Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja j---e, co za dzbany w mojej #pracbaza

#it , spora firma w Warszawie. Pracuje tutaj 4 lata, pozycja seniorska, mam pod sobą zespół, świetna firma która dużo we mnie zainwestowała. Liczna szkolenia, możliwości rozwoju, świetni ludzie, do czasu konkurencyjne stawki ale niestety tu zaczęła się stagnacja z rok temu.

podwyżki na początku roku i, pomimo moich dobrych wyników, była u mnie nędzna co zasygnalizowałem.
Później przy kolejnych spotkaniach wprost powiedziałem że odstają stawkami od konkurencji a podwyżki są dużo poniżej inflacji i rosnących kosztów życia i będę szukał czegoś nowego chyba że negocjujemy stawkę.

Odpowiedź - nie da rady, następne podwyżki w styczniu (xD)

No nic to, zacząłem szukać roboty bez ciśnienia i szybko ją znalazłem. Na podobnym stanowisku od ręki dali mi 30 procent tego co miałem. Nie żeby to była jakaś okazja - tak teraz wygląda rynek.

Żeby być fair poszedłem do menagera i sytuację przedstawiłem. Czarno na białym jaka oferta, jakie teraz są widełki i dałem im pierwszeństwo - negocjujemy czy odchodzę.
Pogadał z 'górą' i odpowiedź - damy ci 4 procent (!!) więcej tego co masz teraz i nic więcej zrobić nie możemy xD

Prowadzę ich najważniejsze projekty, trzymam w kupie cały zespół a Ci wolą szukać jakiegoś juniora (za tą stawkę) na moje stanowisko niż pryzjąć do zrozumienia że nie są konkurencyjni i sięgnąć do portfela, szególnie że przy każdym all hands mówią jak to zayebiście im idzie...

#programista15k #programowanie #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6304f1194b667fab5f9fc3a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 170
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: po pierwsze musisz sobie uzmysłowić że nie jesteś niezastąpiony. A po drugie że jesteś komórka w excelu która na tej pozycji nie może dostać więcej. Niestety, jedyna opcja czasami jest po prostu zmiana pracy. Ciężko się to robi kiedy jesteś zadowolony ze swojej pracy ale tak wygląda ta branża.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: podejście firmy to jie jest twój problem. Masz jedno życie. Jeśli ktoś Ci oferuje lepszy hajs za to samo i nie jest to pisane palcem po wodzie - go for it.
A do pracodawców się nie przywiązuj - nie warto. Oni i tak mają swoich pracowników w dupie. Właściwie zawsze. Ewentualnie mogą ci dobrze ściemniać, że jest inaczej, ale to g---o prawda. I w każdej branży tak jest.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Nie upadła, ale mogłaby oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy euro. To nie jest kwestia bycia niezastąpionym, tylko problemów które odejście takiego " prawie niezastąpionego " człowieka może spowodować, oraz koszty jakie za tym idą. Teraz to się wkalkulowało, ale kiedyś okaże się, że ktoś wiedział za dużo, zbyt wiele od niego zależało i pozbycie się takiego pracownika poniesie nie kilkadziesiąt tysięcy euro a kilkaset tysięcy, czy kilka milionów.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Chłopie gospodarka przechodzi w stagnację. Być może zarząd twojej firmy wie już teraz, że będą chcieli redukować istniejące/planowane projekty albo ludzi i twoje odejście jest im na rękę.
Jak projekty których pilnowałeś zarabiają na siebie? To jest klucz. Może macie klientów podatnych na nadchodzące zawirowania gospodarcze?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem ile pracujesz, jaka branża, ale powiem Ci ze swojego doświadczenia, że firmy często p------------a dziesiątki milionów na bezsensowne projekty, które sa często anulowane w połowie, płacą po 2 tys eur dzień za zewnętrznych konsultantów, ale nie da Ci nikt 20-50% podwyżki. To jest polityka ustalona na całość populacji pracowników i tyle. Trzyma to w ryzach wszystkich innych. Zastąpienie mojego stanowiska kosztowało pewnie z 5-6 razy tyle co
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: chyba Ci którzy piszą o tym że nie ma ludzi niezastąpionych chyba nie do końca skumali że jeśli OP mówi prawdę o tym że dostał rynkową stawkę a ktoś mu tej rynkowej stawki dać nie może to nie zdaje sobie sprawy że szukanie, zatrudnienie, wyszkolenie nowego pracownika będzie o wiele więcej kosztować a dodatkowo i tak będą musieli dać mu stawki rynkowe xD
  • Odpowiedz