Wpis z mikrobloga

Pensja minimalna od 2023 wyniesie 3383 zł. Czyli sprzątaczki i kasjerki będą zarabiać tyle ile początkujący nauczyciel, mgr inż geodezji czy początkujący konstruktor po mibm, specjalista ze stażem poniżej 5 lat w UM, albo asesor komorniczy. Komuno witaj z powrotem. Wszystkim równo wszystkim gówno xD
#polska #pensjaminimalna #praca #pracbaza #januszex #heheszki
  • 303
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radoskor3: dodaj do tego przymus brania urlopu w sezonie najwyzszym, rady pedagogiczne w godzinach prawie wieczornych (zalezy od szkoly), uzeranie sie z debilami uczniami i rodzicami, bo moj Michalek zawsze w domu grzeczny. Co by nie bylo, nawet jesli pracuja lacznie ze wszystkimi dodatkowymi kwestiami, to nadal pensje maja #!$%@?. No i im sie odechciewa. A jak im sie odechciewa, to nikt nie ma zamiaru im dawac podwyzek, bo poziom nauczania
@sikalafou: to nie ludzie na minimalnej za dużo zarabiają tylko ludzie po studiach za mało zarabiają. Masz gorsze podejście niż ci SOCJALIŚCI: ponieważ nauczyciel zarabia gówno, to ludzie, którzy nie musieli poświęcić tyle czasu na edukację powinni zarabiać mniej xD dla zasady. Nie widzisz problemu w tym, że ktoś zarabia za mało, tylko, że ci głupi robole zarabiają za dużo XD byłbyś dobrym szefem w januszexie
Nie chodzi o to, że państwo zamiast #!$%@?ć hajs na socjal na lewo i prawo to powinno zachęcać najlepszych specjalistów do zawodów, które bezpośrednio mają wpływ na wychowanie pokoleń?


@Slavcel: ale kogo interesują przyszłe pokolenia? wybory są za rok i jakoś trzeba je wygrać. W tym kraju partie polityczne które myślą w perspektywie dłuższej niż "do wyborów" na tym tracą (choćby słynne podniesienie wieku emerytalnego przez PO).
@sikalafou: Zadzwoń sobie po firmę sprzątającą albo po sprzątacza żeby umył podłogi albo okna, gary, nie wiem. Zobaczysz ile to kosztuje bo na pewno nie najniższą krajową.
Zresztą jak zazdrościsz sprzątaczom i kasjerom to nikt nie broni tam iść, rzucić tą ciężką harówkę w szkole ucząc 5 godzin dziennie te złe dzieci i iść myć kible domestosem, większość nauczycieli się tylko tam nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RozbrykanyKartofelek: poza tym po nauczycielu dyplomowanym nie ma już nic, więc przez następne kilkadziesiąt lat już nic więcej nie osiągniesz aż do emerytury, jedynie chyba dostajesz bonusy za lata pracy, no chyba, że będziesz się starał o jakieś administracyjne stanowisko wicedyrektora czy dyrektora, ale przecież nie każdy ma predyspozycje i zwyczajnie chce szefować. Moja koleżanka zaczęła uczyć w wieku 23 lat, po skończonym licencjacie, w wieku trzydziestu paru lat została nauczycielem
@bartowsky:

tylko powiedz mi jaka jest rola nauczyciela w Szkole?

W klasach 1-3 - żeby dziecko się nie zabiło
W klasach 4-6 - żeby dziecko się nie zabuło, nie wydłubało cyklem oka koledze i podstawy nauki
W klasach 1-3 gimnazjum (teraz nie wiem) - żeby dzieci się wzajemnie nie pozabijały jak sami sobie coś zrobią to #!$%@? w to tu zaczynają się przedmioty które faktycznie miały czegoś nauczyć
W klasach 1-3