Wpis z mikrobloga

Nigdy na stronach internetowych nie podaje swojego obecnie używanego numeru telefonu, unikam tego - dzisiaj pierwszy raz od wielu lat to zrobiłem i podałem mój numer na Booking.com podczas rezerwacji hotelowej w #lodz

Od jakich 3 godzin co średnio 20-30 minut zaczynam dostawać telefonu z dziwnych numerów komórkowych typu "spam" - odbierasz ale nikt nie odpowiada, każdy zna, wiadomka poziomka..

Podczas wpisywania tych numerów w internet by sprawdzić kto dzwoni wyświetlają się dane firm lub instytucji publicznych, uwaga... z Łodzi gdzie zarezerwowałem dzisiaj pobyt.

Kompletnie by mnie to nie zainteresowało gdyby nie fakt że zbieżność jest wręcz niepokojąca...

Mem dla atencji ()

#booking #podroze #polska #telemarketing #oszustwo #scam #niewiemjaktootagowac
Njal - Nigdy na stronach internetowych nie podaje swojego obecnie używanego numeru te...

źródło: temp_file5697115601346539243

Pobierz
  • 21
@Njal: ej a to nie jest tak, że jak się rejestrujesz w jakiś normalnych stronach typu booking to jak się zgadzasz na regulamin, przetwarzanie danych itd... to możesz odhaczyc zgodę na przetwarzanie w celu marketingowym.
Ja używam booking i nigdy nie dostałem spam telefonu. W ogóle nie dostaje spam telefonów nie licząc PKO ale na nich jestem skazany.
Pewnie nie odznaczyłeś zgody merketingowej i dlatego. Czytanie to nie jest wielka filozofia.


@Bury_Zenon: Może dla Ciebie. Dla mnie umiejętność czytania i pisania to nadal czarna magia. Kiedy czytam to ruszam ustami i przeczytanie każdego zdania zajmuje mi około 45 minut. Napisanie zdania to koszt dwóch godzin. Nie mierz ludzi swoją miarą, bo czytanie i pisanie to wielka sztuka, którą nie każdy posiadł, aby się nią swobodnie posługiwać. Pozdrawiam
@CXLV: już nie przesadzaj. Na koniec jak zaznaczasz że zapoznałeś się z regulaminem to możesz odhaczyc zgodę na marketing. Jakieś niesamowite 30 sekund czytania.
To chyba nie jest tak że booking czy inny partner zajmuje się spamem telefonicznym. Wydaje mi się że problemem jest to że ludzie mają w swoich telefonach zainstalowane różne syfiaste aplikacje, które mają za duże uprawnienia, i po przesłaniu przez booking twojego numeru telefonu w celu rezerwacji na zsyfiony telefon recepcji hotelowej, Twój numer wędruje w świat.
@Njal: to na 99 procent nie przez book8ng tylko jakoss inne gowno co zrobiles i nawet nie pamietasz albo gdzies gdzie myslisz ze twoje dane sa bezpieczny typu np bank był wlam i tam byl wyciek no ale ty obwiniaj booking xP bo akurat tam podales, nie wiesz o czym piszesz czlowieku