Wpis z mikrobloga

Wołam osoby które chciały być wołane, we wpisie wczorajszym o awarii silnika w nowej S-Klasie.
Jest diagnoza serwisu, pękł korbowód przy sworzniu tłokowym i to zrobiło mielonkę, uszkodzony tłok, cylinder, głowica, zawór, generalnie kaplica sykstyńska. Błąd przy składaniu silnika albo wada materiałowa, w każdym razie podlega gwarancji i będzie wymieniony cały silnik na nowy. Cztery tygodnie około będzie to trwało.

Tutaj oddaję ukłon ASO Mercedesa, ponieważ na każdym etapie wszyscy robią wszystko, żeby jak najbardziej kompleksowo obsłużyć klienta. Zaproponowano auto zastępcze, o wszystkim poinformowano na bieżąco. Klasa.

#samochody #motoryzacja

@voith @ArturKa @eugeniusz_geniusz @imthfkinstarboY @Zekkeh @Ingenieur @Dwiks @boltzman @Kefir91 @kipowrot @kanciak12 @Zayonc @slabyslabek @maly_szymon @Natna213 @cheeky_90 @NullPointer @Kamil10445 @Bartek5435 @Landekx @Zendenn @szybkiszlug @SerTrapistow @Alieno @zlyfutrzak @papier0ski @m_n_g @Yacoshe @poji @bez_plomienia @romek898 @CPS86 @voodoo3 @LurpenOX @Krnabrny_Prebiotyk @Anty_Chryst @paw2x @ErroL @Ukrofil @vader05 @cachealot @Zmoll @wykopowaswinia @Placek_po_wegiersku @Morgoth143 @FreezMan @Zdatny_dla_wypoku @WWAldas @Fudgehog @LuckySeven @LegoBatmanRules @eloar @Zgrywajac_twardziela @konkuterowiec @rudelusterko @motokate @x7aytech @RolnikSamWdolinie @StachuStach @absoladoo @Tehnikolor @Mirko_Vucinic @mackiy @Oski_28 @wrobelzawodowiec @NotProGammer @mrmt @Nortom @r4dzik @RobotniczySportowyRKS @Casiofx @cagedindreams @Venn @lukenzi @GlenGlen12 @GoogleFuchsiaZgubilemHaslo @Kasztanowy_Zel @skydancer @kasroter @ButyHitlera @Rzyleta @wutan @stryxh @rkadjar @sp3cooland @adis9595 @raven4444 @trecoool @pawelwojciech @matix324 @Equalibrum @Snykers @Dynamiczny_Edek @maattteo @Sayong @ele_ktryk_ @Drentox @adifek @Mirekzkolega @Ld93 @Kompulik @wiktor112 @saquas @Odczuwam_Dysonans @NerwWzrokowy @faziorz @Obstrukcja @STM32_bujneo @888Marcin888 @Glovvacz @NdFeB @szmichal @nulius @Howkeye @rsnbl @martinlubpl @DinapeS @TheGreenBastard @kubex_to_ja @lysy_benc @ziorkie @Milioner_z_Choroszczy @wowel @konieczycia @demonox @xWhyDuck @Karnyfejs @kasztelan123 @Saddam666 @Arthusp @greedo @krzychu3 @Svalbard @OWeN96 @maksol93 @Smoq1101 @trafilem_w_wolny_login @ErwinJordan @TheBajeczny @mmarekk991 @JanImperator @ZaPolish @FlussDerDemokratie @michal7 @Jasiu780 @patusiacipusia @panKrzysztofKrawczyk @nest0r171 @Kupamilosci @Poemat @czacza90 @gust4v @seweryn-kijowski @OLYON @Becelli @cismat @patrykjaki @KapitanKnaga @ragnar-lodbrok-1992 @marcin-krolewicz @Rudy1337 @norbert1988 @xydeN- @ftswwa @zieloniutkazielonka @Bonkojad @TheScarecrow @stasien @kobeus @lajsta77 @JD_Michalek @ElManiure @Hubercikus @bociaan @Koperkovy @SamiS @matka_boska_w_klapie @FreeRiderr @Warszawskisuoik @Trust_no_one @Adicts
  • 139
  • Odpowiedz
ba, tutaj nawet nie było samochodu, bo OP wymyśla historyjki, żeby mieć poklask na stronie z śmiesznymi obrazkami.


@inrzynier: A to wszystko możliwe. Op nie chce samochodu zastępczego bo ma auto służbowe i stare mondeo. To w sumie wiele wyjaśnia vs. nowa S klasa za milion w gotówce xD
  • Odpowiedz
Op nie chce samochodu zastępczego bo ma auto służbowe i stare mondeo.


@pifqo: a dwa miesiące temu naprawiał avensisa, jak mu kładli ceramikę na s-klasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pifqo op jako dyrektor w państwowej spółce o 6 rano osobiście pisał wypowiedzenie lasce która po mefce przychodziła do roboty. Wpis usunął bo pan antyperspirant, który przyszedł zbadać dziewczynę, mu doradził żeby ten wpis usunął, jak mu go pokazał.

Op jak opisywał swoje ubezpieczeń to mu wyszło że płaci coś koło 4k ubezpieczenia rocznie za s klasę

Op jeszcze pół roku temu jak tu zakladal konto to zajmował stanowisko średniego szczebla, po
  • Odpowiedz
@Kaerovsky: no to teraz masz -20% wartości samochodu przy sprzedaży. Ja mam tak z BMW x3. Padła turbina po 20 tys kilometrów co ostatecznie spowodowało wymianę całego silnika. Próbowałem go sprzedać a właściwie zrobić cesję leasingu. Wszyscy zainteresowani rezygnowali gdy słyszeli że silnik był wymieniany. Nikogo nie interesuje że to było w aso na gwarancji, że silnik z fabryki nówka sztuka, że wada fabryczna turbiny to spowodowała i silnik ma nabite
  • Odpowiedz
Op wczoraj miał awarie silnika i Mercedes zdążył znaleźć termin, wepchnąć wóz na serwis, rozebrać motor, dokonać dokładnej analizy, wysłać zapytanie gwarancyjne i otrzymać odpowiedź w ciągu tego samego dnia. Srogo to naciągane, tym bardziej że wiem jak to wygląda od podszewki i samo dogadanie się serwisu z działem gwarancyjnym potrafi trwać kilka dni :)
  • Odpowiedz
@bigos555: traci ale mam wrażenie że w takim wariancie mniej boli i szybciej sprawy są załatwiane niż gdyby był to klasyczny leasing/najem bo wtedy zaczynają się chocki-klocki i spychologia.
  • Odpowiedz
@Rst00: Tu bardziej chyba ma znaczenie, czy zakup na firmę, czy nie. Indywidualny konsument ma trochę większą ochronę i więcej narzędzi do egzekwowania praw konsumentów
  • Odpowiedz
@bigos555: całkiem możliwe, ale tak jak OP pisał w poprzednim wątku to to auto kosztowało ponad 600 tys. zł. Wątpię żeby było kupowane na osobę fizyczną skoro można kupić na firmę i dokonać zawsze jakichś odliczeń.
  • Odpowiedz
kupić na firmę


@Rst00: Więc z punktu widzenia sprzedawcy nie powinno być żadnej różnicy. Serwisowałem jednocześnie samochody w leasingu i zakupione za gotówkę i nie było jakiejkolwiek różnicy w podejściu serwisu.
  • Odpowiedz
@bigos555: no bo to zależy pewnie od serwisów i planów sprzedażowych/serwisowych. W każdej marce działa to inaczej i też wg mnie nie powinno być różnicy czy to auto kupione za gotówkę, leasing czy najem - przyjeżdża auto które ma gwarancje === robimy wszystko żeby je naprawić a tak często nie jest. Były już przecież historie nawet z Mercedesem gdzie nawet głównym importer leci w bambuko, nie mówiąc o ASO bo to
  • Odpowiedz