowych, marżach i nawet nie poszukała pierwszego lepszego kalkulatora. Nie wspominając o analizie ryzyka.
Niestety takich agentów to mamy pewnie że 2/3 kraju i spora grupa jest już kredytobiorcami XD

Teraz to jeszcze pół biedy, bo KNF ich skutecznie odcięła rekomendacją, ale przy stopach 0.1% tacy walili drzwiami i oknami po kredyt.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #stopyprocentowe
Pobierz pastibox - Zadanie takiego pytania już powinno być dyskwalifikujące od przyznania kre...
źródło: comment_1665723114C0WkYZ6QV7ALOxpRKztI9J.jpg
  • 85
@pastibox: od tego są doradcy żeby za Ciebie sprawdzili jeśli Ci Siennie chce, albo nie potrafisz. Nie każdy jest specjalistą analitykiem matematycznym jak wykopki. Możesz sobie sprawdzić w Interneciw, ale oferta zawsze w banku może się różnić. Normalne pytanie. Jak kiedyś uzbierasz na wkład własny do kurnika to się dowiesz :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pastibox: jak brałem kredyt w pekao to musiałem podpisać na osobnej kartce, że jestem świadomy, że maksymalna rata w moim przypadku to 2580zl jeżeli stopy wzrosną do maksymalnego pułapu 25%.
Nie zesraj się, to nie wina tego, że ludzie są głupi, tylko tego, że edukacja w polsce to żart


@GrammarNazi: panie, moze tak bys sie sam nie zestral jak innym to radzisz. To ze nasza edukacja to zart tworzacy pseudoomnibusow a nie wiedzacych niczego to zgoda. A to ze absolutna wiekszosc spoleczenstwa do debile bez zadnej woli by to poprawic to drugie.
@misthunt3r panie, moze tak bys sie sam nie zestral jak innym to radzisz. To ze nasza edukacja to zart tworzacy pseudoomnibusow a nie wiedzacych niczego to zgoda. A to ze absolutna wiekszosc spoleczenstwa do debile bez zadnej woli by to poprawic to drugie

Skąd ta pewność do której połowy społeczeństwa Ty się zaliczasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrammarNazi skoro są głupi to edukacja w szkole nic by im nie dała.


@szynszyla2018: Uważałbym z nazywaniem każdego głupkiem. Po prostu są na świecie zwykli, szarzy obywatele, tacy jak ja, którzy nie dorównują intelektem osobom twojego pokroju. Takich jak ty jest bardzo mało na świecie, dlatego Państwa upraszczają procedury i dają szanse na swój dom lub mieszkanie również tym „zwykłym” obywatelom.
Dlatego chore jest to, ze Polska tak utrudnia ludziom życie
Zadanie takiego pytania już powinno być dyskwalifikujące od przyznania kredytu.


Taka osoba nie wykonała nawet podstawowego research o stopach procentowych, marżach i nawet nie poszukała pierwszego lepszego kalkulatora. Nie wspominając o analizie ryzyka.

Niestety takich agentów to mamy pewnie że 2/3 kraju i spora grupa jest już kredytobiorcami XD

Teraz to jeszcze pół biedy, bo KNF ich skutecznie odcięła rekomendacją, ale przy stopach 0.1% tacy walili drzwiami i oknami po kredyt.


@
no chociazby dlatego ze jakby przeczytal umowe ktora podpisuje to by widzial ze w niej jest napisane ze wysokos raty jesli bierze sie oprocentowanie zmienne to WIBOR+marza


@borjaki: Tylko, że nawet jak przeczytał to nie rozumie. I jak ma zrozumieć jak w szkole tego nie ma a bank nie tłumaczy jak się liczy odsetki, spłatę kapitału, czym jest rata stała, jak działa nadpłata itd.
Poza paroma wyjątkami to doradcy kredytowi też
następne pytanie będzie "Czy bank może podnosić mi wysokość raty co miesiąc "


@nbafan19882: oczywiscie ze nie moze :)

"Czy muszę spłacać kredyt jeżeli mam trójkę dzieci a najmłodsze choruje od wielu lat na katar?"


@nocnyMark : jesli rata przekroczy 50% dochodow to oczywiscie, ze nie musi placic, moze wstrzymac platnosc na okres 3 lat. Tak samo jak straci pracę.
Pozniej musi oczywiscie oddac to rozlozone na wieksza liczbe lat.

Cos
to oczywiscie, ze nie musi placic, moze wstrzymac platnosc na okres 3 lat. Tak samo jak straci pracę.

Pozniej musi oczywiscie oddac to rozlozone na wieksza liczbe lat.


@emil-hogan: "ale jak to po 3 latach musze dalej spłacać. Przecież ja mam trójkę dzieci, już mówiłam. Złodzieje, kradną wszędzie i wy też na pewno. Jesteście bezduszni tak biedne matki obciążać. Zajęlibyście się tymi bogatymi co nie płacą a ich stać. Dla czego