Wpis z mikrobloga

Siema, zaplusowałeś/aś dziś post mirka @LubiePieski w którym chwali się, że posprzątał śmieci na spacerze. Jeśli popierasz takie działania to mamy na wykopie tag pod którym się chwalimy i zachęcamy innych do dbania o swoją okolicę i sprzątania śmieci: #sprzatamylasy

Gorąco zachęcam Was do obserwowania tagu i plusowania wpisów, bo dzięki temu pomożecie promować super ideę i postawę. Możecie też w ten sposób podziękować innym, a może i sami się przekonacie, aby też zacząć to robić jeśli jeszcze nie sprzątacie :)

Jeśli znasz jakieś dzikie wysypisko to możesz je zgłosić na policyjnej mapie zagrożeń bezpieczeństwa:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html (lub aplikacja geoportal)

lub poprzez aplikację 19115 jeśli śmieci są na terenie Warszawy. W innych miastach też bywają takie dedykowane aplikacje.

------------------------------------
Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/60060391/od-niedawna-gdy-chodze-na-spacery-do-lasku-to-star/

@PanBarabasz2137, @Streiter, @olelek, @Wookash071, @drobne_na_taryfe, @Eubameyang, @MrMate, @telemach20, @lacksDescription, @k20, @xud9, @stolek_krk, @little_muffin, @KrzysztofWu, @ataeB, @aovv, @Kipciu, @olrajt, @jeski, @Winden, @nothanks, @banzi, @Lerhond, @bundz, @Beneqzor, @motokate, @youngoldman, @zawodowi3c, @Hopsen, @Miszczlaborant, @qwer5744, @aksal89, @badboy, @LifeArtist, @Baalzevuv, @obni, @paaszczaktaxi, @mar-v-son, @tira_misu, @renegat, @adifek, @beerkoff, @bary94pl, @bunkier241814, @poTomek7, @LotnyJerry, @xFrustra, @burzua, @LOGlN, @Cocainedm, @Arnl, @BjornIronside, @turbo7, @Zgrywajac_twardziela, @qelser, @Fitto_Corleone, @Ercefet, @sugardaddy, @BarszczZUkraincow, @hitherto, @do_ob, @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta, @papiezowa_julka, @jedzczarnekoty, @jPaolo2, @Fren, @Vivala3456, @onekotan88, @stonedCaptain, @Lenalee, @Klozapina, @dissolved_girl, @TavarishPiesov, @Dustandbones, @GregorGW96, @paula20089, @paprykarzszczecinski, @Arturq66, @TheStig007, @Keirrra, @achard152, @isthatyouorme, @ExitMan, @pkoneman, @Maydan, @alltimehigh, @Dakard, @Baakedr, @Dziura_Ortograficzna, @natalkaaa22, @askorek, @HalBregg, @kasikx12_21, @xdTM, @kejter1, @Zian, @Nolaan_, @KROKOxCZOKO, @Kumek, @HulajDuszaToLipa, @Lanza, @Evena7, @Nagod, @quavere, @galian, @GoodbyeBlueSky, @polny-konik-swawolny, @Uncle-, @9k49, @corrin, @brh77603, @ultraoptymista, @bolec124, @Wirdo, @ropppson, @przepisak, @Molibdenowa, @KurczakPozogi, @Iri3a, @Czepialski, @Leninzone, @grzesiek195, @janoza, @rzep_psiego_ogona, @p10trek, @hyoideum, @tryboluminescencja, @tolstyy00, @luslom, @biceps35, @the_bogus_man, @Pandzior, @wiekoksg, @ChybaTak, @a231, @JoseArcadioMorales, @zdjecie_z_wenszem, @Sloneczko, @Imnotokej, @deeprest, @Mr_magic_boy, @swag_czajnik, @lamalamie, @HelterSkelter88, @FrancescoKemp, @Pan_Incognito, @TwoB, @LactoseFr33, @JanuszZaglady, @Dziedziel
marian1881 - Siema, zaplusowałeś/aś dziś post mirka @LubiePieski w którym chwali się,...

źródło: comment_1630234326WUQ3OpniHIeS7HhROiWB3Z.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubiePieski: Nie ma nic złego w chwaleniu się :) Nawet jeśli się nie chwalisz to na dobre wyszło i pomogłeś mi w znacznym zwiększeniu obserwujących tag.

@piejakurypieja: Zdaża mi się #!$%@?ć taką osobę, ale zazwyczaj jak widzę coś takiego to olewam to, bo inaczej bym się ciągle z kimś kłócił. Nie jestem strażnikiem teksasu.
  • Odpowiedz
@marian1881: teraz mogę więcej napisać, mi zależało głównie żeby ukarać sprawcę bo to jest częste jak jakiś warsztat z okolicy pozbywa się części karoserii, wnętrz czy opon po okolicznych krzakach, są tak bezczelni ze wywalają w workach które rozdaje gmina z napisami "gmina michałowice", teraz zaczeli wywalać wszystko na żwirownii puchały, tam jest 10 dzikich wysypisk ale gmina tego nie sprząta, ostatnio kilkadziesiąt szyb zbrojonych pobitych ktoś tam wywalił, kawałki elewacji
  • Odpowiedz
@mmichal: Nie znam okolicy. Masz tam jakieś lasy i leśników lub Straż Gminną? Może ktoś z nich ma fotopułpki i by je ustawił w miejscach przez Ciebie wskazanych? Trzymam kciuki za sprawę.
  • Odpowiedz
@marian1881: no właśnie, jestem osobą, która bardzo nie lubi gdy ktoś śmieci, 3 lata prowadziłem krucjatę z palaczami, ale nie chodziło mi, że nie mogą palić, bo mi to nie przeszkadzało, tylko to, że rzucali pety na ulicę. Za każdym razem reagowałem, dochodziło nawet do bójek. Tłumaczenia niektórych były tak absurdalne, że szok, że niektórzy ludzie w ogóle mają mózg. Prowadziłem statystyki i wychodziło, że 2/10 palaczy tylko wyrzuca do kosza.
  • Odpowiedz
@marian1881: no właśnie nic z tych rzeczy nie ma, a jak zgłaszam na policję to mnie odsyłaj od komisariatu do komisariatu i robią wszystko aby nie przyjąć zgłoszenia, zaczynam podejrzewać że mają w tym interes
  • Odpowiedz
zaczynam podejrzewać że mają w tym interes


@mmichal: No pewnie, że mają - mniej roboty. Daj mi pinezkę google maps miejsca, w którym leżą śmieci. Tak z czystej ciekawości.

No i zgłaszaj te śmieci raz na tydzień na mapie policyjnej. Nie będą mieli wyjścia i coś musza zrobić. Jakieś ślady w systemie zostaną.
  • Odpowiedz