Wpis z mikrobloga

@FrasierCrane: podczyszczanie to pikuś, przepustowość i zalewanie obiektów od kanalizacji sanitarnej to główny powód,
dla zobrazowania dla takiej galerii handlowej - np 5 ha terenu to kanalizacja sanitarna spokojnie rurą Dn200 -250mm można odprowadzić, sieć miejska 300-500 to bardzo dużo. Dla wód deszczowych, pełen przepływ dla deszczu obliczeniowego to może być fi1000-1200 - wiec zupełnie inna skala
stąd są ogólnie problemy, zbiorniki retencyjne itp - odprowadzenie na bieżąco jest niewykonalne
  • Odpowiedz
@gorzki99: zgadza się. Woda z krat często trafia bezpośrednio do nom rzeki a że studzienki z włazem leci do oczyszczalni i przechodzi wszystkie procesy oczyszczania co jest słabe bo zaburza przepustowość oczyszczalni wodą która jest "teoretycznie" czysta i może wpłynąć do cieku
  • Odpowiedz
a jak działają kanały ogólnospławne?


@swiadekkoronny: nie wiem czy to standard, bo jedyna taka instalacja jaką znam była wykorzystywana przez uczelnie do robienia doktoratów. Ale tam po prostu na wlocie do oczyszczalni był zbiornik buforowy. W normalnych warunkach był niemal pusty, ścieki do niego wlatywaly, ale było ich za mało, żeby podnosić poziom w zbiorniku. Ale jak padał deszcz to pierwsza fala, która zmywała cały syf z ulic i rur
  • Odpowiedz
@RycerzSzaregoMelanzu: Ścieki w kanalizacji zazwyczaj pachną bardziej wszystkimi mydłami, płynami do prania etc. Porównaj sobie ile wody + środków czystości idzie na pranie, zmywanie, mycie się, a ile idzie na sranie/sikanie. Byłem kiedyś w oczyszczalni ścieków to tak długo jak nie byłem w sekcji od gęstego to tak źle nie śmierdziało. Wydaje mi się że bardzie chodzi o fakt iż mogło by komuś na parterze wybić taką sanitarną kanalize w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: dobrze kojarzysz, to na Twoim zdjęciu to wpust drogowy - do tego żeby woda wpływała. To na zdjęciu OP'a to właz do studzienki - raczej sanitarnej, telekomunikacja często używa kwadratowych.

sanitarna tzn np studnia wodomierzowa, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, inne komory technologiczne itp


i tu zależy gdzie poleciało, jak studnia rewizyjna deszczówki to super, jak coś innego to nei koniecznie bo np może kogoś os kanalizacji sanitarnej zalać ;D
  • Odpowiedz
@gorzki99 Chcial pomoc to fakt. Faktem jest tez to ze nie pomyslal ze pelna pokrywa nie jest przypadkowo a bardziej po to zeby za duzo wody sie tam nie dostalo :P

@gorzki99 skąd wiesz, że nie pomyślał? Jesteś jedyną osobą w tym kraju która ma taką wiedzę? Ja nie wykluczam nawet możliwość, że gość, np. brał udział przy budowie tego, albo może i jest nawet projektantem. Już któryś komentarz wyjaśniający
  • Odpowiedz
Już któryś komentarz wyjaśniający co to jest, to jest duże prawdopodobieństwo, że gość jednak wiedział co robi,


@uriel_ck: No tak. Szczegolnie ten komentarz OPa:

ogólnie po chwili zamknął, później przyjechało dwóch gości i znowu otwierali, mieli już lepszy sprzęt do tego, spojrzeli i
  • Odpowiedz
@gorzki99 no przeczytałem i ogólnie wiem, że jak się coś #!$%@? to się działa na momencie i się #!$%@?. Ja na tym zdjęciu widzę wyluzowanego gościa który sprawia wrażenie, że wie co robi. Zresztą, jak już pisałem, otwarcie takiej studzienki to nie jest tak, że podejdzie złapiesz dwoma palcami i cyk otwarte. Albo trzeba mieć naprawdę silne palce i chude, albo trzeba mieć haczyki. Po trzecie zlokalizowanie włazu który jest przykryty
  • Odpowiedz