Wpis z mikrobloga

@gorzki99: To tak, żeby zamknąć temat "czystej" wody. We wpuście czyli tej kratce jest osadnik, czasem też taki duszlak które zbierają najgrubsze fanty(powinno się to czyścić raz na jakiś czas, jak to bywa wiadomo), potem to wszystko sobie płynie i we w miarę współczesnych kanalizacjach trafia do piaskownika, gdzie osiada reszta gówien z dróg i chodników i potem do separatora gdzie oddzielane są wszelkie substancje oleiste(też trzeba czyścić), a potem na
Obstawiam, że oba rodzaje - są pokrywy pełne np. na środku drogi i te kratowane na poboczach.


@Nemrod: No spoko.
A w czym przeszkada "kratowana pokrywa" na srodku drogi? Dlaczego niby tam ma byc "pelna"?

Tylko sie czepiam a nie atakuje :)
Trafia. w Wawie na przykład tak:


@Mekki: Ok. Wiec czego sie dzis dowiedzialem na wypoku:
1-zarowno desczowka jak i scieki trafiaja do mojego kranu
2-scieki musza byc oczyszczone w oczyszczalni
3- instalacje odprowadzajace scieki i deszczowke sa oddzielne bo
a)scieki jest trudniej oczyscic
b)deszczowka w sciekach moze spowodowac "gowniana atmosfere w miescie" :P
4-deszczowke jest latwiej oczyscic wiec latwiej trafia do rzeki - skad trafia do kranu.
5-nie ma szans zeby
Teraz kumasz więcej niż 99% ludzi #!$%@?ących na ilość włazów w jezdni.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mekki: Milo :)
ALe nie mieszajmy faktow. Serio tych wlazow (czytaj pokryw) musi byc az tak duzo?
Tak obiektywnie.

I nie chodzi o to ze narzekam bo nawet prawka i auta nie mam :P A na rowerze juz nie jezdze bo nie dogadalem sie z moimi kolanami - one maja swoje zdanie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@gorzki99: @theodolit: @IceGoral: @Mekki: @chado_podobny: @Mirekzkolega: @sogen:
Powód jest jeszcze prostszy - to jest ta sama połączona studzienka tylko że na środku drogi nie robi się kratek tylko pełne pokrywy żeby samochody po tym jeździły.
Wpusty z krata montuje się na brzegu drogi bo rzadko coś po nich jeździ i przejechanie po takiej kracie raz na jakiś czas nie przeszkadza ale jakby co chwilę po
@Gruby_Wujo: tak ?? A ja głupi myślałem że środek jezdni jest wyżej i jest tak jezdnia ukształtowana żeby spływało wszystko do krawędzi jezdni tam gdzie jest owa kratka jest to odwodnienie ulicy tam gdzie nie może być rowu