Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sogen: też bym się ku temu przychylił, burzowe częściej mają kratki boczne jako odbiór wody + mniejsze włazy. Ten wygląda na typowo ściekowy. Jak spłynęło do oczyszczalni, to sobie poradzą. Jak spłynęło do rzeki albo kanału, to też nie będzie końca świata.
Lepiej, że to gdzieś spłynęło, a nie blokowało ulice.
  • Odpowiedz
@gorzki99: oczyszczalnie ścieków możesz porównać mniej więcej do układu pokarmowego człowieka. Jak jesz normalnie, to jedzenie trawi się w brzuchu, idzie powoli dalej i dołem wychodzi już przetworzone.
Jeżeli non stop jadłbyś (teoretycznie, bo to niemozliwe), to jedzenie nie zdązyłoby się strawić, bo nowe jedzenie posuwałoby dalej te wcześniej zjedzone i ostatecznie robiłbyś kupę z sałatki i kebaba.

Tak samo w oczyszczalni, jakby nagle cała woda z miasta dostałaby się
  • Odpowiedz
Tak samo w oczyszczalni, jakby nagle cała woda z miasta dostałaby się do sieci kanalizacyjnej i poszła na oczyszczalnie, to ścieki nie zdążyłyby się oczyścić i do rzeki leciałoby że tak powiem gówno. Nie mówiąc o tym, że po drodze ścieki wylałyby okolicznymi kiblami.


@kupidyn_ciemnooki: Ale ja to zrozumialem.
W krotkim podsumowaniu chyba dosc jasno to napisalem.

5-nie ma szans zeby oczyszczalnie wydolily jak bedie duzo deszczowki dlatego leci osobno do rzeki
  • Odpowiedz
@gorzki99:
1. Nie do końca tak jest :) Wodę w mieszkaniu masz najprawdopodobniej ze studni głębinowych i jest ona dostarczana siecią wodociągową. (Oczywiści woda w studniach głębinowych bierze się też z przesączającej się do gruntu wody oparowej jak i cieków)
Reszta ok.
Od siebie dodam co do ilości włazów (studzienek rewizyjnych). Tak, musi być ich tyle ;) Przepisy :)
Czemu włazy studzienek rewizyjnych kanalizacji deszczowej nie są w formie kratek?
  • Odpowiedz
@AionSama: Cos mi sie wydaje ze siedzisz w temacie :) Dla mnie magia. Ale to jest fajne. Pewno jakbym CI zaczal opowiadac o mojej robocie to tez bys sie zdiwil :P Fajnie ze kazdy zajmuje sie tym na cym sie zna. Tak to powinno wygladac.

Ogólnie włazy studzienek są okrągłe i jakby były kratkowane to jakiś śmieszek mógłby odwrócić usytuowanie żeberek a potem których szczęśliwy rowerzysta by się w to kołem najechał


I tak i nie. Da sie zrobic okragle ale tak eby pasowalo tylko w jednym polozeniu. U nie w branzy naywa sie to "kodowanie" - i nie dotyczy tylko okraglych. Masz sytuacje gdie 2 prostokatne wtyczki - dokladnie o tych samych wymiarach spasuja tylko do jednego gniazda - nie da sie ich
  • Odpowiedz
dla paru plusików #!$%@?łeś gościa w internecie xD Teraz dostanie 15 tys. zł kary administracyjnej + zapłata za zniszczenia. Brawo ty ( )


@pss8888: i jak chciałbyś udowodnić, że to on otworzył?
  • Odpowiedz
OK "na wolnosc" czyli do rzek a nie do mojego kranu. No to ma jakis sens :)


@gorzki99: ale później z rzek (chociaż bardziej z jezior i wód gruntowych) i tak idzie to twojego kranu. xD
  • Odpowiedz
Nie jest to tak ze kanaly sciekowe to maja takie "zeberka" i szersze szpary wlasnie po to zeby woda szybko splywala?


@gorzki99: oj tam, oj tam. Najwyżej pół miasta nie będzie miało prądu lub telewizji przez weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gorzki99: wydaje mi się, że to kanalizacja a to co pokazujesz jest kanałem burzowym. Kiedyś były budowane razem, teraz stara się budować je osobno by nie trzeba by podczas burzy nie przeciążać oczyszczalni ścieków
  • Odpowiedz
ale później z rzek (chociaż bardziej z jezior i wód gruntowych) i tak idzie to twojego kranu. xD


@Krupier: Miras protip za free na pryszosc:
Czytaj caly watek zanim odpowiesz.

Jakbys tak robl to bys nie przegapil tego co
  • Odpowiedz