Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja #!$%@?, co za dzbany w mojej #pracbaza

#it , spora firma w Warszawie. Pracuje tutaj 4 lata, pozycja seniorska, mam pod sobą zespół, świetna firma która dużo we mnie zainwestowała. Liczna szkolenia, możliwości rozwoju, świetni ludzie, do czasu konkurencyjne stawki ale niestety tu zaczęła się stagnacja z rok temu.

podwyżki na początku roku i, pomimo moich dobrych wyników, była u mnie nędzna co zasygnalizowałem.
Później przy kolejnych spotkaniach wprost powiedziałem że odstają stawkami od konkurencji a podwyżki są dużo poniżej inflacji i rosnących kosztów życia i będę szukał czegoś nowego chyba że negocjujemy stawkę.

Odpowiedź - nie da rady, następne podwyżki w styczniu (xD)

No nic to, zacząłem szukać roboty bez ciśnienia i szybko ją znalazłem. Na podobnym stanowisku od ręki dali mi 30 procent tego co miałem. Nie żeby to była jakaś okazja - tak teraz wygląda rynek.

Żeby być fair poszedłem do menagera i sytuację przedstawiłem. Czarno na białym jaka oferta, jakie teraz są widełki i dałem im pierwszeństwo - negocjujemy czy odchodzę.
Pogadał z 'górą' i odpowiedź - damy ci 4 procent (!!) więcej tego co masz teraz i nic więcej zrobić nie możemy xD

Prowadzę ich najważniejsze projekty, trzymam w kupie cały zespół a Ci wolą szukać jakiegoś juniora (za tą stawkę) na moje stanowisko niż pryzjąć do zrozumienia że nie są konkurencyjni i sięgnąć do portfela, szególnie że przy każdym all hands mówią jak to zayebiście im idzie...

#programista15k #programowanie #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6304f1194b667fab5f9fc3a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 170
Wszyscy się czepili, że OP nie jest niezastąpiony (i całkiem słusznie), ale poniekąd OP ma też rację. Bo finalnie firmę nowy członek będzie kosztować więcej. Nie znajdą drugiego seniora za taką stawkę, z taką wiedzą, skoro i tak mają stawki poniżej rynkowych. Dwa, wdrażanie zajmie mu trochę czasu. Koniec końców, firma straci. Tylko to nie powinno interesować OPa. 4 lata to i tak dużo w jednej firmie.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 5 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co szef na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to nowe osoby. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i