Wpis z mikrobloga

Siema, zaplusowałeś/aś dziś post mirka @LubiePieski w którym chwali się, że posprzątał śmieci na spacerze. Jeśli popierasz takie działania to mamy na wykopie tag pod którym się chwalimy i zachęcamy innych do dbania o swoją okolicę i sprzątania śmieci: #sprzatamylasy

Gorąco zachęcam Was do obserwowania tagu i plusowania wpisów, bo dzięki temu pomożecie promować super ideę i postawę. Możecie też w ten sposób podziękować innym, a może i sami się przekonacie, aby też zacząć to robić jeśli jeszcze nie sprzątacie :)

Jeśli znasz jakieś dzikie wysypisko to możesz je zgłosić na policyjnej mapie zagrożeń bezpieczeństwa:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html (lub aplikacja geoportal)

lub poprzez aplikację 19115 jeśli śmieci są na terenie Warszawy. W innych miastach też bywają takie dedykowane aplikacje.

------------------------------------
Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/60060391/od-niedawna-gdy-chodze-na-spacery-do-lasku-to-star/

@PanBarabasz2137, @Streiter, @olelek, @Wookash071, @drobne_na_taryfe, @Eubameyang, @MrMate, @telemach20, @lacksDescription, @k20, @xud9, @stolek_krk, @little_muffin, @KrzysztofWu, @ataeB, @aovv, @Kipciu, @olrajt, @jeski, @Winden, @nothanks, @banzi, @Lerhond, @bundz, @Beneqzor, @motokate, @youngoldman, @zawodowi3c, @Hopsen, @Miszczlaborant, @qwer5744, @aksal89, @badboy, @LifeArtist, @Baalzevuv, @obni, @paaszczaktaxi, @mar-v-son, @tira_misu, @renegat, @adifek, @beerkoff, @bary94pl, @bunkier241814, @poTomek7, @LotnyJerry, @xFrustra, @burzua, @LOGlN, @Cocainedm, @Arnl, @BjornIronside, @turbo7, @Zgrywajac_twardziela, @qelser, @Fitto_Corleone, @Ercefet, @sugardaddy, @BarszczZUkraincow, @hitherto, @do_ob, @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta, @papiezowa_julka, @jedzczarnekoty, @jPaolo2, @Fren, @Vivala3456, @onekotan88, @stonedCaptain, @Lenalee, @Klozapina, @dissolved_girl, @TavarishPiesov, @Dustandbones, @GregorGW96, @paula20089, @paprykarzszczecinski, @Arturq66, @TheStig007, @Keirrra, @achard152, @isthatyouorme, @ExitMan, @pkoneman, @Maydan, @alltimehigh, @Dakard, @Baakedr, @Dziura_Ortograficzna, @natalkaaa22, @askorek, @HalBregg, @kasikx12_21, @xdTM, @kejter1, @Zian, @Nolaan_, @KROKOxCZOKO, @Kumek, @HulajDuszaToLipa, @Lanza, @Evena7, @Nagod, @quavere, @galian, @GoodbyeBlueSky, @polny-konik-swawolny, @Uncle-, @9k49, @corrin, @brh77603, @ultraoptymista, @bolec124, @Wirdo, @ropppson, @przepisak, @Molibdenowa, @KurczakPozogi, @Iri3a, @Czepialski, @Leninzone, @grzesiek195, @janoza, @rzep_psiego_ogona, @p10trek, @hyoideum, @tryboluminescencja, @tolstyy00, @luslom, @biceps35, @the_bogus_man, @Pandzior, @wiekoksg, @ChybaTak, @a231, @JoseArcadioMorales, @zdjecie_z_wenszem, @Sloneczko, @Imnotokej, @deeprest, @Mr_magic_boy, @swag_czajnik, @lamalamie, @HelterSkelter88, @FrancescoKemp, @Pan_Incognito, @TwoB, @LactoseFr33, @JanuszZaglady, @Dziedziel
marian1881 - Siema, zaplusowałeś/aś dziś post mirka @LubiePieski w którym chwali się,...

źródło: comment_1630234326WUQ3OpniHIeS7HhROiWB3Z.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@marian1881: ja daję tak dużo zgłoszeń że dali mi bana chyba, bo nie ma ich na mapie. Admin tłumaczył się że to jest teren prywatny to mogą śmiecić, ale sprawdziłem i były to lasy państwowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trelik: Mówisz o mapie policyjnej? Zainstaluj operę. Ona ma wbudowany VPN i wtedy nie będą wiedzieli, że to ty. Dawno nie korzystałem z tej strony, ale w taki sposób kiedyś obchodziłem ograniczenie co do 1 zgłoszenia na dobę.
  • Odpowiedz
19115 jeśli śmieci są na terenie Warszawy


@marian1881: muszę cie zmartwić bo to nie działa, zgłosiłem że ktoś opony wysypał ze 100 sztuk, plus śmieci jakieś pudła mokre, w workach, worki są opisane "gmina michałowice". Ciągali mnie od komendy do komendy... i co? i nic, wzywają cie na przesłuchanie i nie są w stanie znaleźć warsztatu który to wyrzucił, jest ich 4 w sumie ale policja nie dała rady, straciłem 2
  • Odpowiedz
@mmichal: O czym ty mówisz? W zgłoszeniach nie podaje się swoich danych. Nawet przed chwilą zrobiłem testowe zgłoszenie, aby to sprawdzić, bo od dawna niczego poprzez ten portal nie zgłaszałem.
  • Odpowiedz
@mmichal: Sorry, nie zauważyłem Twojego pierwszego cytatu. Całkowicie nie zgadzam się jednak z Tobą. Zgłaszam regularnie od lat dzikie wysypiska poprzez 19115, choćby w ostatni weekend chyba 8 sztuk. Nigdy nikt mnie nie wzywał, bo w sumie nie mają jak, bo w apce mam podany tylko email. Jakie Ty dane podajesz, że Ciebie wzywają?

Jak chcesz być anonimowy to usuń swoje dane, daj jakiś nowy mail (czasami zdarzają się prośby o
  • Odpowiedz
@mmichal: Dobra, przeczytałem jeszcze raz to co napisałeś i teraz już kumam. Ty zadzwoniłeś do nich i dlatego tak się stało. Zresztą to bardzo dziwne, choć muszę przyznać, że czasami ich odpowiedzi pisemne są kuriozalnie głupie.

Ściągnij sobie apkę 19115, podaj tylko swój mail i wszystko jest anonimowo. Nikt nie będzie od Ciebie wymagał chodzenia gdziekolwiek.
  • Odpowiedz
@marian1881: mialem apke, skasowałem bo to nie działa, zainstalowalem bo chcialem zglosic cos i 3 razy byl inny efekt, raz sie udalo dwa razy nie, za kazdym razem zalezy kto wezmie twoj tiket
  • Odpowiedz
@mmichal: W takiej sprawie nic nie pomogę. Jedyne co możesz chyba zrobić to zgłaszać wszystko na policyjnej mapie zagrożeń (link w pierwszym wpisie). Będzie anonimowo i niech policja się dalej z tym buja.

Apka 19115 nie działa idealnie, ale działa. Przez ostatnie lata zgłosiłem setki spraw i większość zakończyła się po mojej myśli.
  • Odpowiedz
@mmichal: Znalezienie śmieciarza to już wyższa szkoła jazdy i niestety nie pomogę Ci. Jak Nadarzyn to zostaje tylko zgłaszanie do uprzątnięcia śmieci na mapie policyjnej. Ja nigdy nie śledziłem losów (w sumie nie mam nawet jak) zgłaszanych śmieci. Ważne, że zazwyczaj je sprzątają. Problem z uprzątnięciem jest głównie na terenach kolejowych, bo PKP strasznie się z tym ociąga.
  • Odpowiedz
@marian1881: ojejku nie miało to tak wyglądać, że się chwalę xd, bardziej moje przemyślenia podczas porannego spaceru, o tym dlaczego ktoś tak robi oraz ile radości sprawia mi stopniowe czyszczenie lasu
  • Odpowiedz