Wpis z mikrobloga

Wiecie co? Ja uwazam ze polska troche przesadza, dlaczego ukrainscy studenci maja nie placic za studia? Maja miec pierwsze stwo w wynajmie mieszkań? Dostawac 500+? Polska zbankrutuje przez to wszystko a my polacy bedziemy za to placic. Rynek pracy tez sie skurczy bo ludziom jest szkoda ukraincow wiec beda ich zatrudniac z dobrego serca a nie nas.. ok jest mi ich szkoda oczywiscie nie chciaoabym byc w takiej sytuacji ale polska ma w dupie swoich obywateli
#ukraina
  • 89
via Wykop Mobilny (Android)
  • 145
@Bycalboniebyc: Uważaj, bo zaraz dostaniesz falę hejtu jak i ja odnośnie soczków w kartoniku ;) a od soczków się zaczyna. Dojdą studia, 500+, mieszkania, wakacje+ itp. to się wykopki obudzą. U mojej siostry w małym miasteczku powiatowym już przenieśli 1 szkołę do innej, aby stworzyć szkołę dla ukraińskich dzieci. Szary Kowalski nie ma szans na miejsce w przedszkolu publicznym, ale jak przyszło co do czego, to się okazało, że jednak się
@peterpan: no wiaodmo, jedyne na co stać wykopków jak ktoś ma wątpliwości co do słuszności działań polskiego rządu to wyzywanie od Ruskich onuc xd czas pokaże ktoś ma rację, ja jestem bardziej skłonny uwierzyć że wszyscy dostaniemy po dupie niż w to że Ukraińcy przy unia się do zbudowania polskiej potęgi xd nie wiadomo ile będzie trwać wojna, w końcu minie euforia pomagania i ludzie zdadzą sobie sprawe jaka odpowiedzialność na
jak i ja odnośnie soczków w kartoniku


@bellazi: akurat ty to zasłużyłaś i cię dobrze wyjaśnili, a OPka ma rację jedynie, jeśli chodzi o pierwszeństwo studentów z Ukrainy i 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chciałbyś być w ich sytuacji, ale jeśli już, to błagałbyś inne kraje o pomoc dla siebie, swoich bliskich.


@Bycalboniebyc: oczywiscie, że bym nie chciał być w takiej sytuacji - wojna jest straszna. Moim zdaniem powinniśmy im dać jesc, zapewnić miejsce do spania i tyle - jeśli chcą pracować to super, wtedy można się zastanowić nad dodatkowym socjalem jako że będą dokładać się podatkami.
@Bycalboniebyc: @bellazi: @Annonekk: @Lomana_LuaLua: @Piospi:
ciekawe, co byście powiedzieli na ich miejscu... tylko ruskim onucom ewentualnie totalnym idiotom może teraz zależeć żeby zrazić ludzi do pomagania ukraińcom którzy musieli #!$%@?ć od siebie z kraju, bo bomby im #!$%@?ą dzień i noc nad głowami, dlatego też:
Pobierz
źródło: comment_1646294555573b7HUQIod0cXGFbAKrMw.jpg
błagałbyś inne kraje o pomoc dla siebie, swoich bliskich. W Was za grosz człowieczeństwa. Tak sobie normalnie w lustro patrzysz i nie plujesz?


@linca_pau: mam takie samo zdanie i takie same obawy jak @Bycalboniebyc: i normalnie patrzę w lustro. to, że ktoś martwi się o swój interes, swój poziom życia i swoją przyszłość wcale nie musi równać się brakowi empatii w stosunku do ofiar wojny.

całe takie #!$%@? "jak możesz
@Anoniemamowy: @Waffenfarbe: @Blenderslaw: tak jak nie mam nic przeciwko pomocy póki ten syf na dole się nie skończy i Stalin vel 2 nie zdechnie tak zatrzymywanie ukrow u nas tylko po to żeby niż demograficzny zatrzymać to debilizm. Destabilizacja już i tak nadwyrężonego polityką PiSu narodu polskiego napływem ludności ukraińskiej która jednak w większości nie wróci ponownie do siebie, a zrobi nam tu druga Ukrainę to głupota. Powinno się
@FailedArtist:

zatrzymywanie ukrow u nas tylko po to żeby niż demograficzny zatrzymać to debilizm


To znajdź lepszy sposób na rozwiązanie kryzysu demograficznego. I wolę żeby była tu druga Ukraina niż Somalia. I obecnie masz w Polsce o więcej anonków niż madek z bąbelkami co przekłada się na bardzo dużą nadwyżkę mężczyzn. Cos koło 200k.
@Bycalboniebyc mnie najbardziej zastanawia, czemu nie powstały obozy. Przyjeżdżają rodziny z dziećmi i w większości liczą na pojedynczych obywateli z samochodem i wolnym pokojem. Na granicy całe stragany z darmowym żarciem i zaopatrzeniem. Super, że się ludzie zorganizowali, ale to co teraz byłoby potrzebne, to jakieś zorganizowane schronienie. Postawiliby trochę namiotów, kuchnie polową, punkt medyczny, na pewno znaleźliby się jacyś opiekunowie i animatorzy dla dzieciaków. Choćby po to, żeby Ci ludzie byli
@Bycalboniebyc: Przypominam że cała opinia publiczna nie ma wpływu na decyzje rządu. Głupio #!$%@?ć i komentować sobie można a zrobią i tak co im się najbardziej opłaca. Zrobią wszystko byleby dożyć kolejnej kadencji nawet kosztem obywateli
dlaczego ukrainscy studenci maja nie placic za studia?


@Bycalboniebyc: bo już są studentami? bo nie trzeba będzie z publicznych pieniędzy płacić z ich szkoły po drodze, leczenie i inne takie? bo dostajemy w łapki obywatela na którego Ukraina wydała kupę hajsu i mamy sporą szansę go sobie zostawić?
@Bycalboniebyc tak jeszcze dodam, że w żaden sposób nie uważam, że to powinien być ośrodek zamknięty, pilnowany i obowiązkowy. Jedynie pewien bufor, również po to, żeby uspokoić skrajnych przeciwników ich przyjmowania.

Pozostania uchodźców w kraju aż tak bym się nie bał, mimo wszystko po wojnie, która już jest przegrana dla Rosji, nastąpi prawdopodobnie mocny zwrot Ukrainy na zachód, ogromne środki zostaną wpompowane w odbudowę i pomoc.
Oczywiście gówno się tam znam, więc
@Bycalboniebyc: Odpowiedzią na Twoje zmartwienia jest: fundusz UE, pieniądze które dostaniemy z zagranicy. #!$%@?ąc od oczywistości pokroju: oni bedą pracować, zostawiać tu swoje podatki, poprawią demografię itd.
Jeżeli Polska to dobrze rozegra to wyjdzie na tym bardziej dobrze finansowo w długim terminie.
Uważaj, bo zaraz dostaniesz falę hejtu jak i ja odnośnie soczków w kartoniku ;)


@bellazi: Nie dotknął Cię hejt tylko ludzie chcieli Ci uświadomić, że Twój pragmatyzm może się sprawdzić przy budżecie domowy, a nie w sytuacji jaka ma teraz miejsce. Jeżeli Cię nie przekonali to musisz mieć naprawdę zamkniętą głowę na coś co Ci nie pasuje do obrazka.
@Lomana_LuaLua: Dzięki tej pomocy jest szansa, że spora ilość z nich zacznie normalnie pracować, zamiast tworzyć miasteczka namiotowe, do których strach byłby podejść. Ekonomicznie w krótkim terminie dostaniemy po dupie ale jest szansa, że w długim albo wyjdziemy na plus albo stracimy dużo mniej.