Wpis z mikrobloga

Wiecie co? Ja uwazam ze polska troche przesadza, dlaczego ukrainscy studenci maja nie placic za studia? Maja miec pierwsze stwo w wynajmie mieszkań? Dostawac 500+? Polska zbankrutuje przez to wszystko a my polacy bedziemy za to placic. Rynek pracy tez sie skurczy bo ludziom jest szkoda ukraincow wiec beda ich zatrudniac z dobrego serca a nie nas.. ok jest mi ich szkoda oczywiscie nie chciaoabym byc w takiej sytuacji ale polska ma w dupie swoich obywateli
#ukraina
  • 89
  • Odpowiedz
Nie chciałbyś być w ich sytuacji, ale jeśli już, to błagałbyś inne kraje o pomoc dla siebie, swoich bliskich.


@Bycalboniebyc: oczywiscie, że bym nie chciał być w takiej sytuacji - wojna jest straszna. Moim zdaniem powinniśmy im dać jesc, zapewnić miejsce do spania i tyle - jeśli chcą pracować to super, wtedy można się zastanowić nad dodatkowym socjalem jako że będą dokładać się podatkami.
  • Odpowiedz
@Piospi: sprawdź najpierw konto opa i zobacz z kim dyskutujesz. Celowo teraz będą rozbudzane wszystkie antagonizmy aby dochodziło do niechęci między Ukraińcami i Polakami.
  • Odpowiedz
najwiekszym problemem jest to teraz ze 80tys chłopa pojechało na wojne, a przyjezdzaja do nas głównie kobiety z dziećmi, czy będą pracować?

@umtali: cześć z tych chłopa nie wróci już wiec pewnie poznają nowego gacha z polski i jakoś to będzie…
  • Odpowiedz
błagałbyś inne kraje o pomoc dla siebie, swoich bliskich. W Was za grosz człowieczeństwa. Tak sobie normalnie w lustro patrzysz i nie plujesz?


@linca_pau: mam takie samo zdanie i takie same obawy jak @Bycalboniebyc: i normalnie patrzę w lustro. to, że ktoś martwi się o swój interes, swój poziom życia i swoją przyszłość wcale nie musi równać się brakowi empatii w stosunku do ofiar wojny.

całe takie #!$%@? "jak możesz
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy: @Waffenfarbe: @Blenderslaw: tak jak nie mam nic przeciwko pomocy póki ten syf na dole się nie skończy i Stalin vel 2 nie zdechnie tak zatrzymywanie ukrow u nas tylko po to żeby niż demograficzny zatrzymać to debilizm. Destabilizacja już i tak nadwyrężonego polityką PiSu narodu polskiego napływem ludności ukraińskiej która jednak w większości nie wróci ponownie do siebie, a zrobi nam tu druga Ukrainę to głupota. Powinno się
  • Odpowiedz
@FailedArtist:

zatrzymywanie ukrow u nas tylko po to żeby niż demograficzny zatrzymać to debilizm


To znajdź lepszy sposób na rozwiązanie kryzysu demograficznego. I wolę żeby była tu druga Ukraina niż Somalia. I obecnie masz w Polsce o więcej anonków niż madek z bąbelkami co przekłada się na bardzo dużą nadwyżkę mężczyzn. Cos koło 200k.
  • Odpowiedz
Póki oni nie pojda u nas do pracy to nie dokladaja sie do państwa w żaden sposob . Nie placa tutaj podatkow będą tylko ciagnac z naszego polskiego budzetu ktory i tak jest nie wystarczajacy przez ciągłe nowe socjale
  • Odpowiedz
  • 6
@Bycalboniebyc mnie najbardziej zastanawia, czemu nie powstały obozy. Przyjeżdżają rodziny z dziećmi i w większości liczą na pojedynczych obywateli z samochodem i wolnym pokojem. Na granicy całe stragany z darmowym żarciem i zaopatrzeniem. Super, że się ludzie zorganizowali, ale to co teraz byłoby potrzebne, to jakieś zorganizowane schronienie. Postawiliby trochę namiotów, kuchnie polową, punkt medyczny, na pewno znaleźliby się jacyś opiekunowie i animatorzy dla dzieciaków. Choćby po to, żeby Ci ludzie byli
  • Odpowiedz
@PerkoS: no tak swietnie napisane
Ja od swojej strony dodam jeszcze ze zanim nie bylo wojny to ukraincy i tak lgneli do polski czasami mam wrazenie ze z jednej strony ta wojna otworzyla im latwiejsza brame do "lepszego" zycia.
  • Odpowiedz
@Bycalboniebyc: Przypominam że cała opinia publiczna nie ma wpływu na decyzje rządu. Głupio #!$%@?ć i komentować sobie można a zrobią i tak co im się najbardziej opłaca. Zrobią wszystko byleby dożyć kolejnej kadencji nawet kosztem obywateli
  • Odpowiedz