Wpis z mikrobloga

Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Jebnijcie się więc w beret i przejrzycie na oczy. Podniesienie bogatszym ludziom podatków, aby ponosili oni wyższe koszty funkcjonowania państwa to jedno z niewielu co się PISowi udało. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯\_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

Ale mimo wszystko i tak **** * ************ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #podatki #bekazpisu #pis #praca #nowylad
  • 304
@Panda1112: zostawiając więcej w kieszeni średniej klasy generujesz popyt - ludzie m.in. kupują dobra produkowane przez krajowe przedsiębiorstwa. Wspomaga to gospodarkę, przedsiębiorstwa zarabiają więcej i mogą pozwolić sobie na zwiększenie wypłaty pracownikom.
Jeżeli opodatkujesz klasę średnią i rozdasz to w socjalach jednocześnie podnosząc płacę minimalną, przełoży się to na wzrosty cen który odczujemy wszyscy. A klasa średnia oberwie najbardziej
@Gordon_LL:

Poza tym, lepiej byłoby gdyby trochę ściąć wydatków (a jest z czego), zamiast obciążać ludzi większymi podatkami i daninami.

Dokładnie, uważam, że to by pobudziło popyt, ponieważ ludzie by mieli więcej do wydania.
@Panda1112:

Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak
@Panda1112: ale powiedz, czemu ten kto lepiej zarabia ma więcej płacić? Proporcjonalnie przyjmijmy, że płaci Tyle co Ty 19%.
Czemu ma płacić więcej procent? Chcesz go karać za zaradność? Chcesz zmusić go do kombinowania na podatkach?

Czy osoba zarabiająca 10k więcej korzysta z usług budżetowych? Z lekarza ? Nie idzie prywatnie. Z Policji? raczej nie, częściej policja jeździ do patusów żyjących tylko z zasiłków i 500+. Częściej się u niego pali?
@Anhed to akurat nieprawda. Raczej mając dużo kasy chomikują ją albo kupują lepsze auta czy elektronikę. Gdzie tu wsparcie polskiego przemysłu? Jedyni którzy zarabiają to sieci sklepów.
@Panda1112: Jak to powiedział kumpel, specjalista w pewnej branży - trudno, teraz będę brał 300 za pół godziny, a nie 200. A jego klientami jest w dużej części klasa niższa lub nisko-średnia, właśnie zarabiająca ta od minimalnej do tych dajmy na to 4 tysięcy.

Więc ostatecznie zapłacą Ci niżsi, bo oni i tak będą potrzebować lekarzy, architektów, inżynierów, specjalistów od prawa, ludzi prowadzących JDG i mających fach w ręku. Więc koniec
@Hrjk: To ci faktycznie najbogatsi dużo oszczędzają, bo poza wydatkami na drogie auta i mieszkania to normalne życie zamyka się w 20k max. Mam tu na myśli chodzenie do kosmetyczek, jedzenie w drogich restauracjach itd itp.

15-20k to jest taki próg gdzie faktycznie ludzi stać na porzadną stopę życiową, z fajnym autem (ale nie jakimiś ferrari za milion) mają mieszkania lub dwa/dom, stać ich na wyjazdy wakacje itd.

To jest właśnie
@Panda1112: jeszcze pare lat i jak zlotowka #!$%@? w dol to te 6000 czy 8000 to bedzie kwota przecietnych zarobkow.

Druga sprawa to ze jezeli ktos jest fachowcem w swojej dziedzinie to takie zarobki to nie jest nic dziwnego, tym bardziej jak ma sie jakies stanowisko z odpowiedzialnoscia. I pozniej jest wielki lament ze ludzie sie ksztalca w kraju i jako fachowcy #!$%@? za granice.

A to ze ludziom ciezko jest
@Panda1112: Ale wy zdajecie sobie sprawe ze przecietny czlowiek z waszej "klasy sredniej" zeby osiagnac to co osiagnal najpierw musial dostac sie na dobre studia, wyprowadzic od rodzicow do miasta wojewodzkiego, najczesciej kilka lat zyl jak robak na stancji, a po uzyskaniu tytulu dostal na start te 3k za ktore musial oplacic stancje przez co dalej zyl jak student, bo na wynajem mieszkania go nie bylo stac. Potem tak naprawde zaczal
Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę


@Panda1112: Obawiam się że nie masz pojęcia co znaczy pojęcie "większość". Po drugie, jak niby działa ta zależność? Osoby lepiej zarabiające mają jakiś wbudowany obowiązek względem tych, które mniej zarabiają? Jeżeli 90% kraju postanowi że nie lubi pracować i się zwalnia, to równie dobrze byś postulował żeby te 10% obciążyć kosztami tej decyzji?

Twój model światopoglądowy jest albo
@cwlmod
@Gordon_LL
@kuncfot nie bronie Nowego Wału. Przestańcie po prosti udawać że lepiej zarabiający napędzają gospodarkę, czy jakiś "Polski automotiv", który na dobrą sprawę nie istnieje. Polski automotiv to robole składający części za minimalną i Multisport. Wiem, bo tam pracowałem.

Polski przemysł to też głównie kooperacja dla zachodnich firm, czasami z kilkoma krokami pomiędzy, dla wykarmienia rad nadzorczych i tyle.

Polski przemysł to rolnictwo i montaż. Ale o ile lepiej zarabiający nie
@Gordon_LL sorry, ale pracowałem w dwóch firmach "automotiv" osobiście, a znam ludzi (z racji kierunku studiów, które ukończyłem), którzy przewineli się przez kilkanaście. W większości to produkcja dla VAGu i Toyoty. Biura projektowe to w większości filie międzynarodowych korporacji. Jedyny powód dla którego robią to w Polsce jest cena naszych usług, a zwinąć się mogą w przeciągu roku w każdej chwili. Wystarczy że w centrali tabelki się nie zepną przez dłuższy okres.
@Panda1112:
prawda leży po środku (wykop lubi skrajności z jednej strony kuce egoiści anarchiści darwiniści z drugiej strony chociaż w sumie to jedna strona, tylko anarchiści lgbt ekooszołomy chcące zakazać aut bo planeta umiera)

z jednej strony :
- pracodawcy to patologia, janusze,
- kraj niskich technologii i biedy, masowa bieda,
- uczysz się kończysz studia i wymagaja kilku lat doświadczenia a skąd je masz wziąć ?
- oferty pracy nie
@Panda1112: a moze trzymaj łapy w swojej kieszeni co? Ledwo co się człowiek trochę od dna odbije i już typowe polaczki spowrotem do tego kotła wciągają...( ͡° ʖ̯ ͡°) Skoro tak bardzo wszystkim zależy na ogólnym dobrobycie to dlaczego nie idziemy w stronę likwidacji rozdawnictwa, aktywizacji bezrobotnych, upraszczanie systemu podatkowego, promowanie przedsiębiorczości czy jakieś optymalizacje kosztów państwa np. krajowej armii urzędasów. Przecież realnie poprawiłoby to sytuację wszystkich;
Tu chodzi o sprawiedliwość.


@Filjan: czyją?
wąskiej elity ?
kuców egoistów ?
wyżej odpisałem OPowi co ja sądzę
ale argument o sprawiedliwości w sytuacji gdy w kraju o niskich podatkach dla bogatszych i wyższych dla uboższych w porównaniu do zachodu... to argument chybiony
to w PL są de facto podatki regresywne w porównaniu do reszty EU o czym prasa pisała (oczywiście nie nczas)

właśnie to posunięcie PISu jest sprawiedliwe tylko źle
@vilas: sam system podatkowy w Polsce jest bardzo skomplikowany, Nowy Ład tylko dodatkowo pogarsza sytuację. Z jednej strony chcemy równać do reszty Europy, a z drugiej podnosimy podatki dla ludzi którzy zarabiają ledwo europejską minimalną - w ten sposób nic nie osiągniemy. System podatkowy powinien być maksymalnie prosty, bez miliona ulg, wyjątków i sposobów rozliczeń. Zamiast progów, ryczałtów wprowadzić jednolitą, równą stawkę % dla wszystkich - takie rozwiązanie jest sprawiedliwe. Do
@Filjan: uzupełnenie które mi nie zdążyło wejść:

natomiast problem istnieje - 4200 netto to nie jest bogactwo by zwiększać podatki powyżej tej sumy (wyliczenia różnych gazet pokazują tą sumę jako granicę w której ład z plusa na minus przechodzi, poniżej 6 brutto, bo już przy 6 brutto i 4250 netto zapłaci się 20-30 złotych więcej podatku )

o tyle w przypadku ludzi co mają 10 netto mówienie o sprawiedliwości bo mają
@Xuzoun: swoje wyżej powiedziałem
powtarzał bym się
mamy podatki regresywne w porównaniu z EU
mamy jeden z najliberalniejszych kodeksów pracy i najmniejsze uprawnienia związków zawodowych
mamy jedną z najmniejszych budżetówek
ale na wykopie pełnym kuców egoistów anarchistów to nie dotrze

prawdą jest co piszesz - system i prawo mamy pokomplikowane - zachód ma prostsze ( i więcej urzędników czyli sprawy łatwiejsze trwają jeszcze krócej bo więcej osób je obrabia i prostsze
@Gordon_LL wiesz jak wygląda R&D? Ludzie po studiach za 3k netto robia modele w SolidWorks. A potem inni za 3k netto przykładają do nich obciążenia. W niektórych fabrykach R&D zajmuje się głównie poprawieniem produkcji i wchodzi w kompetencje inżynierów procesu, co też jest zabawne.

Ci specjaliści jeszcze dostaną kasę z tego "nowego ładu", bo często zarabiają śmiesznie mało za swój etat, więc dorabiają na zleceniach po godzinach. To nie IT, że brakuje
powiedz, czemu ten kto lepiej zarabia ma więcej płacić?


Ponieważ taki system jest najbardziej wydajny i funkcjonuje w każdym bogatszym od nas kraju Europy.

Czy osoba zarabiająca 10k więcej korzysta z usług budżetowych


Oczywiście że tak. Sam koszt edukacji takiej osoby jest zdecydowanie większy. Jeśli dodatkowo przedsiębiorca zatrudnia innych ludzi to także korzysta z ich edukacji, za którą zapłacił z podatków.

W takim rozumowaniu nie ma logiki, jest zazdrość i zawiść.


Nie,
@Hrjk: no to już nieco zrozumiałem, dzięki za ten wpis - sam szukam pracy i myślałem o R&D którego jak mówisz nie ma wiele a wymagania duże , dla osób starszych co nie robią w Solidworks czy CAD bo ukończyli polibudę na rysunku ręcznym to trudne a pensje które podałeś są śmieszne by się utrzymać w mieście
już nieco rozumiem - szukam pracy i dziwię się czemu nikt mi nie odpowiada
@Hrjk: Już ci ktoś wytknął że baaaardzo prymitywne masz postrzeganie świata i ja się z tym zgadzam. Pomijając już fakt, że polska robi sporo podzespołów do samochodów (np taki hyundai składa auta w czechach ale chyba poło samochodu przyjeżdża w częściach z Polski xD) to zdajesz sie kompletnie pomijać najprotszy fakt, że ludzie tam pracujący WYDAJĄ KASĘ W POLSCE.

Fabryka NIE ZARABIA, fabryka jest GENERATOREM KOSZTÓW. Więc jestem ciekaw jak fabryka
Oczywiście że tak. Sam koszt edukacji takiej osoby jest zdecydowanie większy. Jeśli dodatkowo przedsiębiorca zatrudnia innych ludzi to także korzysta z ich edukacji, za którą zapłacił z podatków.


@pat1ryk: Buahaha jak ty to wyliczyłeś? xD

Nie, zawiść to jest w polskich Januszach byznesu, którzy przez lata płacili niższe podatki niż magazynier na najniższej, a teraz kiedy nie będą już mogli unikać podatków wyzywają wszystkich w internecie od nierobów, pasożytów itp.


Należy
@cwlmod: jestem człowiekiem uczciwym, sam zawodowo pilnuję prawa , nie , nie ściągnę pirata

a pracę mam taką bo jak ukończyłem studia dzienne, podkreślę dzienne, miałem stypendia naukowe, byłem na każdym wykładzie, jako drugi na wydziale obroniłem magistra inżyniera - zgadnij ile szukałem pracy z powodu niespełniania wymagania "co najmniej 5 lat doświadczenia udokumentowanego na podobnym stanowisku" ?
2 lata szukałem pracy wysyłajac weeeeeeeeeeeeeeele CV
no to poszedłem tam gdzie nie
Należy walczyć z takimi pasożytami jak ty, bo Polska będzie stała w miejscu. Co #!$%@? ma znaczyć dzbanie, że płacą mniejsze podatki od magazyniera? Masz jakiś dowód czy to tylko wysryw z twojej głowy?


Dokładnie o tym mówię. Pięknie prezentujesz poziom polskiej elyty finansowej, której słoma z butów wychodzi. Nienawiść, pogarda i ignorancja to są cechy takich ludzi jak ty.
Ten nowy ład w podatkach to jest ta jedna z nielicznych rzeczy
jestem człowiekiem uczciwym, sam zawodowo pilnuję prawa , nie , nie ściągnę pirata


@vilas: Jesteś po prostu niezaradny życiowo. Nikogo nie obchodzi, że ściągniesz pirata. Potem sobie kupisz licencję jak będziesz pracował
@pat1ryk: fakt, wiele jest artykułów, że polski system podatkowy jest de facto regresywny gdy w europie jest progresywny,
ale z drugiej strony źle obliczony

pisałem wyżej - polecam mój wpis wyżej sprzed 1h,
4000 netto to nie jest bogactwo