Wpis z mikrobloga

Pensja minimalna od 2023 wyniesie 3383 zł. Czyli sprzątaczki i kasjerki będą zarabiać tyle ile początkujący nauczyciel, mgr inż geodezji czy początkujący konstruktor po mibm, specjalista ze stażem poniżej 5 lat w UM, albo asesor komorniczy. Komuno witaj z powrotem. Wszystkim równo wszystkim gówno xD
#polska #pensjaminimalna #praca #pracbaza #januszex #heheszki
  • 303
@sikalafou ale nauczyciel pracuje w tygodniu połowę godzin tego co sprzątaczka czy kasjerka i ma 100 dni w roku wolne także nie przesadzaj, jak by pracował po 8 godzin dziennie przez tydzień to łatwo przekroczy 5-6 tys


@radoskor3 xDDDD ale #!$%@? od rzeczy xDDD
loby wyglądać to


@GienekZFabrykiOkienek: np cyfryzacja, od wielu lat w szkołach wprowadzają rozwiązania które zamieniają ręczną pracę nauczyciela na automat. Dla przykładu moja wychowawczyni na zebrania z rodzicami musiała ręcznie wypisywać na karteczkach oceny wszystkich uczniów ze wszystkich przedmiotów, a teraz jest to kwestia podłożenia 30 kartek do drukarki i kliknięcia drukuj.
na pewno sporo miejsc na usprawniania jest, to już sami nauczyciele by musieli wymyślić na czym tracą niepotrzebnie czas
@radoskor3: Niestety nie masz wiedzy w tym temacie. Nauczanie w PL to nie jest pare godzin w szkole jako nauczyciel i nara do domu na obiad. Niestety nauczyciel spedza mnóstwo godzin poza szkołą robiąc służbowe rzeczy i za to nie ma płacone bo tak działa karta nauczyciela.
@Sprus: tak, dokladnie - w klasach 1-6 niczego sie dziecka nie uczy, a w gimnazjum nastepuje skok rozwojowy i z pięciolatka uzyskujemy dwunastolatka potrafiącego policzyć pierwiastek, równanie kwadratowe czy przeczytać 300 stronicową lekturę. Przepraszam, przecież nikt ich nie nauczył czytać. Nigdy nie miałeś kontaktu z nauczaniem kogokolwiek czegokolwiek, prawda? Zawsze budujesz kolejne etapy wiedzy na fundamentach które postawił przed tobą ktoś inny. Więc tak, z takich gamoni jak ty pozostaje się
A ja w ogole. To jest grupa paru pisowskich trolli, ktorzy bardzo umiejetnie potrafia sprowadzic dyskusje w taki sposob, aby wszyscy zaczeli najezdzac na jakas inna grupe ludzi, przez co pomijany jest glowny problem niszczenia kraju.

Cos jak taka PiSowska straz pozarna, ktora przyjezdza do palacego sie domu i zamiast gasic pozar to zaczyna jechac po gospodarzach, ze im firanka nie pasuje kolorem do tapicerki. Moze i nawet maja racje, ale #!$%@?
i nikt nauczycielom nie liczy czasu na sprawdzanie klasowek, przygotowanie sprawdzianow, przygotowanie materiałów, rady nauczycielskie, wywiadówki etc. Patrząc po moim rozowym pasku to pracuje na luzie 7h dziennie przez 7 dni w tygodniu.


@RozbrykanyKartofelek: No to zależy wszystko od nauczyciela. System pensum jest ogólnie cholernie niesprawiedliwy bo nauczyciel matematyki prowadzący zajęcia dodatkowe i kombinujący ciągle jak lepiej nauczyć ma takie samo pensum jak w-fista który tylko rzuca piłkę na zajęciach a
@sikalafou:
Prawie 4 brutto minimalnej.
3k dodatku na opał.
Drogie paliwo mimo obniżonego vatu.
Drożejące samochody używane bo na nowe trzeba długo czekać i ogólnie wzrastające wszystkie ceny.

Nawet jak człowiek zarabia wielokrotność tej minimalnej to się wszystkiego odechciewa bo można coraz mniej za to kupić. Jesteśmy na jakimś etapie procesu takiego jak upadek komuny tylko jeszcze nie wiadomo w jakim momencie.
Nawet jak człowiek zarabia wielokrotność tej minimalnej to się wszystkiego odechciewa bo można coraz mniej za to kupić. Jesteśmy na jakimś etapie procesu takiego jak upadek komuny tylko jeszcze nie wiadomo w jakim momencie.


@tos-1_buratino: no ja właśnie jestem na etapie krotności zarobków minimalnej i szczerze przeraża mnie to co się tu #!$%@?. Na miejscu tych z poziomu obecnego 6-9k brutto to już bym powoli szykował widły i pochodnie
No właśnie o takich osobach jak ty pisałem. Problem z tobą jest taki, że zapomniałeś że nie zyjesz na bezludnej wyspie i wydaje ci się że jeżeli wokoło ludzie będą mieli zle to jakoś sobie poradzisz. Do czasu. A na koniec spladrują twój dom i ograbią cię ze wszystkiego co masz. Przestępczość rośnie wraz z ubóstwem…


@Christoph_4: Jak będzie aż tak źle to po prostu stąd #!$%@?ę, mogę swoją robotę równie
tak, dokladnie - w klasach 1-6 niczego sie dziecka nie uczy


nigdzie tak nie napisałem... czytania ze zrozumieniem uczą w szkole

a w gimnazjum nastepuje skok rozwojowy i z pięciolatka uzyskujemy dwunastolatka potrafiącego policzyć pierwiastek, równanie kwadratowe czy przeczytać 300 stronicową lekturę.


tak... często praca w gimnazjum to praca od podstaw a podstawówka to utrzymywanie przy życiu... cieciowanie

Przepraszam, przecież nikt ich nie nauczył czytać.


czytać uczą w przedszkolu

Nigdy nie miałeś
@Sprus:

tylko powiedz mi jaka jest rola nauczyciela w Szkole?


W klasach 1-3 - żeby dziecko się nie zabiło

W klasach 4-6 - żeby dziecko się nie zabuło, nie wydłubało cyklem oka koledze i podstawy nauki


Rzeczywiscie, nie napisales. Dziecko idzie do 4 klasy, do tego czasu jest analfabetą z akalkulią. Zejdź mi już błaźnie z oczu.
Dla przykładu moja wychowawczyni na zebrania z rodzicami musiała ręcznie wypisywać na karteczkach oceny wszystkich uczniów ze wszystkich przedmiotów, a teraz jest to kwestia podłożenia 30 kartek do drukarki i kliknięcia drukuj.


@stan-tookie-1: Ło, to kobita zaoszczędzi godzinę w miesiącu xD Błagam cię, "automatyzacja, ale jak konkretnie to już nauczyciele muszą wymyśleć", zajebista propozycja xD
Pensja minimalna od 2023 wyniesie 3383 zł. Czyli sprzątaczki i kasjerki będą zarabiać tyle ile początkujący nauczyciel, mgr inż geodezji czy początkujący konstruktor po mibm, specjalista ze stażem poniżej 5 lat w UM, albo asesor komorniczy. Komuno witaj z powrotem. Wszystkim równo wszystkim gówno xD


@sikalafou: a od lipca 3500 ziom, nie zapominaj.

W Wawie w Lidlach juz zaktualizowano ogłoszenia przy wejdziach. Na start 4 k pln, do max 5 k
@radoskor3 Ale wiesz, że nauczyciele mają SKSy, konferencje, okienka między lekcjami, które często poświęcają na sprawdzenie klasówek czy przygotowanie się do zajęć i inne duperele przez które muszą zostawać dłużej w szkole, a nikt na to nie patrzy.
Też po to ktoś kończył wcale nie łatwe studia, żeby korzystać z tych przywilejów i zarabiać dobrze. Nie może być tak, że ludzie niewykształceni, którym się nie chciało w życiu być ambitnym, zarabiają tyle
@sikalafou Problem jest taki, że cała reszta powinna zarabiać więcej, a że mininimalna jest podnoszona to dobrze, bo minimalna pensja ma pozwolić na przeżycie, a przy obecnej inflacji to niecałe 3400 zł to wcale nie jest dużo.
Problem jest taki, że cała reszta powinna zarabiać więcej, a że mininimalna jest podnoszona to dobrze, bo minimalna pensja ma pozwolić na przeżycie, a przy obecnej inflacji to niecałe 3400 zł to wcale nie jest dużo.


@Nanuno: problem jest taki, że podnoszenie minimalnej to jest gaszenie ognia benzyną (w tym wypadku inflacji). Czyli paradoksalnie podniesienie płacy minimalnej jeszcze bardziej podniesie inflację. Jak można tego nie rozumieć? Niepojęte dla mnie.

Podnosisz płacę