Wpis z mikrobloga

Trochę śmiać mi się chce jak Senior Java Developer "duka", "kaleczy" po angielsku na Daily, gdzie się oni uchowali xD Czuje nieraz to jak Manager z Anglii robi takie fikołki aby na pewno się upewnić, że został zrozumiany. Potem dziwota, że mają nas za robotników. Angielski w dzisiejszych czasach outsourcingu, jest ważny równie jak umiejętności techniczne, a nawet bardziej.
Co z tego że ktoś ogarnia 10 języków, technologii, ma 10 lat expa, jak na spotkaniu na Microsoft Teams do managera z Anglii "duka" po angielsku ledwo na B2. Przecież to jest takie nieprofesjonalne.....

#programowanie #java #korposwiat
  • 86
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@jaca_66: studiuje filologię angielską (nie oceniaj xD)
Najbardziej spinają się Polscy wykładowcy, którzy nigdy sami nigdzie nie byli i tylko siedzą na uczelni. Reszta, która faktycznie miała kontakt i pracowała w międzynarodowym środowisku zawsze powtarza, że to okej się mylić i "nie bójcie się mówić, ważne żeby mówić i się dogadać" i że nawet native czasem nie zna niektórych konstrukcji gramatycznych i słów jakie się wbija do głowy w Polsce na
Pobierz gfgfgfa - @jaca_66: studiuje filologię angielską (nie oceniaj xD) 
Najbardziej spinaj...
źródło: comment_1639842334ntEGhF9QMn9X2UGYwYWx6B.jpg
@jaca_66: profesjonalizm w akcencie? widac ze masz gowno do czynienia z ludzmi z calego swiata, trafisz na szkota, australijczyka czy tez niemca to sie ucieszysz jak pozniej uslyszysz hindusa.


@srgs: Trochę nie rozumiem z jakiej parady w towarzystwie Szkota czy Australiczyka, którzy mają naprawdę koszmarne akcenty znalazł się Niemiec.

Na codzień pracuję w niemieckiej firmie i mam dość sporo calli z Niemcami z różnych regionów. Nigdy nie miałem problemu żeby
@gfgfgfa: Tak bardzo to. Byłem w projekcie, w którym byłem ja, niemcy i białorusini. Każdy kaleczył po swojemu, ale też każdy się rozumiał. Celem języka jest dogadanie się, a to, że ktoś chce gadać jak nativ - jego ambicja, jego sprawa. Natomiast jeżeli senior - czyli osoba, która ze względu na staż będzie podejmować ważne decyzje nie jest w stanie zrozumieć co się do niego mówi - to już jest problem.
@jaca_66: Też mnie to irytuje jak takie dukadło mi trafi do zespołu. Nie mówię, że ma small talk uprawiać i żartami sypać, ale żeby dukać o tym co się robiło wczoraj i co się robiło dzisiaj... Można sobie przed daily napisać na kartce jak się w locie nie potrafi. Co to w ogóle za mit, że tylko Polacy dają o to #!$%@?. Pracowałem z Francuzami, Niemcami, Belgami i oni wszyscy mieli
@jaca_66: pracowałem w zespole ze skandynawami, poziom ledwo b2 bardzo by mnie ucieszył.... Ale było zero spiny, co niezrozumiane to pośmiane itd. Nikt nie daje #!$%@? o perfekcyjny angielski.
@jaca_66:
Akurat jestem tym dukającym seniorem. Ja przez całą podstawówkę i gimnazjum miałem niemiecki. Potem dopiero w liceum angielski się zaczął. Jak masz 10 lat doświadczenia to pamiętasz czasy kiedy w IT nie było jeszcze aż takich kokosów i zaczynało się w polskim korpo lub januszeksie, gdzie angielski nie był wymagany.
To że od około 7 lat jesteśmy zagłębiem softwarehouseowym to nie znaczy że każdy mial taki sam start i możliwości.
@zogard to raczej troll. Wrzuca wpisy o świecie IT ale każdy wpis oparty na jakimś stereotypie przedstawianym jako prawda z punktu widzenia autora. Tak jakby ktoś zupełnie z poza świata IT lub z nikłym doświadczeniem udawał że wrzuca coś z punktu widzenia pracownika korpo.
@jaca_66: Znam angielski na poziomie c2 potwierdzone papierami, ale w życiu by mi do głowy nie przyszło pisać takie bzdury jak ty. Czemu Polacy maja jakiś uraz do osób które „dukaja” po angielsku? Większość ludzi ma wbite w to ale nie my musimy być świętsi od papieża. Przeciętny brytol ledwo co duka w swoim języku, brakuje jemu wiele wyrazów, nie wie jak poprawnie sformułować zdania w swoim ojczystym języku. Ale nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@jaca_66: bo ja jestem programista, ja mam programować a nie chwalić się nienagannym angielskim. Płacą mi za to abym dowiózł funkcjonalność na czas, a nie żebym robił demo przed klientem czy rozmawiał z inwestorami. Mój angielski nie jest zły, dogadam się z każdym, każdego rozumiem, każdy rozumie mnie. Błędów trochę popełniam. I co z tego ? Angielskiego w mieśiac czy nawet i pół roku nie nauczysz się bardzo dobrze.

Zostaw komunikację
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaca_66: a mnie to trochę razi jak Polak uczy się 10 języków programowania, 10 języków mówienia żeby mieć dalej mentalność kogoś gorszego i zarabiać tyle co mieszkaniec innego kraju który pierwsza lepszą robotę weźmie i tyle samo zarobi