Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja #!$%@?, co za dzbany w mojej #pracbaza

#it , spora firma w Warszawie. Pracuje tutaj 4 lata, pozycja seniorska, mam pod sobą zespół, świetna firma która dużo we mnie zainwestowała. Liczna szkolenia, możliwości rozwoju, świetni ludzie, do czasu konkurencyjne stawki ale niestety tu zaczęła się stagnacja z rok temu.

podwyżki na początku roku i, pomimo moich dobrych wyników, była u mnie nędzna co zasygnalizowałem.
Później przy kolejnych spotkaniach wprost powiedziałem że odstają stawkami od konkurencji a podwyżki są dużo poniżej inflacji i rosnących kosztów życia i będę szukał czegoś nowego chyba że negocjujemy stawkę.

Odpowiedź - nie da rady, następne podwyżki w styczniu (xD)

No nic to, zacząłem szukać roboty bez ciśnienia i szybko ją znalazłem. Na podobnym stanowisku od ręki dali mi 30 procent tego co miałem. Nie żeby to była jakaś okazja - tak teraz wygląda rynek.

Żeby być fair poszedłem do menagera i sytuację przedstawiłem. Czarno na białym jaka oferta, jakie teraz są widełki i dałem im pierwszeństwo - negocjujemy czy odchodzę.
Pogadał z 'górą' i odpowiedź - damy ci 4 procent (!!) więcej tego co masz teraz i nic więcej zrobić nie możemy xD

Prowadzę ich najważniejsze projekty, trzymam w kupie cały zespół a Ci wolą szukać jakiegoś juniora (za tą stawkę) na moje stanowisko niż pryzjąć do zrozumienia że nie są konkurencyjni i sięgnąć do portfela, szególnie że przy każdym all hands mówią jak to zayebiście im idzie...

#programista15k #programowanie #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6304f1194b667fab5f9fc3a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 170
Zawsze "góra" szybciej da budżet na nowe stanowisko niż na podwyżki dla dotychczasowych. Stara korporacyjna prawda


@kojiii: jak jest zakładowy system wynagrodzeń i kategorie zaszeregowania to nie ma tego problemu, każdy w danej kategorii w obrębie działu ma tyle samo podstawy, a na gównostanowiskach również te same warunki premii.
@AnonimoweMirkoWyznania Twoje odejście będzie drobną niedogodnością, która zostanie naturalnie zasklepiona w ciągu 2 do 4 tygodni po tym jak wywalą Cię z domeny firmowej.
Jest coś takiego jak budżet i jak powiedzieli, że więcej nie mogą to pewnie tak jest bo z pustego i Salomon nie naleje. Budżety są przeważnie ustalane na rok, a zbliżamy się do ostatniego kwartału.
Nie masz co wyzywać od dzbanów. To jest czysta kalkulacja. Na ten moment
@AnonimoweMirkoWyznania: Duże, niemieckie korpo z tych co to produkują wszystko parę lat temu. Kumpel trzymał pod sobą praktycznie cały kontroling finansowy projektów, robił zajebistą robotę, kierował ludźmi, ogarniał projekty i nowych klientów. Miał za to chyba 7k brutto + premie, gdzie rynek dawał mu od ręki x2 tyle. W końcu przyjął jakąś ofertę, ale przed podpisaniem poszedł do swojego szefa żeby przedstawić sytuację i może się dogadać, negocjować warunki. Dostał podwyżkę
Ja wiem ze wszyscy chcą kurna zarabiać jak najwięcej ale w pale mi się nie mieści jak to teraz życie wygląda u innych młodych ludzi. Tylko wincyj i wincyj. Ja wiem, zaraz mnie zdissujecie, powiecie koszty zycia rosną, na mieszkanie to nikogo mimo niezłych zarobków nie stać. Tak jest prawda to wszystko, nie czepiam się tego że ludzie chcą się panicznie utrzymać na powierzchni wyższego standardu życia. Raczej ubolewam że musi to
@yggdrasil: Zgadzam się, nie ma ludzie niezastąpionych. Kilku takich niezastąpionych odeszło z mojego projektu i projekt kręci się dalej, ale opóźnienia spokojnie można liczyć w miesiącach, a koszty w dziesiątkach tysięcy złotych na zrekrutowanie i wdrożenie nowych. Przykład, była jedna ogarniająca kobiera która robiła jako PO i BI jednocześnie. Po jej odejściu zatrudniono na jej miejsce 4 osoby, 2 się nie utrzymały, zostały w firmie tylko 2, które dopiero po 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@knoor: nie zdziwiłbym się, gdyby to dla wielu firm było normą, tych mniejszych też. A wiedząc, że po stracie pracownika te firmy nie upadają nie dziwota, że niczego to nie uczy tych firm. Czasem mam wrażenie, że firmy się zachowują jak duże telekomy - nowy klient dostaje na starcie więcej niż stały klient, którego można mieć gdzieś. Ludzie zmieniają pracę, bo "roszczeniowi" nie dostali podwyżki do progu niższego niż będzie zarabiała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: z perspektywy jednej osoby to się może nie opłacać, ale pamiętaj, że nie każdy chce i może co chwilę zmieniać robotę. Ludziom zależy na stabilizacji i jak im się podoba to nie będą wszystkiego ryzykować dla pozwyzki. A jak korpo da jednemu podwyżkę w takiej sytuacji, to plota rozejdzie się po firmie i zaraz co drugi będzie chciał to samo (a konkurencja żeby ciągle być atrakcyjna znowu da więcej).
Korpo