Wpis z mikrobloga

Pensja minimalna od 2023 wyniesie 3383 zł. Czyli sprzątaczki i kasjerki będą zarabiać tyle ile początkujący nauczyciel, mgr inż geodezji czy początkujący konstruktor po mibm, specjalista ze stażem poniżej 5 lat w UM, albo asesor komorniczy. Komuno witaj z powrotem. Wszystkim równo wszystkim gówno xD
#polska #pensjaminimalna #praca #pracbaza #januszex #heheszki
  • 303
@sikalafou nie wiem po co im to tłumaczysz, jak to się mówi taka Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie, a jakoś srednio mi się rysuje w głowie obraz,żeby ktoś za pensje najgorszego robola debila, bo dzisiaj tylko robol debil, albo dorabiajacy do emerytury zarabiają minimalną.

Mój stary, który zna 100 słów z czego połowa to przekleństwa dorabia sobie do emerytury spawacza robiąc właśnie z takimi idiotami, I nawet on z nimi nie wytrzymuje.
@sikalafou #!$%@?. Inflację #!$%@?ło w tym roku, bo przez pandemie cała gospodarka była zamknięta przez 2 lata, plus do tego doszła wojna na Ukrainie i kryzys na całym świecie. Minimalna podnosili co roku i inflacja była under control
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SmutnoMi:

No niestety to jest oczywiste. W demokracji mamy podobno rządy takie na jakie zasługujemy, a że mamy stare społeczeństwo i to jednostki je reprezentujące decydują o losach młodych to inna sprawa. Kolejną rzeczą jest to, że dopóki nie będzie stanowczego sprzeciwu społeczeństwa wobec takich praktyk to absolutnie nic się nie zmieni.
Druga sprawa, że dopóki nie będzie stanowczego sprzeciwu społeczeństwa wobec takich praktyk to absolutnie nic się nie zmieni.


@Slavcel: a nie zanosi się na taki sprzeciw, bo kto ma siłę na jakieś marsze z szabelkami jak #!$%@? po 12-16h na dobę na kredyt, którego rata #!$%@?ła o 60% i na życie, które zdrożało w ciągu roku pewnie o 50-60% realnie.
@andrej2: jak zwykle za pisu - z rozdawnictwa i hiperinflacji cieszy się biedota, a płacze klasa średnia. Biedota jest najszczęśliwsza na świecie jak może ciągnąć w dół klasę średnią i równać wykształconych z robolstwem i dziadostwem. Oni nie chcą mieć więcej, oni chcą żeby reszta miała tak samo mało jak oni
@nocnica Tak jest, ale zawsze tak było. Jak chce się coś więcej, to się startuje na dyrektora czy do kuratorium na jakieś wyższe stanowisko. W każdej firmie jest tak, że jak chcesz coś więcej, to musisz zmienić dział/firmę, to nie jest tak, że awans jest czymś oczywistym i wykonalnym. Dochodzisz do sufitu i żeby go przebić, to zmieniasz dział, dostajesz nowe obowiązki
Biedota jest najszczęśliwsza na świecie jak może ciągnąć w dół klasę średnią i równać wykształconych z robolstwem i dziadostwem


@sikalafou: w punkt. Prol jest najszczęśliwszy jak jego pracowity kolega ze szkoły dostaje #!$%@?.
@Zarzad_pana_areczka ja je jestem przeciwnikiem podwyżek, dla mnie nauczyciel może mieć i 10 tys, ale jak jakiś czas temu był strajk nauczycieli i rozmawiałem z jednym to on do końca nie wiedział o co chodzi... Taki to był strajk.
to że ktoś skończył studia ma więcej zarabiać z tego powodu?( ͡° ͜ʖ ͡°) tyle warta robota jest tych magistrów inżynierów habilitowanych


@JanDzbanPL: nie o tym jest temat, ale przynajmniej wiem, do której grupy należysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sikalafou: ja tak czytam, że nagle wszyscy zarabiają 3400 brutto i się #!$%@? zastanawiam jak wy żyjecie za takie pieniądze, no nie wierze że ktoś może tyle zarabiać i w miarę normalnie żyć. Musicie dostawać pod stołem przynajmniej drugie 3400 do ręki bo #!$%@? przecież inaczej się nie da.