Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 357
To miał być komentarz do jakiegoś wpisu, ale wyjdzie małe #oswiadczenie i #gorzkiezale. xD

Akceptacja to pierwszy krok do zdrowego dbania o siebie.

Troglodyci wierzą, że poniżając grubasów motywują ich do zrzucenia wagi. Tak naprawdę nie mają dość jaj żeby przyznać, że po prostu poniżają słabsze jednostki i muszą sobie dorobić do tego altruistyczną teorię, żeby nie dostrzec w sobie #!$%@? jakim jest. xD

A prawda jest taka, że dopiero akceptacja i polubienie siebie może skłonić taką osobę do pracy nad sobą. Bo co za różnica, że komuś nie działają kolana, kiedy ciągle słyszy, że jest bezwartościowym grubasem? Skoro jest bezwartościowy to nie ma sensu się starać coś zmienić i jedyne co zostaje to zagryzanie stresu. Jedyne źródło złudnej przyjemności w życiu.

#otylosc to choroba, ale nie powód do stygmatyzowania i poniżania tych osób. Nikomu się w ten sposób nie pomoże.

Prośba do ludzi cisnących po grubasach. Może pora się w końcu przestać oszukiwać, że to z troski? Po prostu jesteście toksycznymi ludźmi.
Tak samo jak incele gnojący kobiety w sieci "w trosce o moralną kondycję społeczeństwa".
Pobierz
źródło: comment_1635224980E3B9m8sgHDqo87r1URG1Rm.jpg
  • 139
@zordziu: no chyba nie do końca. Otyłość to choroba, co tutaj akceptować? Jestem chory lub jestem na drodze do tego żeby być chorym to się muszę za siebie zabrać, a nie bawić. Jasne, że będzie o wiele przyjemniej i łatwiej, jak człowiek ma wszystko poukładane w głowie, ale jak nie ma to nie znaczy, że ma nic nie robić do tego czasu. Gdyby tak to działało, to większość osób chorych zanim
@zordziu: z troski... o swój portfel też. O tym się nie mówi, ale grubasy lubią sobie tłumaczyć wszystko i robić takie właśnie "akceptuj siebie", zamiast spróbować rozwiązać problem i poszukać pomocy u np. psychologa (dużo osób zajada różne rzeczy). A potem mają wiele chorób na skutek swojej masy (żeby nie było, sam nie mam super wagi) ale ani nie narzekam z tego że ktoś ze mnie ciśnie bekę bo sam do
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Nie, nie indywidualna


@luxkms78: Doznania estetyczne są jak najbardziej indywidualne. Nie zmusisz mnie, aby mi się podobało co tobie.

takie jak np. dobro i zło.

Niekończąca się dyskusja dla filozofów. Czy są uniwersalne? Na czym ten uniwersalizm ma polegać i jak kwalifikować do grupy tych pojęć?

Jeśli nie żyję zdrowo to jest to mój wybór -


@luxkms78: Nie żyjesz zdrowo. Wybierasz tylko jakiś punkt na osi dążenia do "zdrowego" życia.
@luxkms78: Według ciebie, a wiadomo, że wszyscy powinni żyć tak jak ci się podoba.


@bigos555: No przecież dlatego mamy wolną wolę - jednak musimy się liczyć z konsekwencjami naszych czynów.

@luxkms78: Każdy żyje niezdrowo.


@bigos555: I co to ma do tego? Dziś na śniadanie zjadłem zupkę chińską ale nie chodzę i nie p......ę wszystkim że jest zdrowa ani nie oczekuję że ktoś to potwierdzi. Widzisz różnicę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zordziu: ogólnie to się zgadzam, i tak jak np. nike ma otyłą modelkę do reklamowania odzieży sportowej to według mnie nie jest to promowanie otyłości a wręcz przeciwnie. Ale widziałem reklamy typu "grube jest piękne" i to jest według mnie co innego. Jak zawsze nic nie jest zero jedynkowe
No przecież dlatego mamy wolną wolę


@luxkms78: Mamy, lub nie mamy. Zależy kto za definiowanie wolnej woli się bierze.

jednak musimy się liczyć z konsekwencjami naszych czynów.


A o poranku wstaje słońce.

Dziś na śniadanie zjadłem zupkę chińską


@luxkms78:A ja zrobiłem 30 pompek, ale nie chodzę i nie #!$%@?ę wszystkim, że muszą ćwiczyć a jak nie ćwiczą to żyją źle i nie oczekuję, że każdy musi żyć tak samo. Widzisz
@zordziu: Masz mnóstwo racji. I obrzydliwe są osoby które poniżają innych wmawiając jednocześnie że to dla ich dobra. Ale jest też faktem że środowisko "body positivity" jest na swój sposób bardzo toksyczne. Po pierwsze "ciało pozytywność" jest w pierwszej kolejności dla osób które nie mogą na swój wygląd wpłynąć, mają deformacje wynikające z wypadków lub wad genetycznych. Ale ten ruch został całkowicie zdominowany przez ludzi toksycznych którzy chcą po prostu na
Wykopki właśnie odkrywają, że nie ma jednego typu człowieka i nie każdego motywuje to samo, niemożliwe ( _).
Jedni ruszą się po zjechaniu od góry do dołu, inni przy wsparciu, a jeszcze inni w ogóle nie ruszą dupy.

Akceptacja to pierwszy krok do zdrowego dbania o siebie.

Serio? Skoro mam zaakceptować swoją tuszę, to po co ją zmieniać? Może pomyliło ci się z samoświadomością. A to by się grubym