Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@NoMoreTearsJustSmile: typowe #!$%@? że kiedyś to było i że człowiek za darmo robił bo się cieszył że robota była. To chyba normalne że młodzież wybierze pracę mniej fizyczna za lepsze pieniądze. Sam parę razy robiłem w polu i nie dziwię sie że ktoś woli pracować np przy kompie. W polu to się garba można dorobić co najwyżej
#!$%@?, jak już iść do jakiejś wakacyjnej pracy to nie za psi grosz i do czegoś gdzie możesz się czegoś nauczyć, ja np. w wakacje w szkole średniej pracowałem w lokalnym januszexie, stawka chyba 9/11 (co roku było coraz więcej) a człowiek się przynajmniej nauczył trochę obsługi CNC co po ładnych paru latach daje mi nie najgorszą kasę. A jak Januszowi na plantacji się nie opłaca zapłacić godnie człowiekowi i zarobić to
kolego nie pomylilo Ci sie czasem z 2003 rokiem?


@Prusti: ja rok wcześniej niż @PfefferWerfer (2012 rok) pracowałem po maturze jako pomocnik brukarza za 8, a po miesiącu za 9 zł za godzinę. Kolega z mniejszego miasta 30km od mojego miał 5,50 albo 6 zł/h jako pomocnik na budowie. Również ściana wschodnia, w sumie to niedaleko od OPa.
Miałem dzisiaj lat kiedy pierwszy raz usłyszałem o „krytykapolityczna.pl” i to w dodatku dwa razy. Najpierw wpis na JM o artykule „Koniec obciągania królom Polski” a teraz tutaj. Sorry, ale medium które publikuje taki „artykuł” nie może być poważnym źródłem informacji.

„Dzierżone w anusach, uszach, dziurkach od nosa i jamochłonach rulony pieniędzy zapłoną, a wy będziecie nas błagać o koniec.”

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
Praca to zwykle po prostu oddawanie komuś swojego czasu za pieniądze, we własnym interesie każdy powinien mieć to, żeby ten czas sprzedać jak najdrożej przy jednocześnie jak najmniejszym koszcie (wysiłku). Za czasów liceum/studiów, kiedy do dyspozycji miałem co najwyżej dwie ręce i chęć a do wyboru guwnopracę typu call center/knajpa/MLM/ulotki/zbieranie owoców czy ankiety i inne bzdety najpierw analizowałem sobie, ile się narobię i ile przy tym zarobię. Dlatego imo zamiast szacunku do