Wpis z mikrobloga

Trochę śmiać mi się chce jak Senior Java Developer "duka", "kaleczy" po angielsku na Daily, gdzie się oni uchowali xD Czuje nieraz to jak Manager z Anglii robi takie fikołki aby na pewno się upewnić, że został zrozumiany. Potem dziwota, że mają nas za robotników. Angielski w dzisiejszych czasach outsourcingu, jest ważny równie jak umiejętności techniczne, a nawet bardziej.
Co z tego że ktoś ogarnia 10 języków, technologii, ma 10 lat expa, jak na spotkaniu na Microsoft Teams do managera z Anglii "duka" po angielsku ledwo na B2. Przecież to jest takie nieprofesjonalne.....

#programowanie #java #korposwiat
  • 86
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaca_66: ja pracuję w Niemczech na cały świat praktycznie i każdy kaleczy języki na wszystkie możliwe sposoby, w tym ja xd najważniejsze to być komunikatywnym, jakieś tam błędy nie są w ogóle ważne.
@jaca_66 u mnie w zespole gość (Czilijczyk) nawet nie wiem, czy A1 ma xd potwornie nadużywa "is" nawet tam, gdzie to totalnie nie pasuje, i zwykle kończy się na tym, że na spotkaniach statusowych, w których uczestniczy z 15 osób, ktoś mu tłumaczy (i to, co on mówi) z hiszpańskiego ( _)

Najlepiej chyba po angielsku mówią Holendrzy, ale u nich to prawie jak język ojczysty i podobno coraz mniej osób mówi po holendersku.


@bardzospokojnyczlowiek: Bylem w Holandi x razy i zawsze bylem pod wrazeniem ze w takim Amsterdamie na przyklad wszedzie dogadasz sie po Angielsku. Moj kupel ze studiow mieszka w Ams od ilustam lat i opowiadal ze to glownie przez to ze w telewizji puszczaja filmy, ktore sa z napisami na
Np. taki joseph conrad, uwazany za jednego w glownyc pisarzy angielskich. A po ang mowil z tak twardym akcentem ze ciezko go bylo zrozumiec.


@srgs: Mówisz o tym Polaku co wyemigrował najpierw do Francji a potem dopiero co UK
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaca_66: zawsze śmieszy jak to głównie polacy się spinają o jakość angielskiego. Zleceniodawcy z zachodu mają to gdzieś, przeważnie żyją i pracują w środowiskach międzynarodowych. Najważniejsze żebyś był przez nich rozumiany. Jak nie jesteś to dopiero wtedy zaczyna się problem, a nie dlatego, że nie mówisz kwiecistym angielskim.

@WypadlemZKajaka: To jest właśnie rak tego kraju. OP, jak przysłowiowy p0lak leczy sobie tym swoje kompleksy co do tego, że ktoś zarabia
Co z tego że ktoś ogarnia 10 języków, technologii, ma 10 lat expa, jak na spotkaniu na Microsoft Teams do managera z Anglii "duka" po angielsku ledwo na B2.


@jaca_66: wez przeczytaj wymagania na B2 - jak ktos umie to wszystko, ale serio umie a nie skonczyl kurs na B2, to ma juz bardzo solidny poziom co spokojnie wystarczy na codzien

Ludzie masowo zawyzaja poziom jezykow w CV a rekruterzy i
@jaca_66 Co z tego że ktoś ogarnia 10 języków, technologii, ma 10 lat expa, jak na spotkaniu na Microsoft Teams do managera z Anglii "duka" po angielsku ledwo na B2. Przecież to jest takie nieprofesjonalne.....

Widać mentalność wieśniaka, wybacz, ale taka prawda. #!$%@?, że ktoś się zna na robocie, kogo to interesuje że robi to co do niego należy? Ma znać język angielski!!11one1! Serio #!$%@? na wykopie coraz więcej osób mentalnością przebiła
Czuje nieraz to jak Manager z Anglii robi takie fikołki aby na pewno się upewnić, że został zrozumiany.


@jaca_66: Jak manager taki lepszy i mądrzejszy to niech się nauczy polskiego jak ma w tym kraju ekipę programistów. Byś tak spróbował we Francji, panie...