Wpis z mikrobloga

Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Jebnijcie się więc w beret i przejrzycie na oczy. Podniesienie bogatszym ludziom podatków, aby ponosili oni wyższe koszty funkcjonowania państwa to jedno z niewielu co się PISowi udało. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯\_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

Ale mimo wszystko i tak **** * ************ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #podatki #bekazpisu #pis #praca #nowylad
  • 304
Dokładnie o tym mówię. Pięknie prezentujesz poziom polskiej elyty finansowej, której słoma z butów wychodzi. Nienawiść, pogarda i ignorancja to są cechy takich ludzi jak ty.


@pat1ryk: Buahaha czyli ty jednak masz IQ poniżej 100 xD Pogardę to się ma do debilizmu, a widzę że u ciebie go nie brakuje xD Zaorany argumentami, więc się obraziłeś. Jakie to typowe xD

PS Mów mi więcej jaki jestem chamski, bo nie toleruję twojej
@vilas: Jeśli tak uważasz to faktycznie dyskwalifikuje cię to z rozmowy z kimś mądrzejszym od ciebie. Nie zapomnij bogowi się poskarżyć jaki to świat jest okropny, bo ty byłeś najuczciwszy ze wszystkich i nic nie osiągnąłeś xD
@pat1ryk: sama edukacja? Przedsiębiorca taki programista 15k w podatku dochodowym oddaje co miesiąc 2k, przez rok ... przez 5? Ile się tego zbiera.

A co z resztą? przecież tych januszy wyzyskiwaczy nie ma nawet 5% w studiujących? Bo z Twojej logiki wychodzi, że Janusz wysykiwacz jest wyzyskiwany przez resztę studiujących, ponieważ de facto płaci za ich studia
zaorałeś się ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Proponuję prześledzić wpływy do
@Panda1112: a ja nie mogę słuchać zawodzenia tych ludzi przed 40ką którzy zarabiają < 3k na rękę. To oznacza, że zmarnowali swoją młodość, lub zwyczajnie nie chcą ciężko pracować.

Powinni podziękować że nie wyjechałem i płacę tu podatki, a późńiej zrobić sobie rachunek sumienia i retrospekcję swojego życia i życia swoich rodziców, a nie się #!$%@?ć do tych co "im się udało" (tak, hehe, udało...). Lokują swoje żale nie tam gdzie
@Panda1112: Zgadzam się z autorem. Mało kto w Polsce zarabia powyzej mininalnej, moze 10-20%. Ten kraj utrzynuja emeryci, rencisci, urzednicy. Bogaci nie placa podatków albo bardzo niskie, uciekaja na CIT 19%. Ja sam znalazłem robotę za ponad 3000 po 5-6 altach szukania, a jestem wykształcony i mam doświadczenie +10 lat, bo pracuje od 23 roku zycia, a kuce nazywają brak pracy niezaradnością, jak pracy sie szuka kilka lat. Ale kuce z
@Panda1112: Odpowiedzą na taki tok myślenia jest pytanie. Czemu ludzie zarabiający więcej mieli by w ogóle dopłacać do obecnego budżetu? Z jakiej to przyczyny nie tylko ideologicznej, ale praktycznej?

Walka "klas" w narracje której wpisuje się twój komentarz jak i inne na wykopie to tylko zaślepka, którą karmią nas rządzący.
@vilas: . Z następnego Sejmu jak dobrze pójdzie wypadają liberałowie z KO, byc moze nawet Konfa, zostanie PiS, lewica i centrolewicowa PL2050. Ludzie w PL poznali sie na libkach, szkoda ze po 30 latach.
@Panda1112: No to Ci odpowiem dlaczego jest takie oburzenie na wzrost obciążeń podatkowych. Do tej pory mieliśmy kompromis - niskie podatki (procentowo, bo kwotowo bogaty i tak już dużo dokładał do interesu) w zamian za #!$%@? usługi. Teraz za pomocą polskiego ładu chcą m.in. mi zabrać dodatkowo około 30k rocznie - to praktycznie jeden miesiąc mojej pracy - i to nie jest siedzenie od 8 do 16 i robienie gówno rzeczy.
@Panda1112: 6-8k na rękę to obecnie w dużym mieście jest granica ubóstwa. Jeśli nie chcesz jechać na diecie czokoszokowej, mieszkać w komunałce z grzybem na ścianach i liczyć każdej wydanej złotówki. W ciągu ostatnich lat koszty życia poszły tak bardzo do góry.

Szczerze mówiąc gówno mnie obchodzi, że jakieś leśne ludy z Podlasia gwiżdżące jeszcze na samoloty w życiu nie widziały takich pieniędzy. Polska to nie tylko zabita dechami wiocha
Pobierz
źródło: comment_1621509776gQeuG2El2mxWBzIFo6Df8l.jpg
Jeśli tak uważasz to faktycznie dyskwalifikuje cię to z rozmowy z kimś mądrzejszym od ciebie.

Buahaha czyli ty jednak masz IQ poniżej 100 xD

Patyk to niziny intelektualne i nic nie zrozumie( ͡° ͜ʖ ͡°)


Przejrzałem sobie twoje wpisy. Podważanie konsensu naukowego w sprawie szczepień, teorie spiskowe, pisanie o adolfie i żydach no i oczywiście wyborca konfy. Prawdziwa intelektualna elita z ciebie xD
@cwlmod:
Podważanie konsensu naukowego w sprawie szczepień

@pat1ryk: Buahaha poza wyrywaniem zdań z kontekstu to tym mnie najbardziej rozbawiłeś xD

Czytaj plebsie co piszę to więcej będziesz wiedział i może będziesz żył lepiej niż twój kolega seba xD

Prawdziwy plebs z ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Osowa22: @Panda1112: Czemu więc nie obniżyć biedniejszym? Np. poprzez podniesienie kwoty wolnej od podatku?

Kiedy ostatnio słyszałeś słowo "reforma" lub "optymalizacja" w narracji rządu?
Co takiego wyjątkowego jest w Polsce że prowadzenie firmy stało się droższe niż w krajach ościennych?
I dlaczego to najpierw na cały rok zostaną podniesione obciążenia podatkowe, a następnie tuż przed wyborami obniżone dla pewnych grup społecznych?

Czy dalej można dziwić się że grupa zarabiająca ponad
@zimny_ocet: Problemem jest to że większośc biednych ludzi jest głupia co widać po tym wątku, w szczególności na przykładzie @pat1ryk

Oni nic nie wiedzą, niczego nie potrafią i nigdy nie mieli większych pieniędzy. Nie mają pojęcia jak to jest żyć NORMALNIE, a jak bogato, bo dla nich życie lepiej jak robak to marzenie,więc nie widzą różnicy między zarobkami 6k a 50k.

Drugi problem to zachowanie przedsiębiorców zatrudniający tych najbiedniejszych. Prawda leży
@Osowa22: Nie wiem kim są libki, ale to też jest jedno z pytań na które społeczeństwo powinno sobie odpowiedzieć, zwłaszcza te które przyklaskuje tym zmianom.

Co jest takiego wyjątkowego w Polsce że prowadzenie JDG, czy bycie na etacie powyżej pewnej kwoty ma stać się znacznie droższe niż w innych krajach rozwijających się? I jak zachęcimy specjalistów np. lekarzy aby zostali. Jak poradzimy sobie z inflacją np. na usługi, która już ma
Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach.


@Panda1112: Problem z takim mentalnym plebsem/patologią ( i nie mówię to o uczciwie zarabiajacych te 3000 tylko takiej patolii jak OP) jest to, ze z jednej strony końćzycie gównokierunki, a potem narzekacie, ze ta wiedza nei jest nikomu potrzebna (stąd 3000zł z wyższym wykształceniem).

A z drugiej i to
@vilas mówię o pensji po studiach. Pewnie dalej jest nieco lepiej, ale w większości to śmieszne pieniędze. Paru kumpli ze studiów wyjechało od razu do Niemiec i żyją nieźle. Żałuję że z nimi wtedy nie pojechałem, ale byłem patriota idiota.

Większość znajomych ze studiów pracuje jako handlowcy, doradcy albo w zupełnie innych branżach jak IT. Jeden nawet ma szkole tańca, a inny robi pizze. Jak widzę po Linkedinie to z około 100
mówię o pensji po studiach. Pewnie dalej jest nieco lepiej, ale w większości to śmieszne pieniędze. Paru kumpli ze studiów wyjechało od razu do Niemiec i żyją nieźle. Żałuję że z nimi wtedy nie pojechałem, ale byłem patriota idiota.


@Hrjk: no to mam dokładnie tak samo
też nie wyjechałem, przekonania narodowe + kobieta/rodzina+opieka nad starszą matką (teraz przez islam by nie wyjechał i przez politicall correctness)

Ostatnio gościowi rzuciłem stawkę 8k
@Panda1112: Ci co zarabiają 3k i tak płacą mało podatku.
Policz ile ktoś płaci podatku z 3k a ile ktoś z 6/8/10k na miesiąc jak każdy ma 19%.
Każdy ale to każdy tyle samo używa dróg/powietrza itp
Bardzo często to osoby które zarabiają mniej korzystają z publicznej ochrony zdrowia, częściej policja ma do czynienia z patusami itp.

Nikt nikomu nie bronił się dokształcić, przeprowadzić itp aby polepszyć swój byt.
@Hrjk: Boże jak ty nie ogarniasz tego co piszesz, że aż ręce opadają. Wszystko ci się miesza i wyciągasz wnioski z sytuacją którą sobie wymyśliłeś biorąc tylko określone rzeczy z prawdziwych sytuacji xD

Fabryka samochodów NIE przynosi zysków.
@Panda1112: a może zamiast podnosić podatki wystarczy nie #!$%@?ć ich na głupoty i uszczelnić system podatkowy? Wiem, że w Polsce normą jest, że cwaniaczki biznesmeni migają się od podatków zakładają różnego rodzaju fundacje i nowe działalności żeby nie płacić podatków, po 2 latach je zamykają i otwierają od nowa i tak lecą w #!$%@? na podatkach. Warto by też było uprościć procedury urzędowe i zmniejszyć tę potężną milionową armię urzędników. Najłatwiej
@Panda1112: no debil. Weź się trochę wykształć ekonomicznie zanim piszesz publicznie takie dyrdymały.

Programy socjalne -> wydatki publiczne -> obciazenie klasy sredniej = jeszcze trudniej bedzie znalezc prace 3k na rękę + usługi będą drożeć.

Jak chcesz zadbać o swoją dupę, to lepiej sobie narób 5 dzieci, żebyś mógł być beneficjentem tych programów. Jeśli chcesz coś odzyskać z tych pieniędzy. I jeśli chcesz skorzystać z zmarnowanego potencjału ekonomicznego tego kraju.
Kolejny dzban bez wiedzy ekonomicznej. Państwo ma ograniczać wydatki a nie generować nowe. Bieda nie napędzi gospodarki tylko ją spowolni. Karanie innych za ich zaradność, większą zdolność do nauki czy też szczęście jest debilizmem i przyklaskiwaniem przeciętności.
@Panda1112: Ludzie którzy zarabiają pracą powinni płacić niskie podatki co do zasady.

PIT powinien być podzielony na część "pracową" i majątkową, część pracowa powinna mieć kwotę wolną a powyżej 15% dla wszystkich bez dalszych progów. A w zamian za to powinna dojść część majątkowa w postaci katastru (być może też progresywnego), która z racji tego jak działa kataster - dociśnie bardziej bogatych niż biednych. I to prawdziwie bogatych a nie takich