Wpis z mikrobloga

Wiecie co? Ja uwazam ze polska troche przesadza, dlaczego ukrainscy studenci maja nie placic za studia? Maja miec pierwsze stwo w wynajmie mieszkań? Dostawac 500+? Polska zbankrutuje przez to wszystko a my polacy bedziemy za to placic. Rynek pracy tez sie skurczy bo ludziom jest szkoda ukraincow wiec beda ich zatrudniac z dobrego serca a nie nas.. ok jest mi ich szkoda oczywiscie nie chciaoabym byc w takiej sytuacji ale polska ma w dupie swoich obywateli
#ukraina
  • 89
@Bycalboniebyc: już się zleciała banda wyzywająca wszystkich od onuc xD

Oczywiście, uchodźcom którzy uciekają przed wojną należy pomagać - tego chyba nikt nie kwestionuje.

Ale jednocześnie trzeba zrewidować aktualne wydatki budżetowe tak żeby nie #!$%@?ć całkowicie gospodarki, bo ewentualne koszty spadną na szarego Kowalskiego. Nasz rząd już pokazał że jedynym sposobem walki z inflacją jest dla nich ciągłe podnoszenie stóp procentowych i obciążeń podatkowych, o tym by redukować nadmierne wydatki nie
mnie najbardziej zastanawia, czemu nie powstały obozy. Przyjeżdżają rodziny z dziećmi i w większości liczą na pojedynczych obywateli z samochodem i wolnym pokojem.


@PerkoS: Też mnie to bardzo zastanawia.
Może nasz rząd zauważył pospolite ruszenie i stwierdził, że nie będzie przeszkadza ¯\_(ツ)_/¯
Boję się tylko, co będzie kiedy to pospolite ruszenie straci swoją moc.
@Bycalboniebyc: Jest jeszcze jedna szansa. Siostra przyjęła kobietę z trójka dzieci i jej męża, którego miało nie byc bo facetów nie wypuszczali, ale że jechała z trójka to dostał zgodę. Wiec siostra z mężem załatwili łóżeczka, ubrania.. wszystko. No i odebrali ich, oni dziękują bardzo, ale długo nie będą bo chcą jechać do Niemiec xD
@PerkoS: W Polsce duża grupa to byli pracujący mężczyźni, posyłający pieniądze do Ukrainy do żony i dzieci. Jak zaczęła się wojna to te wszystkie kobiety ruszyły do Polski. Dlatego szybko zostały odebrane z granicy.
Reszta jest rozsyłana po Polsce po małych gminach. Tak jak u mnie na wiosce przyjechało kilka kobiet z dziećmi i nocują w domu wiejskim.

Ci ludzie nie będą siedzieć na dupie bezczynie. Mężczyźni siedzący na kupie w
@Bycalboniebyc w Polsce nie ma socialu internetowa istoto bez wyobraźni. Te Twoje 500+, mieszkania, studia itp to jest NIC w porównaniu do socialu na zachodzie.

Żaden imigrant ekonomiczny tu nie zostanie, zostaną tylko Ci którym chce się tutaj żyć, a nie żerować.

Pogódź się z tym, TU NIE MA SOCIALU. Siejesz ferment.
@Bycalboniebyc: Szkoda zaczynać jakiekolwiek dyskusje w tym momencie. Wykopki po prostu odleciały, poziom psychozy wywaliło poza skalę. Powiesz cokolwiek odbiegającego od narracji, to zaczyna się masturbacja kto więcej razy napisze "ruska onuca".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anoniemamowy: ale oni wyjadą ale do się siebie a nie na zachód. To ludzie mający domy rodziny i przyjaciół na wschodzie.
Myślisz że porzuca wszystko dla jakiś nędznych zasiłków u nas czy u Niemców?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xuzoun:

@Bycalboniebyc: już się zleciała banda wyzywająca wszystkich od onuc xD


Oczywiście, uchodźcom którzy uciekają przed wojną należy pomagać - tego chyba nikt nie kwestionuje.


Ale jednocześnie trzeba zrewidować aktualne wydatki budżetowe tak żeby nie #!$%@?ć całkowicie gospodarki, bo ewentualne koszty spadną na szarego Kowalskiego. Nasz rząd już pokazał że jedynym sposobem walki z inflacją jest dla nich ciągłe podnoszenie stóp procentowych i obciążeń podatkowych, o tym by redukować nadmierne
@Blenderslaw: Hmm nie wiem może przestać niszczyć mały biznes w Polsce? Jest tyle czynników które wpływają na dzietność, że się w głowie nie mieści łącznie z wykształceniem społeczeństwa, jaką masz gwarancję że Ukraińcy jak już tu się sprowadza będą mieć większy współczynnik dzietności? Może wykształceni też będą mieli mniej potomstwa. Rozwiązanie tego masowym napływem obcokrajowców to nie jest rozwiązanie to samobójstwo. Wewnętrzne napięcia od przyjęcia takiej liczby ludności nas zniszczą. Więc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A i tak, boje sie ze jesli ktos z nas bedzie w ciezkiej sytuacji w zyciu, nie znajdzie pracy bo pierwszenstwo beda miec ukraincy poprostu z współczucia

@Bycalboniebyc: nie ze współczucia a z tego, że oni bardzo chętnie będą zapierdzielać za najniższą krajową
@eskelguard:

pracujący mężczyźni, posyłający pieniądze do Ukrainy do żony i dzieci.

No i rzeczywiście, dzięki przyjazdowi rodziny, te pieniądze zostaną w kraju, słuszna uwaga

I unia już nam nie będzie przesiedlać inżynierów bo to u nas jest nadwyżka imigrantów.

O, i to jest rzeczywiście duży plus, taka pomoc dla Ukrainy zapewnia nam status "oni już zrobili więcej niż było trzeba". Ale też w sumie obosieczna broń, bo jest sygnał "hej, tutaj
Ja tylko dodam życiowy truizm, którego ludzie tutaj przepychający się nie do końca rozumieją i traktują pewne zdania, jako offence na ukraińców.

Pamiętajcie, że głównym czynnikiem pomocy, jest...jest zadbanie o własne bezpieczeństwo.

A bezpieczeństwo w tym przypadku ma wiele imion - od fizycznego, psychicznego, kończąc na ekonomicznym (w tym przypadku, gdzie wyżej jest przepychanka).

Prosty przykład pomocy podczas wypadku drogowego (tak, tak zaraz ktoś powie, że nie ta skala zdarzenia) - jasne,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bycalboniebyc: @bellazi: @Annonekk: @Lomana_LuaLua: @Piospi:
ciekawe, co byście powiedzieli na ich miejscu... tylko ruskim onucom ewentualnie totalnym idiotom może teraz zależeć żeby zrazić ludzi do pomagania ukraińcom którzy musieli #!$%@?ć od siebie z kraju, bo bomby im #!$%@?ą dzień i noc nad głowami, dlatego też:
@An_Easy_Lover:
Jakbym była na ich miejscu to nie chciałabym soczków, super warunków mieszkaniowych i bezpłatnych studiów, tylko jakiegokolwiek dachu nad głową
@Misieq84: nie wiem szczerze jakbym się zachował, ale ja wyznaje zasadę "licz na siebie, a nie na innych", ale może dlatego, że mam w głowie nasze historyczne doświadczenia z 39', gdzie zachód nas olał i daj najechac Hitlerowi na nasz kraj

Dlatego nie myślałbym o tym, że paczki z pomocą humanitarną będą mi spadać na głowę tylko wziął karabin i starał się bronić kraju
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@liga: Nikt nie mówi o wypinaniu się a o racjonalnej pomocy. Mamy im pomóc PRZEŻYĆ a nie zapewniać im warunki, takie jak mieli przed ucieczką, albo czasem nawet i lepsze.
Pamiętajmy, że to ma być pomoc długoterminowa. Nie sztuką jest rozdać wszystko w miesiąc a później jeść tynk ze ścian.
@bellazi: to też prawda. teraz hura optymizm, za miesiąc pewnie ruskie trolle będa podburzac ludzi, zeby ukrainców jednak #!$%@?ć.
500+ dla uchodźców to już przesada, ale jeśli ktoś po kosztach wynajmie SWOJE mieszkanie uchodźcom albo udostępni swoją bawialnie dla dzieciaków które musiały uciekac przed wojną - to niech ludzie nie szczekają, bo coraz więcej takich głosów słychać