Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 400
Zadanie takiego pytania już powinno być dyskwalifikujące od przyznania kredytu.

Taka osoba nie wykonała nawet podstawowego research o stopach procentowych, marżach i nawet nie poszukała pierwszego lepszego kalkulatora. Nie wspominając o analizie ryzyka.
Niestety takich agentów to mamy pewnie że 2/3 kraju i spora grupa jest już kredytobiorcami XD

Teraz to jeszcze pół biedy, bo KNF ich skutecznie odcięła rekomendacją, ale przy stopach 0.1% tacy walili drzwiami i oknami po kredyt.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #stopyprocentowe
pastibox - Zadanie takiego pytania już powinno być dyskwalifikujące od przyznania kre...

źródło: comment_1665723114C0WkYZ6QV7ALOxpRKztI9J.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
Widzieli, że ludzie bez refleksji rzucili się na kredyty to co, mieli im wmawiać, że to głupi krok? Myślisz, że by posłuchali? Ci sami ludzie, którzy jak baranki poszli po kredyty pod korek powiedzieli by, że tylko głupi nie bierze jak są tak niskie stopy. Do nich nie dociera, że to tylko stan przejściowy, oni nie ogarniają co to WIBOR, stopy procentowe albo inflacja. Oni chcą tu i teraz, bo wreszcie "mogą".
  • Odpowiedz
@emil-hogan:

Kogo ludzie maja sluchac anonimowych wykopkow?


Posłuchali kogokolwiek? Brali na potęgę a teraz widać efekty. Przecież wyżej napisałem, że nie słuchali nikogo. Brali bo dają. Nawet tak jak mówisz, że przestrzegali to zobacz ilu ich nie posłuchało. Mieli to w tyłku bo wiedzieli lepiej. No to sorry, kogo winić?

Rozumiem, ze nigdy nie wierzysz ekspertom, konstruujesz wlasny samochod, pralke, procesor, czy telefon?


A gdzie ja to napisałem?? Mówiłem, że nie
  • Odpowiedz
@pastibox: No super, tylko że ludzie muszą gdzieś mieszkać, a że wynajem oznacza możliwość #!$%@? z dnia na dzień, to w tym systemie gospodarczym na pewnym etapie życia ktoś, kto chce założyć rodzinę jest praktycznie zmuszony do wzięcia takiego kredytu.

Może zamiast wyśmiewać normalnych ludzi, że nie ogarniają dość niezrozumiałego systemu wyceny (WIBOR ogólnie jest #!$%@? indeksem, dość kryminalnym jak pogrzebać) zacznijmy #!$%@?ć po bankach, że nie dostarczają bezpiecznej opcji kredytu
  • Odpowiedz
  • 0
@GrammarNazi aha. Czyli jak ktoś chce mieć lepsza pracę albo poznać jakie inny język niż angielski czy niemiecki to polska edukacja powinna go tego nauczyć a nie on sam powinien sobie szukać kursów czy studiów itp. Niezła logika.
Tak polska edukacja nie uczy o kredytach ale mogła by na przedsiebierczosci No ale tego nie robi więc to żadne usprawidlenie. Bierzesz coś na kilkanaście lat minimum i nie sprawdzasz nic? xD
  • Odpowiedz
@ZippyTobi: czemu nie sluchali nikogo? Ja sie dosc mocno doedukowalem, naczytalem wielu ekspertow. Najwiekssi eksperci mowili, ze stopy nie beda rosly do 2024-2025.
Zadalem zapytanie poprzez doradce do 2ch bankow o sposob wyliczania stopy procentowej przez panelistow w razie braku transakcji do wyliczania wiboru. Do dzis nie dostalem odpowiedzi.

Kredyt wzialem w 2021, pozniej przeszedlem na stale oprocentowanie na 6.6%. W pierwszym tygodniu gdzie ing zezwolil podczas karencji kredytu.
Dlaczego uwazasz,
  • Odpowiedz
@pastibox: Widzisz dlatego w Chinach mają matematykę zamiast religii. A tak swoją drogą to powinien być jakiś przedmiot do nauki rozliczania pitów, faktur, kredytów, lokat itd.
  • Odpowiedz
@pastibox: 170k na 30 lat to mniej niż 1500zł na miesiąc. Tyle to nie zrobi krzywdy raczej nawet jak zarabiają minimalna albo jedna osoba nie pracuje. Gorzej jakby pytał o 400k
  • Odpowiedz
@WezniePrzestrzeleCiKolano: Czyli poleciłeś jej przejście na kredyt gotówkowy, w którym ma prawie takie samo oprocentowanie jak hipoteczny, ale nie może na nim skorzystać z wakacji kredytowych? I na dodatek z większą ratą i krótszy, pomimo, że zarabia niewiele?

Da się ten kredyt w ogóle nadpłacać za darmo, tak jak hipoteczny? I to jest gotówkowy na stałej stopie czy zmiennej?

Poza tym, jeżeli miała na 20% wkładu własnego to powinna od razu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
170 000zł? A co on chce kupić garaż czy altankę?

@Widur:

Skąd założenie, że akurat tyle będzie płacić za mieszkanie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrammarNazi: tak, bo 15-latka na pewno interesowałoby to, jak działa kredyt hipoteczny. Już po kwiku o tym, jak to nie uczą jak pit wypełniać widać, że po prostu ludzie to mieli w dupie, bo akurst nauka wypełniania pitu w szkole była, tylko był to dla każdego temat tak odległy, że mial to w dupie.
Zwalaj wine na szkole średnią za to, że w wieku 30 lat nie chce Ci się poświęcić
  • Odpowiedz
@del855: No i to, co napisałeś, to jest klucz do zrozumienia, dlaczego jest tak a nie inaczej. Codziennie korzystamy z rzeczy, których budowa nas generalnie przerasta. Ale wszystko mamy tak dostosowane, tak podane, aby być w stanie tych rzeczy używać. Przykład - komputer, smartphone, kuchenka, samochód. Jak podpisujemy kredyt, to przerasta nas machina finansowa stojąca za tym, przerastają nas przepisy prawne omawiające sektor bankowy, niektórych nawet proste mnożenie przerasta. Ale od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@del855:

Postęp cywilizacyjny pozwolił ludziom o niskim potencjale intelektualnym zacząć podejmować decyzji do których zwyczajnie nie mają kompetencji bo ich nie rozumieją


Masz świadomość że za 15 lat ktoś cię #!$%@? na ofertę leasingu samochodu autonomicznego, a za 30 lat ktoś mnie #!$%@? na kredyt na teleporter?
Nie da się być specjalistą od wszystkiego, próbowałem bardzo i się poddaję. Za szybki postęp mamy aktualnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@localoca

W społeczeństwie zawsze będą ludzie po prostu głupi. Ale głupi tez chcą mieć dach nad głową.


No będę, prawda. Pytanie jak z nimi postępować? Bo jeśli panstow ma ich za każdym razem z dowolnego bagna wyciągać - no to wracamy do komuny. A jeśli pozwolimy im popełniać błędy, za które sami zapalca - to na 90% będą ostrożniejsi. I tak, część skończy na ulicy i umrze z głodu - trudno. Nie
  • Odpowiedz
@del855: Według mnie wspieranie takich ludzi później jest niesprawiedliwe. Można stosować metody zapobiegania temu, aby ładowali się w kredyty, których nie mogą spłacić. Do tych metod należą edukacja czy odpowiednie przepisy (jakie? to już szerszy temat). Tylko pamietajmy, ze niektórzy ludzie zadłużają się nie tylko w bankach, ale tez w parabankach i innych instytucjach. Wszystkich się nie da ochronić. Dlatego według mnie niesprawiedliwe jest to, aby człowiek, który w tym momencie
  • Odpowiedz