Wpis z mikrobloga

Jest w pytę! Co by nie mówić to szacun dla gościa, normalnie nic nie mogło przejechać a aktualnie sucho po 15 minutach.


@IceGoral: Tej ale teraz serio pytam bez ironii czy ataku.

Nie jest to tak ze kanaly sciekowe to maja takie "zeberka" i szersze szpary wlasnie po to zeby woda szybko splywala?

A takie pokrywy sie stosuje przy kanalach gdzie raczej sie nie chce wody.

Cos mnie tu zastanawia :)
gorzki99 - > Jest w pytę! Co by nie mówić to szacun dla gościa, normalnie nic nie mog...

źródło: comment_1656684407aETtZTvbS1JCDxkrZgIKbG.jpg

Pobierz
@gorzki99: dobrze kojarzysz, to na Twoim zdjęciu to wpust drogowy - do tego żeby woda wpływała. To na zdjęciu OP'a to właz do studzienki - raczej sanitarnej, telekomunikacja często używa kwadratowych.
sanitarna tzn np studnia wodomierzowa, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, inne komory technologiczne itp

i tu zależy gdzie poleciało, jak studnia rewizyjna deszczówki to super, jak coś innego to nei koniecznie bo np może kogoś os kanalizacji sanitarnej zalać ;D taka
sanitarna tzn np studnia wodomierzowa, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, inne komory technologiczne itp


@theodolit: No przyznam ze nie spodziewalem sie tak rzeczowej odpowiedzi.
musze pogooglac co te wszystkie nazwy oznacaja w praktyce :P

Niemniej tak mi sie wydawalo ze jak pelna pokrywa to niekoniecznie chcemy tam miec duzo wody :D Takie jakby logiczne :P

i tu zależy gdzie poleciało


Koles chcial dobrze i opcje sa 2:
1-wyszlo dobrze
1-wyszlo jak zawsze.
e chłop chciał pomóc


@IceGoral: Chcial pomoc to fakt. Faktem jest tez to ze nie pomyslal ze pelna pokrywa nie jest przypadkowo a bardziej po to zeby za duzo wody sie tam nie dostalo :P

Ale jest jeszcze jeden fakt o ktorym wspomnial @theodolit:

jak studnia rewizyjna deszczówki to super,


Skoro to by niczemu nie przeszkadzalo jakby sie woda tam dostala to:

a) dlczego te studzienki maja pelna pokrywe a
cześć, jestem fachowcem i strzelam, że to mogła być kanalizacja ściekowa, a nie deszczowa. Xd


@sogen: Czesc nie znam sie i dlatego pytam.

Co przeszkadza deszczowka w kanalizacji sciekowej? Dlaczego kanalizacja sciekowa ma pelne pokrywy (ktore jakos mi sie kojarza z tym ze sa po to zeby woda raczej nie leciala).

Deszczowka w kanalizacji to cos zlego? Nie lubia sie?

żeberka są żeby zatrzymać przedmioty które moglyby zablokować rurę


@Mirekzkolega: