Wpis z mikrobloga

Cześć!

Leci kolejny film w tym roku!

Opowiadam o BOMBUSACH - czyli trzmielach i trzmielacach.
-> Link do znaleziska -> https://www.wykop.pl/link/6179855/trzmiele-owadzie-kukulki-i-baki-informacje-i-ciekawostki-o-lesie-44/

Opowiem o tym:
- Co robią w życiu
- Czy gryzą,
- Czym są owadzie kukułki
- Skąd nazwa “trzmiel”
- Jak wygląda trzmieli mobbing

I wiele innych ciekawostek - czyli standardowy film w moim wykonaniu hehe.
Będę wdzięczny za obejrzenie i działanie na wykopie czy YouTube

Pozdrowienia z Borów
Horzela

#horzelaopowiada #video #biologia #nauka #owady #youtube
phontour - Cześć!

Leci kolejny film w tym roku! 

Opowiadam o BOMBUSACH - czyli ...

źródło: comment_1625661337fB1MTTekmy51nGXMmBELik.jpg

Pobierz
  • 27
Uwaga, wywołuję : )
Wywołane osoby zgodziły się na wspominanie ich w momencie publikacji nowego filmu! - Dzięki.
@Fasol88 @HorrorVacui @Zenit_b @zMariusz  @Mak87 @Felipe @maximuss @bobek_86 @mlek @Andreande @Foche @Epidemiusz @czarek69 @Aguirre @KsiadzMichal @PITSTOP @MacFlays @emtei @BArtus @Takedo @moon_bluebird @yodaa1 @yapkowy @4lord @mat1989 @Daldek @kryniol @Gizmorider @JanuszPomusz @hertwig @Krachu @ChichyKun @Deba @Peael0 @AiWaN @crouch3r @hertwing @Pucian @browarPL @Mangusta
Cieszę się, że nasz kanał Dzikie Pszczoły mógł wspomóc delikatnie powstanie tego filmiku. Może jestem nieobiektywna, ale bardzo mi się podoba film.

Dodam, że są w tym filmie również materiały @Megachilidae czyli prawdziwa wykopowa kooperacja.

Dzięki @ph_on_tour że mogliśmy współpracować. A może to nie ostatnie słowo w tym temacie. Jeżeli obejrzycie do końca będziecie wiedzieć dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@ph_on_tour: Dobra robota ;) Czasami, jak łażę z aparatem po lesie, to sobie nagrywam między innymi właśnie trzmiele, których jest sporo. Z tym że zwykle się bawię tymi nagrywkami i kasuję, bo nie są mi do niczego potrzebne. Jak coś będę miał, to mogę podrzucić za free :D Co ma pójść na zmarnowanie ;)
@Tulkandra: Nawet nie tyle, że lubię obserwować owady - to po prostu jedne z niewielu obiektów nagrań, które mam "pod ręką", bo mieszkam obok lasu, a przepadam za nagrywaniem filmików :D Przy czym faktycznie miałem na dysku filmiki z owadami, których wcześniej nie widziałem, ale wszystkie już dawno pokasowałem