Wpis z mikrobloga

ludzie, którzy wybierają interpretację wiersza zamiast rozprawki to samobójcy


@yourgrandma: w liceum byłem olewaczem i niestety prawie nie czytałem lektur. Zrobilem interpretacje wiersza i zdobyłem duzo więcej punktów niz na jakiejkolwiek rozprawce na lekcjach.

ale bym sobie przeczytał taki Potop, Lalkę, Krzyżaków, Faraona, Jądra ciemności


@TzK_: wszystko olalem w liceum, teraz chłop 30+ chcę sobie nadrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) czuję się jakbym coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@fledgeling: ty nawet w lekturach widzisz "psychoprawice"? Sprawdź, jak zmieniał się kanon lektur w ostatnich 20 latach, zdziwisz się.
Poza tym w lekturach nie chodzi i to, żeby się je dobrze czytało, tylko żeby poznać idee danych epok literackich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@ofiaralosu: o dzieci już się odpaliły, że trudno im przeczytać prę książek przez rok xD

@harold97: w szkole średniej masz 49 pozycji obowiązkowych + dwie dodatkowe w każdym roku, razem 59 pozycji do przeczytania, ponad 10 rocznie, a nie wiem, czy wiesz, ale są jeszcze bieżące zadania i tematy na polski, no i 15 innych przedmiotów xd
  • Odpowiedz
@ofiaralosu:

Wprawdzie do szkoły chodziłem dawno temu, ale akurat czytać lubiłem zawsze i lektury przeczytałem. Nie twierdzę, że wszystkie, bo coś tam może ominąłem. Wniosek jednak mam taki - ten mem to 100% racji. Nie pamiętam żadnej lektury obowiązkowej jako czegoś interesującego. Same okrutne smuty i międlenie porażek na różne sposoby.
Z nieobowiązkowych kilka perełek jednak było. Pamiętam Dżumę, Lorda Jima i Bazę ludzi umarłych - mistrzostwo świata. Jak się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bastianbastiante: Nasza była sztos polonistka bo nie oderwana i w mat-infie widziała że przy tej ilości lektur (plus profil też tak jakby nie human) to i tak nie ma sensu więc po prostu sama nam opowiadala o co chodzi w czym i co faktycznie spoko do przeczytania a co flaki z olejem xD
  • Odpowiedz