Wpis z mikrobloga

Trochę śmiać mi się chce jak Senior Java Developer "duka", "kaleczy" po angielsku na Daily, gdzie się oni uchowali xD Czuje nieraz to jak Manager z Anglii robi takie fikołki aby na pewno się upewnić, że został zrozumiany. Potem dziwota, że mają nas za robotników. Angielski w dzisiejszych czasach outsourcingu, jest ważny równie jak umiejętności techniczne, a nawet bardziej.
Co z tego że ktoś ogarnia 10 języków, technologii, ma 10 lat expa, jak na spotkaniu na Microsoft Teams do managera z Anglii "duka" po angielsku ledwo na B2. Przecież to jest takie nieprofesjonalne.....

#programowanie #java #korposwiat
  • 86
@tank_driver: podobno Francuzi nawet na callach międzynarodowych mówią między sobą po francusku bo mają #!$%@? w resztę xD Koleżanka pracuje w Sephorze i jak opowiada jak wyglądają zdzwonki z Francuzami to jakaś klaunfiesta. Wbijasz na calla, pół Polaków pół Francuzów a oni między sobą po francusku i ty masz problem nie oni xD ich język najpiękniejszy przecież. Nie ma chyba większych szowinistów na świecie
@szmichal: Z drugiej strony to jest Polska i tutaj mowi sie po Polsku. Jak Pan manager chce zarzadzac ekipa Polakow to niech sie po polsku nauczy, nawet Francuzi sie poddaja i nie wymagaja francuskiego u sciaganych do pracy Polakow, sami staraja sie uczyc polskiego. W regionach przygranicznych z niemcami jest łatwiej (wiekszosc mowi po niemiecku) ale gdzie dalej tym gorzej - a angielski nie wchodzi. Znam takiego co sie nauczyl po
Ale trzeba pamiętać że developer jest robotnikiem a nie dogadywaczem więc może sobie dukać jak robotę robi dobrze. Połowa devów ma problemy się w ojczystym języku dogadać i nikt nie robi problemu
profesjonalizm w akcencie? widac ze masz gowno do czynienia z ludzmi z calego swiata, trafisz na szkota, australijczyka czy tez niemca to sie ucieszysz jak pozniej uslyszysz hindusa.


@srgs: no nie przesadzajmy, miałem z wieloma nacjami do czynienia i gorzej jak hindus być nie może.
Ale zgadzam się, że #!$%@? się do akcentu jest idiotyczne, natomiast senior nie ogarniający angielskiego chociażby na poziomie B2 to jest problem bo ciężko się dogadać
@jaca_66: Ostatnio miałam INTERNATIONAL calla w swoim korpo, w którym brał udział TL z 14-letnim doświadczeniem. Nie to, ze się chwale, ale mój angielski byl najlepszy wśród obecnych, tj. Polaków i Ruskow. Aż miałam mindfuck.