Wpis z mikrobloga

Pensja minimalna od 2023 wyniesie 3383 zł. Czyli sprzątaczki i kasjerki będą zarabiać tyle ile początkujący nauczyciel, mgr inż geodezji czy początkujący konstruktor po mibm, specjalista ze stażem poniżej 5 lat w UM, albo asesor komorniczy. Komuno witaj z powrotem. Wszystkim równo wszystkim gówno xD
#polska #pensjaminimalna #praca #pracbaza #januszex #heheszki
  • 303
ja tak czytam, że nagle wszyscy zarabiają 3400 brutto i się #!$%@? zastanawiam jak wy żyjecie za takie pieniądze, no nie wierze że ktoś może tyle zarabiać i w miarę normalnie żyć. Musicie dostawać pod stołem przynajmniej drugie 3400 do ręki bo #!$%@? przecież inaczej się nie da.


@niepoprawny_marzyciel: nie wiem jacy "wy", bo ja zarabiam >20k i martwi mnie to co #!$%@?ą te szajbusy przy korycie, bo wiem dokąd to
@sikalafou: jestem obecnie Panem Inżynierem Informatyki po studiach zaocznych w trakcie których pracowałem w zawodzie, obroniłem się w marcu. Jeżeli chciałbym uczyć dzieci to musiałbym dorobić studia pedagogiczne kolejne 2 lata tylko po to żeby zarabiać tyle samo co sprzątaczka. Jeśli chciałbym pracować w administracji to nie ma problemu. Mogę iść na 90% stanowisk w administracji, co je łączy? Zarabiam praktycznie tyle samo, niezależnie czy będę kierownikiem odpowiedzialnym za obsługę cyfrową
@sikalafou: no i to było w 2015 roku. Wtedy do pracy przeszedłem rozmowę najlepiej jak się dało. Byłem pasjonatem elektroniki z wieloma hobbistyczbymi projektami na koncie. Od razu dostałem swój projekt, jak go skończyłem to zaczął zdobywać nagrody branżowe. I zarabiałem 2900, potem parę groszy więcej bo się wykazałem. Dużo czasu i przebranżowienie dopiero sprawiły że przebyłem 10k ale to było mnóstwo mojej pracy. I tak to się kręci. Trzeba niestety
@Par-excellence ma wycieczce też siedzi bezczynnie i z darmo jeszcze jedzie taki nauczyciel xD a to że jest poza domem z obowiązku i jeżeli nie upilnuje dzień i noc 30 dzieciaków to prokuratur na głowie. Nie sensu dyskutować z debilami
udzie po zawodówce mają zarabiać tyle samo albo więcej niż ludzie po studiach to ludzie przestaną się kształcić


@sikalafou: i dobrze bo akurat na rynku brakuje ludzi po zawodówkach a za duzo magistrów od niczego xd
gorzej jak zarobki robola niekwalifikowanego doganiają zarobki nauczycieli/ pielęgniarek itd itp ale tak działa własnie niżdemograficzny, małą podaż roboli to i trzeba im więcej płacić.
@niochland: fyi, asesor komorniczy jest po 5 letnich studiach i aplikacji komorniczej, która to wymaga zdania państwowego egzaminu i w zasadzie to wykonuje większość czynności komornika, w tym te "w terenie". Nie wiem skąd fragment o przerzucaniu papierów.
@sikalafou: Ale pracy w polsce nie liczy się od wykształcenia tylko od godzinówki
Bo stety czy niestety ale jak nauczycielka w podstawówce wyrabia taką samą ilość jak sprzątaczka czy pracownik linii produkcyjnej to będą mieć podobną pensję i nic z tym nie zrobisz.

To nie jest tak, że sobie pykniesz gówno studia z psychologi i nagle wskakujesz w tabelę 10k mc
@sikalafou: Moja mama od ponad 30 lat uczy, jest dyrektorem w szkole podstawowej, poświęciła temu całe swoje życie i jest temu oddana w 150%.
Startowała wielokrotnie w konkursach poza godzinami pracy, tylko żeby dostać dofinansowania i polepszyć warunki w szkole, niektóre z nich wygrała np. na remont łazienek. To rodzice potrafili zgłosić do kuratorium, że nie poświęca dzieciom uwagi (sic!). Namalowała w wolnym czasie wizerunki postaci z Kubusia Puchatka na tle
Pobierz
źródło: comment_1660060473tsJ6NePOoxzMzNVRHfcfMO.jpg
@sikalafou to ładna komunka jak ktos po studiach "musi" zarabiac wiecej niz ktos po zawodowce xD zwlaszcza w erze gówno kierunkow i gdzie wiekszosc uczelni przepuszcza za frakwencje xD to rynek powinien regulowac zarobki i poniekad tak jest a to cale podnoszenie minimalnej ma na celu zwiększenia wplywow do zusu. Dziwne zeby typ po politologi mial wiecej zarabiac niz lakiernik czy stolarz gdzie na tych dwoch jest parcie na rynku a do
@radoskor3: 1500 pln 10 lat temu, to nie był szczyt marzeń :] . Już 16 lat temu miałem minimalną 1400 pln , a po zmianie stanowiska na menadżerskie 2200 pln ( czyli 1700 na rękę ) Zwykły market Tesco i pół roku pracy.
@Jacv: możesz nie wierzyć. Jest nauczycielem w podstawowce i tworzy tony materiałów, fiszek, laminatow etc. I co rok wprowadza nowe rzeczyz ktore rozdaje dzieciakom jako pomoce. Plus, dochodza kartkowki, sprawdziany i opinie, bo wiekszosc dzieciakow obecnie ma jakies orzeczenia